PASOWANIE NA STARSZAKA… PDF Drukuj Email

PASOWANIE NA STARSZAKA…

25.10.2017 r. w naszej szkole odbyła się „Uroczystość Ślubowania” oraz  ceremonia „Pasowania” dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a, 0b i 0c.

Dzielne przedszkolaki z zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki, ilustrując je ruchem oraz zdały egzamin, odpowiadając na trudne pytania. Starszaki głośno i wyraźnie powtarzały za Panią Dyrektor dr Iwoną Borawską tekst ślubowania:

JA, STARSZAK DZIELNY,
BĘDĘ ZAWSZE UŚMIECHNIĘTY,
BĘDĘ SŁUCHAŁ SWOJE PANIE,
I ZJADAŁ CAŁE ŚNIADANIE,
BĘDĘ DBAŁ O ZWIERZĘTA I CHRONIŁ KWIATY,
ABY NASZ ŚWIAT BYŁ PIĘKNY I BOGATY,
BĘDĘ GRZECZNIE SIĘ BAWIŁ I PILNIE UCZYŁ
ŻEBYM MAMY I TATY NIGDY NIE ZASMUCIŁ
”.

Po uroczystej przysiędze Pani Dyrektor symbolicznym, dużym ołówkiem dokonała aktu pasowania, po czym wręczyła uczniom piękne dyplomy. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Słowa uznania skierowali do nich również: Pani Dyrektor dr Iwona Borawska, Pani Wicedyrektor Bożena Wykowska oraz Przewodniczący Rady Rodziców – Pan Krzysztof Staniórski. Po niezwykle ważnej uroczystości wszyscy udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

Dzieciom życzymy samych radosnych i miłych doznań oraz wyjątkowych doświadczeń, płynących z odkrywania świata.

Katarzyna Karpińska
Anna Gromadzka
Katarzyna Cwalina
Magdalena Żok
Sylwia Jankowska
Barbara Porwoł


 
Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów PDF Drukuj Email

Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów


Dnia 25 października 2017 roku uczniowie klasy I a, I b i I c zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 imienia Generała Władysława Andersa w Łomży. Podczas podniosłej uroczystości zaprezentowali swoją wiedzę oraz umiejętności wokalne i recytatorskie. W obecności Dyrektora szkoły, gości, rodziców, nauczycieli złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Uroczystego aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor dr Iwona Borawska. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy. Miłe słowa do pierwszaków skierowała Pani Dyrektor dr Iwona Borawska, Pani Wicedyrektor Bożena Wykowska i Pan Krzysztof Staniórski -przewodniczący Rady Rodziców. Uczniowie zobowiązali się sumiennie wypełniać swoje obowiązki oraz godnie reprezentować szkołę.

Życzymy naszym pierwszoklasistom, aby wypowiedziane słowa znalazły rzeczywiste odzwierciedlenie w ich postawie uczniowskiej.

Bożena Wykowska
Monika Kowalska
Justyna Zduńczyk
Małgorzata Juchimowicz

 
Żywe lekcje historii PDF Drukuj Email

W dniu 20 października w Szkole Podstawowej Nr 4 odbyły się niezwykłe, „żywe lekcje historii”. Mistrz Jacenty z Chorągwi Zaciężnej Apis z Gniewu przybliżył uczniom  zwyczaje średniowieczne. Każdy mógł się przekonać, jak ciężka jest zbroja, ile trzeba mieć siły, aby władać mieczem, jak wyglądało pasowanie na rycerza i ślubowanie damie serca. Teatrum wpisuje się w realizowany przez szkołę projekt „Łączy nas Łomża” związany z obchodami 600-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.

Galeria

 
Bezpieczna droga do szkoły/przedszkola PDF Drukuj Email

W dniu 06.10.17 roku  w naszej szkole odbyło się  spotkanie uczniów klas I-III i przedszkolaków z policjantką z KMP w Łomży p. Eweliną Szlesińską  w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły/przedszkola”.

 

Więcej…
 
Kontakty indywidualne z rodzicami PDF Drukuj Email

Kontakty indywidualne z rodzicami:

17.10.2017r. godz. 17:00 - klasy I-III

18.10.2017r. godz. 17:00 - klasy IV - VII

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

Dzień Edukacji Narodowej to święto, o którym nigdy nie zapomina się w szkole. Jest doskonałą okazją do podziękowania  tym, którzy każdego dnia troszczą się o rozwój swoich podopiecznych. Nie należy zapominać, że to nie tylko nauczyciele, ale także wszyscy pracownicy administracji i obsługi.

W naszej szkole, jak co roku, bardzo uroczyście obchodziliśmy to święto.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 73


Szkoła Podstawowa Nr 4
18-400 Łomża
tel/fax 086 216-27-52
lomzasp4@wp.plSonda

Ile czasu poświęcasz dziennie na naukę w domu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości