Cyrkowe zakończenie audycji muzycznych PDF Drukuj Email

Ostatnia  w tym roku szkolnym audycja muzyczna agencji MAT poświęcona była muzyce cyrkowej . Nie jest to odrębny rodzaj muzyki, jednak ma specyficzny charakter- jest muzyką ilustracyjną, dynamiczną.  Pobudza ona wyobraźnię i  uwrażliwia na piękno i grację ruchów ludzkiego ciała.  Wybrani uczniowie  odgrywali role clowna, słonia, wielbłąda, iluminatora. Utwory muzyczne wykonywane były na saksofonie oraz klarnecie.

Podczas audycji  trzech uczniów  rozgrywało  między sobą finałowe  potyczki wiedzy o muzyce. Zwycięzcą  został Jakub Cwalina II b, drugie miejsce zajął Michał Andrzejczyk III a natomiast trzecie  Nikola Pac 0b. Gratulujemy.

 
Spotkanie z dyrektorem ŁPKDN PDF Drukuj Email

31. maja 2019r. w murach naszej szkoły gościliśmy Pana Mariusza Sachmacińskiego -dyrektora Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Jako fachowiec od ochrony przyrody, Pan dyrektor przeprowadził prelekcję dla uczniów, w której opowiadał o licznych gatunkach ptaków gnieżdżących się w dolinie Narwi. Odbiorcy mieli też okazję wysłuchać ciekawostek o trybie życia gatunków oraz poznać dźwięki, które wydają niektóre gatunki. Galeria

 
Apel o tematyce ekologicznej PDF Drukuj Email

Dnia 17. maja w naszej szkole odbył się apel o tematyce ekologicznej przygotowany przez Anetę i Michała Leszak. W apelu wystąpili uczniowie klasy VIa oraz chór szkolny. Widownia wysłuchała inscenizacji, której przekaz dotyczył problemu zanieczyszczeń powietrza i negatywnego wpływu działalności człowieka na Matkę Naturę. Galeria

 
Apel poświęcony patronowi szkoły – generałowi Władysławowi Andersowi PDF Drukuj Email

Dnia 23 maja 2019r. odbył się uroczysty apel poświęcony patronowi naszej szkoły Generałowi Władysławowi Andersowi przygotowany przez p. Jolantę Kozłowską, p. Henrykę Dąbrowską, p. Magdalenę Sinoff.W trakcie  uroczystości  uczniowie klas : VI a i VII b przybliżyli społeczności szkolnej sylwetkę patrona Generała Władysława Andresa. Uczniowie uczcili  pamięć Generała, prezentując montaż słowno-muzyczny. Wspomnieli spotkania z córką Generała Anną Marią Anders, która gościła w naszej szkole w 2016 i 2019 roku. W trakcie uroczystości  wspólnie odśpiewano  znane  pieśni patriotyczne: ,,Pieśń o niepodległej”, ,,Czerwone maki na Monte Cassino”, ,,Żeby Polska była Polską”. W Dniu Patrona uczciliśmy pamięć bohaterów – żołnierzy Armii Generała Władysława  Andersa. Święto Szkoły  miało podniosły i uroczysty charakter.

 
Konkurs o Prymasie Tysiąclecia PDF Drukuj Email

I edycja międzyszkolnego konkursu ,, Z Kardynałem Wyszyńskim w III Tysiąclecie- przed beatyfikacją Syna Ziemi Łomżyńskiej.
Konkurs zorganizowano w trzech kategoriach tematycznych:
1.,,Wszystko postawiłem na Maryję prace plastyczne.
Uczennica kl. VII b Szymańska Gabriela zdobyła wyróżnienie w tej kategorii. Dyplom i upominek odebrała w czasie finału konkursu 28.05.2019r.
2.,,Prymas Wyszyński- zasłużona postać w oczach ludzi i historii- prezentacja multimedialna.
3.,,Syn Ziemi Łomżyńskiej- Kardynał Wyszyński przed beatyfikacją - konkurs wiedzy. W eliminacjach szkolnych konkursu wzięło udział 18 uczniów z klas IV- VII i pięcioro z nich zakwalifikowało się do dalszego etapu:
Wleciał Patrycja kl. IVe
Getek Wiktoria kl. Vc
Gołaś Piotr kl. Vd
Bagiński Oliwier kl. Vd
Żebrowski Oskar kl. VIIc

Na etapie szkolnym dzieci wykazały się szeroką wiedzą o Prymasie Polski , tak samo było na etapie międzyszkolnym, który odbył się 28 maja 2019r, w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. Komisja podsumowując  konkurs wiedzy podkreśliła, że poziom był bardzo wysoki. Etap wiedzy ( na 10 szkół biorących w nich udział) wygrał uczeń naszej szkoły Oskar Żebrowski.  Zwycięzcy bardzo gratulujemy!
Koordynatorem konkursu był ks. Paweł Szabłowski. Prace plastyczne uczniowie wykonali pod opieką p. Andrzeja Piotrowskiego, nad przygotowaniem prezentacji multimedialnych czuwał p. Jan Kraiński. Do konkursu wiedzy uczniów  przygotowała p. Regina Parzych. Galeria

 
Opłata za obiady - czerwiec PDF Drukuj Email

Opłata za  obiady  w czerwcu 2019 r. dla uczniów z klas I – VIII wynosi

12 dni * 3,60zł = 43,20 zł

Wysokość kwoty za żywienie w oddziałach przedszkolnych  podają wychowawcy grup.

Opłatę należy uiszczać przelewem na konto:

28 1560 0013 2552 4806 7000 0001

do 7-go  czerwca  2019r. z dopiskiem    opłata za obiady, imię i nazwisko dziecka, klasa

Uczniowie,  za których  rodzice  nie dokonali opłaty  w podanym  terminie ( a opłata  nie została zaksięgowana na koncie szkoły do 10-go) , w dniu 11.05.2019. (wtorek), nie będą mogli przebywać w  stołówce i jeść posiłków, aż do chwili uregulowania należności.

Prosimy o przestrzeganie terminu w dokonywaniu wpłat,(regulamin stołówki szkolnej SP nr4,&3.poz5.)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 106


Szkoła Podstawowa Nr 4
18-400 Łomża
tel/fax 086 216-27-52
lomzasp4@wp.pl

BohaterOn w Twojej Szkole

Telefony zaufania

Sonda

Ile czasu poświęcasz dziennie na naukę w domu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości