Sowiecka agresja 17 września 1939 r. na ziemiach Polski północno-wschodniej PDF Drukuj Email

W miesiącu wrześniu i październiku w klasopracowni historycznej prezentowana jest  wystawa „Sowiecka agresja 17 września 1939 r. na ziemiach Polski północno-wschodniej”, przygotowana przez OBEP IPN w Białymstoku. Prelekcję dla uczniów kl. V-VII wygłosiła Magdalena Dzienis-Todorczuk z OBEP IPN w Białymstoku.

Ekspozycja poświęcona została agresji Armii Czerwonej na Polskę w czasie II wojny światowej. Na planszach zaprezentowano m.in. sowiecko-niemiecką współpracę we wrześniu 1939 r., tragiczny los osadników wojskowych na Kresach Wschodnich, walki oddziałów polskich z wkraczającymi jednostkami Armii Czerwonej, losy ochotników – obrońców Grodna (ich symbolem stał się trzynastoletni Tadzio Jasiński, który zginął przywiązany do pancerza sowieckiego czołgu jako żywa tarcza) oraz zajęcie Wilna.

Źródło:Instytut Pamięci Narodowej

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy.

Galeria

 
Spotkanie autorskie z panią Justyną Bednarek PDF Drukuj Email

W dniu 4 października 2017 r. w Oddziale dla Dzieci MBP w Łomży odbyło się spotkanie autorskie z panią Justyna Bednarek, w którym uczestniczyli uczniowie klasy III b z panią Małgorzata Kadłubowską i panią Beatą Wadowską.

Pani Justyna Bednarek – romanistka, dziennikarka i redaktorka. Jako autorka książek dla dzieci debiutowała powieścią „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, która została uznana najlepszą książką dziecięcą 2015 roku w konkursie Empiku Przecinek i Kropka, książka zdobyła też Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy i nominację w konkursie Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY. W 2016 r. ukazało się „Pięć sprytnych kun” – powieść kryminalno-kulinarna, oczywiście dla dzieci, choć nie tylko. W br. ukazała się druga część skarpetkowej sagi, pt. „Nowe przygody skarpetek” (jeszcze bardziej niesamowite), ponownie zilustrowana przez Daniela de Latour.

Autorka rozmawiała na temat preferencji czytelniczych uczniów, prezentowała swoje książki oraz opowiadała o sobie i swoich ciekawych przygodach z pisaniem.  Zachęcała do poznania powieści kulinarno – kryminalnej „Pięć sprytnych kun”, czytała ciekawsze  fragmenty powieści. Zaskakującym i ciekawym momentem była prezentacja magicznego worka , w którym ukryli się  bohaterowie  książki – maskotki wykonane na szydełku.
Autorka bardzo szybko nawiązała kontakt z dziećmi, które bardzo aktywnie  uczestniczyły w spotkaniu. Wszyscy uczestnicy na koniec wykonali „literacki placek” i zebrali dedykacje w zakupionych książkach.

Spotkanie autorskie z panią Justyną Bednarek  to ciekawa przygoda literacka  i na długo zostanie w pamięci uczniów.

Beata Wadowska

 
Nowy program promujący zdrowe odżywianie się dzieci „Program dla szkół” 2017/18 PDF Drukuj Email

Nowy program promujący zdrowe odżywianie się dzieci „Program dla szkół” 2017/18


Od października 2017r. rozpoczną się dostawy owoców, warzyw i mleka do szkół w ramach unijnego programu promującego zdrowe odżywianie się dzieci.  Programy „Mleko w szkole” oraz        „ Owoce  i warzywa w szkole” zostały zastąpione przez projekt pod nazwą „Programy dla szkół”. Nowy projekt ma promować wśród uczniów zdrową dietą bogatą w  owoce i warzywa oraz mleko. Nad realizacją programu będzie czuwał  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który przejął po zadanie po Agencji Rynku Rolnego.

Więcej…
 
Lekcja historii o Łomży w siedzibie Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów PDF Drukuj Email

W dniach 21-22 września 2017 roku w siedzibie Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów odbyło się spotkanie uczniów klas piątych z panią Gabrielą Szczęsną - dziennikarką i autorką przewodnika „Spacer z Jelonkiem po zabytkach Łomży”.

Spacer jeszcze przed nami, tym razem zaczęliśmy od zwiedzania Gabinetu im. Janiny i Piotra Bańkowskich pod kierunkiem mgr K. Leszczyńskiego. Znajdujące się tam skarby bardzo zaciekawiły wszystkich uczestników. Prezentowane były m.in. cenne kolekcje porcelany, obrazów i mebli, ale największą uwagę zwrócił bogaty księgozbiór zawierający m.in. informację na temat ziemi łomżyńskiej, najstarsze księgi z XVII i XVIII w. oraz pocz. XIX wieku. Następnie uczniowie wysłuchali opowieści p. Gabrieli Szczęsnej o początkach historii naszego miasta.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i umożliwienie zwiedzania miejsc związanych z historią Łomży.

Jadwiga Tomaszewska

 
XVII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru PDF Drukuj Email

Udział uczniów z SP nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży w uroczystości religijno-patriotycznej, przypominającej historię wywózek na Wschód i upamiętniającej tych, którzy z zesłania nie wrócili.

Galeria

 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa PDF Drukuj Email

 

Nasza szkoła - uczestniczy w realizacji  Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych

(Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r. Dz. U. z dnia 22 .10 2015 r. poz. 1667)

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 73


Szkoła Podstawowa Nr 4
18-400 Łomża
tel/fax 086 216-27-52
lomzasp4@wp.plSonda

Ile czasu poświęcasz dziennie na naukę w domu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości