„Łomża – moje miasto” PDF Drukuj Email

Pod takim hasłem  już po raz piętnasty  28 lutego 2019 r. odbył się w  Szkole Podstawowej nr 4 w Łomży im. Generała Władysława Andersa Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Łomży. Tradycyjnie jego  uczestnikami byli uczniowie klas trzecich  łomżyńskich szkół podstawowych, którzy pomyślnie przebrnęli przez etap szkolny.  Celem konkursu było promowanie  postaw patriotycznych  przez poznawanie historii naszego miasta, jego obecnych walorów  kulturowych i przyrodniczych. Podczas zmagań finałowych uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę.

Zwycięzcami  tegorocznej edycji zostali:

I miejsce – Anna Pliszewska

II miejsce  Alicja Frąckiewicz oraz Filip Gogov

III miejsce – Karol Łebkowski

Wyróżnienie - Piotr Żyluk

Wszyscy uczestnicy  otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, a laureaci okolicznościowe statuetki.Nagrody rzeczowe uczestnikom konkursu ufundowała  Pani Bernadeta Krynicka- poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Galeria

 
REKRUTACJA DO KLAS I PDF Drukuj Email

Uchwała Rady Miejskiej Kryteria rekrutacji do klas I

Wzór zgłoszenia klasy I

Wzór wniosku klasy I

Oświadczenie klasy I

 
REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO PDF Drukuj Email

Uchwała Rady Miejskiej 2017 Kryteria rekrutacji do przedszkola

Uchwała Rady Miejskiej 2018 Kryteria rekrutacji do przedszkola

Zarządzenie Prezydenta Rekrutacja do przedszkola

Zasady rekrutacji do przedszkola

Wniosek Zerówka

Oświadczenie Zerówka

Potwierdzenie woli zapisu dziecka do zerówki

 
SPOTKANIE Z ANNĄ MARIĄ ANDERS - CÓRKĄ PATRONA NASZEJ SZKOŁY PDF Drukuj Email

21 lutego 2019 roku w związku ze zbliżającą się 75. rocznicą Bitwy o Monte Cassino naszą szkołę odwiedziła po raz kolejny córka patrona Generała Władysława Andersa - Anna Maria Anders. Po ciepłym powitaniu przez Panią dyrektor dr Iwonę Borawską usłyszeliśmy serdeczne słowa naszego gościa, skierowane przede wszystkim do uczniów klas IV-VIII. Pani Anders, wspominając dzieciństwo, opowiedziała o kochanym ojcu, a naszym patronie. Następnie uczniowie z zaciekawieniem zadawali wiele pytań dotyczących między innymi życia codziennego generała Andersa. Byli bardzo usatysfakcjonowani odpowiedziami Pani Minister. Pytania, szczególnie najmłodszych czasami wydawały się śmieszne, mniej ważne, ale dzieci chciały wiedzieć wszystko, np. co lubił jeść generał Anders lub jaki był jego ulubiony kolor czy pora roku.

Na koniec spotkania uczniowie z Naukowego Koła Historycznego, którego opiekunem jest Pani Jadwiga Tomaszewska wręczyli kwiaty i wraz z Panią Dyrektor zaprosili panią Annę Marię Anders na Finał IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Generał Władysław Anders -Wielki Polak XX wieku”, który odbędzie się 22 maja 2019r.

Patriotycznemu spotkaniu towarzyszyła wystawa pt: „Generał Władysław Anders i jego żołnierze”, ufundowana przez IPN Oddział w Białymstoku. Galeria

 
Regulamin międzyszkolnego konkursu ,,Generał Władysław Anders – Wielki Polak xx wieku" PDF Drukuj Email

Regulamin - plik

 
„Walentynka… ale nie na czerwono” - konkursu plastyczny PDF Drukuj Email

Na konkurs plastyczny  pt. „Walentynka…ale nie na czerwono”, który adresowany był do uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży wpłynęły prace wykonane z rozmaitych artykułów dekoracyjnych i zdobniczych.  Komisja konkursowa po weryfikacji prac wyłoniła zwycięzców:

1 miejsce – EwaTruchel – klasa 1b;

2 miejsce – Kornelia Obrycka – klasa 2a;

3 miejsce – Zuzanna Skrodzka – klasa 2b.

wyróżnienia:Michał Zaręba – kl.2a,Julia Rytelewska – kl.2b,Tomasz Simon – kl.1b.

Gratulujemy!!!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 102


Szkoła Podstawowa Nr 4
18-400 Łomża
tel/fax 086 216-27-52
lomzasp4@wp.pl

BohaterOn w Twojej Szkole

Telefony zaufania

Sonda

Ile czasu poświęcasz dziennie na naukę w domu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 132 gości