Finał województwa w koszykówce PDF Drukuj Email

 

Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły awansowała do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w przyszłym tygodniu. Oznacza to, że jesteśmy wśród czterech najlepszych szkół w województwie podlaskim.

To ogromny sukces, gdyż drużyna składa się z młodszych rocznikowo dziewcząt, które dopiero zaczynają nabierać doświadczenia. Zawodniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Galeria

 
"Bądźmy poszukiwaczami autorytetu" PDF Drukuj Email

Od grudnia 2018 r. w Naszej szkole realizowany jest program profilaktyczny „Bądźmy poszukiwaczami autorytetu” współfinansowany ze środków- Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

“Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU” to kampania profilaktyczno-edukacyjna kierowana do uczniów klas IV – VIII, ich rodziców i nauczycieli. Jej realizacja zakłada przeprowadzenie działań w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych, szczególnie antyspołecznych i przestępczych.  Generalna idea kampanii to odbudowanie i wzmocnienie w społeczeństwie autorytetu rodzica i nauczyciela. Ludzie wychowani w atmosferze szacunku do autorytetów, mają poczucie godności własnej i godności drugiej osoby. Dzięki temu są uczciwi i szczęśliwi oraz budują dobre i trwałe relacje. Dlatego tez nadrzędnym celem programu „Bądźmy poszukiwaczami autorytetu” jest  nauczyć młodzież jak szukać autorytetów i nie mylić ich z idolami czy celebrytami oraz zachęcić do szukania prawdziwych autorytetów.

źródło: https://autorytet.org/

 
Spotkanie z górnikiem PDF Drukuj Email

W minionym tygodniu  uczniów  uczniów klasy I b Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży odwiedził wyjątkowy gość –  prawdziwy górnik czyli pan Antoni Kłosek, który  przez 20 lat pracował w kopalni  w Bytomiu.  Przybył w pięknym galowym mundurze i czapce z białym pióropuszem.  Podczas zajęć opowiadał o trudnej  niebezpiecznej  pracy „na grubie” ( w kopalni), świętej Barbarze i  tradycyjnej Barbórce.  Dzieciom przywiózł  mikołajkowe upominki: grudki „czarnego złota”, górnicze cukierki „kopalnioki” i „śląskie oblaty”.  Uczniowie  podarowali mu bursztyny- kurpiowski skarb, który samodzielnie wykopały podczas wycieczki do miejscowości Wach oraz sianko z podlaskiej ziemi jako symbol jedności w wigilijny wieczór. Galeria

 
Gwiazdkowe Nutki PDF Drukuj Email

W minioną niedzielę odbył się VII Festiwal Piosenki Świątecznej GWIAZDKOWE NUTKI w którym startowało 70. młodych wokalistów - uczniów szkół podstawowych
i gimnazjów z Łomży i regionu łomżyńskiego.

Naszą szkolę reprezentowała w kategorii klas I - III  JULIA GOC, oraz w kategorii klas
IV - VI PATRYCJA CHYL. Julia otrzymała Wyróżnienie Festiwalu, a Patrycja III Nagrodę.

Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach
i festiwalach wokalnych.

 

Organizatorem Festiwalu był Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży oraz Fundacja Sztuk Dialogu przy współpracy Urzędu Miejskiego w Łomży, Starostwa Powiatowego w Łomży oraz Urząd Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

 

 

 
"Od rycerza do żołnierza" PDF Drukuj Email

30 listopada po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Bractwa Rycerskiego Apis z Gniewu. Żywą lekcję historii pod tytułem „Od rycerza do żołnierza” dla uczniów kl. IV-VIII poprowadził Mistrz Jacenty Ordowski. W niezwykły sposób opowiedział o zmaganiach Polaków z wrogiem. Za jego namową uczniowie z zaangażowaniem wcielili się w rolę bohaterów narodowych. Mistrz Jacenty wspólnie z uczniami udowadniał, że każdy może być bohaterem swoich czasów, a patriotyzm od wieków jest w modzie. Na kilka godzin sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą zbrojownię, w której bez problemu można było dostrzec „skrzydlatych rycerzy”, a chwilę później samego Józefa Piłsudskiego. Po zakończeniu spotkania uczniowie mogli obejrzeć repliki dawnej broni, m.in. miecz rycerski oraz karabin Mauser k98. Nie brakowało też chętnych do przymierzania hełmu, zbroi czy strojów husarii z charakterystycznymi skrzydłami. Galeria

 
Cyfrowo bezpieczni PDF Drukuj Email

5 grudnia  gościliśmy w naszej szkole panią Karolinę  Borkowską – sierżanta sztabowego KMP w Łomży. Spotkanie z uczniami klas 0- III  poświęcone było  bezpieczeństwu w sieci (elementy profilaktyki). Zajęcia poparte były animowanymi filmikami, które skłaniały do dyskusji i wybrania właściwej drogi.  Prelegentem w filmach był znany kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc, który poruszał zagadnienia rejestrowania filmów , publikowanie zdjęć bez zgody osoby fotografowanej, ściągania materiałów z sieci. Omówił też  zakres czasu jaki można poświęcić na gry  komputerowe.

Dziękujemy  KMP za dołożona cegiełkę w kształtowanie  odpowiedniej postawy moralnej  oraz bezpiecznych zachowań uczniów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 98


Szkoła Podstawowa Nr 4
18-400 Łomża
tel/fax 086 216-27-52
lomzasp4@wp.pl

BohaterOn w Twojej Szkole

Telefony zaufania

Sonda

Ile czasu poświęcasz dziennie na naukę w domu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości