Łomża – moja mała Ojczyzna PDF Drukuj Email

23 lutego 2017 roku  po raz XIII  odbył się w naszej szkole  konkurs wiedzy o Łomży, który promuje  lokalne wartości patriotyczne, rozbudza zainteresowania historią i przyrodą ziemi łomżyńskiej. Po powitaniu uczestników czyli   uczniów klas trzecich, którzy  pomyślnie przeszli eliminacje szkolne nastąpiło  pisanie testu sprawdzającego. Wśród 15 pytań znalazły się  zadania dotyczące  znajomości przeszłości miasta, nazw pomników, rond, zabytków, obszarów chronionych przyrodniczo.  Było też polecenie  wymagające umiejętności   opisania ciekawego miejsca w Łomży. Po wysiłku intelektualnym był też czas na słodki poczęstunek.

Zwycięzcą konkursu została  Katarzyna Głębocka z SP nr 7. Kolejne miejsca zajęli  Maksymilian  Skrodzki  i Olivia Makowska  z SP 10 oraz Kacper Piórkowski i Bartosz Krawczyk z SP 7.  Wyróżnienia zdobyli: Nikola Dołęga z SP 5 , Stanisław Wiszniewski z SP 4  i Natalia Pliszewska z SP 10.

Laureaci otrzymali pamiątkowe  statuetki , dyplomy oraz nagrody ( albumy) ufundowane przez Prezydenta Miasta Łomży oraz Radę Rodziców przy SP 4 i firmę SEBEX. Podziękowania zostały skierowane do  nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu oraz rodziców , którzy pomagali dzieciom w zdobywaniu wiedzy o naszym mieście. Zwieńczeniem  tego wydarzenia było wspólne zdjęcie i gratulacje.

 
Etap Wojewódzki Konkursu Języka Angielskiego PDF Drukuj Email

W czwartek 9 lutego 2017 w Szkole Podstawowej Nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku odbył się etap wojewódzki konkursu przedmiotowego organizowanego przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. Brał w nim udział uczeń naszej szkoły Szymon Klechowski pod opieką nauczyciela pani Olgi Janucik. Szymon odniósł sukces i uzyskał najwyższy tytuł: laureata języka angielskiego – serdecznie gratulujemy. Wygrana w konkursie zwalnia go z języka obcego na egzaminie ósmoklasisty – za tę część otrzyma maksymalną liczbę punktów. Zachęcamy również innych uczniów do systematycznej pracy i aktywnego udziału w zajęciach dodatkowych, dzięki którym każdy z Was ma szansę na otrzymanie podobnego tytułu.

 
UROCZYSTE ODSŁONIĘCIE POMNIKA PAMIĘCI OFIAR SYBIRU W PODGÓRZU W 77 ROCZNICĘ DEPORTACJI NA NIELUDZKĄ ZIEMIĘ PDF Drukuj Email

16 lutego 2017 r. w Podgórzu odbyło się uroczyste odsłonięcie Pomnika Pamięci Ofiar Sybiru w 77 rocznicę deportacji na nieludzką ziemię, pod patronatem senator Anny Marii Anders – sekretarza stanu, pełnomocnika rządu ds. dialogu międzynarodowego. W uroczystości wziął udział Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży. Po Mszy św. nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi symbolizującej odsłonięcie pomnika poświęconego Zesłańcom Sybiru.

W budynku Biblioteki Publicznej Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu odbył się m. in. koncert pieśni patriotycznych oraz wystąpienie laureatów konkursu recytatorskiego „Syberyjskie niebo wczoraj i dziś”. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. V c Maciej Mieczkowski - laureat I nagrody w tym konkursie, który przedstawił wiersz poświęcony przyjacielowi naszej szkoły kpt Krzysztofowi Flizakowi.  W uroczystościach wzięła udział córka Generała Władysława Andersa - Anna Maria Anders, która wspominała słowa pewnego starszego pana z ostatniej  wizyty w Podgórzu, skierowane właśnie do niej: „Pani Minister, czuję, że duch Pani ojca zesłał Panią do nas”. My również wierzymy w to przesłanie i mamy nadzieję na kolejne spotkanie tym razem w murach naszej szkoły.

Jadwiga Tomaszewska

Fotogaleria

 
Dzień Bezpiecznego Internetu PDF Drukuj Email

W dniu 7 lutego 2017 roku w Polsce obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasło tegorocznej edycji to: „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Celem tego wydarzenia jest zwrócenie uwagi na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego  i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci  i w jaki sposób z niej korzysta.

Z tej okazji,  dniu 8 lutego odbył się apel dla uczniów klas IV – VI.  Miał on na celu przypomnieć i w ciekawej formie uświadomić uczniom, jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego i nierozsądnego korzystania z komputera.

Aneta Sobczyńska

Fotogaleria

 
Audycja muzyczna MAT PDF Drukuj Email

Od kołysanki do arii” – taki tytuł miało lutowe spotkanie dzieci  z Panią Muzyką. Głównym celem było  zapoznanie   uczniów z rodzajami głosów ludzkich. Dzieci miały okazję wysłuchać utworów m.in. W. Lutosławskiego „Oberek”, K. Dębskiego „Dumka na dwa serca”. Każdy prezentowany utwór  odnosił się do określonego głosu ludzkiego. Kanwą audycji była historia księżniczki i członków jej dworu.  Role odgrywały  dzieci ubrane w stylowe stroje .

Turniej wiedzy o muzyce wygrał Maciej Rogowski z kl. III d, natomiast konkurs wokalny  Nikola Kozłowska  z kl. II a.

Fotogaleria

 
Walentynkowe świętowanie PDF Drukuj Email

Każda okazja jest dobra,a żeby pokazać bliskim nam osobom w szkole jak  bardzo są dla nas ważne.  Uczucia można okazywać na wiele sposobów. My w szkole w dniu 14 lutego W Walentynki świętowaliśmy tak:

Poza tym zaproponowaliśmy zabawę czytelniczą  "Randka w ciemno z książką" dla uczniów klas 4-6. Reakcja na randkę z książką przerosła nasze  oczekiwania. Uczniowie uwielbiają niespodzianki. Wiele książek zyskało nowe życie, a biblioteka nowych czytelników.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 68


Szkoła Podstawowa Nr 4
18-400 Łomża
tel/fax 086 216-27-52
lomzasp4@wp.plSonda

Ile czasu poświęcasz dziennie na naukę w domu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości