UROCZYSTE ODSŁONIĘCIE POMNIKA PAMIĘCI OFIAR SYBIRU W PODGÓRZU W 77 ROCZNICĘ DEPORTACJI NA NIELUDZKĄ ZIEMIĘ PDF Drukuj Email

16 lutego 2017 r. w Podgórzu odbyło się uroczyste odsłonięcie Pomnika Pamięci Ofiar Sybiru w 77 rocznicę deportacji na nieludzką ziemię, pod patronatem senator Anny Marii Anders – sekretarza stanu, pełnomocnika rządu ds. dialogu międzynarodowego. W uroczystości wziął udział Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży. Po Mszy św. nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi symbolizującej odsłonięcie pomnika poświęconego Zesłańcom Sybiru.

W budynku Biblioteki Publicznej Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu odbył się m. in. koncert pieśni patriotycznych oraz wystąpienie laureatów konkursu recytatorskiego „Syberyjskie niebo wczoraj i dziś”. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. V c Maciej Mieczkowski - laureat I nagrody w tym konkursie, który przedstawił wiersz poświęcony przyjacielowi naszej szkoły kpt Krzysztofowi Flizakowi.  W uroczystościach wzięła udział córka Generała Władysława Andersa - Anna Maria Anders, która wspominała słowa pewnego starszego pana z ostatniej  wizyty w Podgórzu, skierowane właśnie do niej: „Pani Minister, czuję, że duch Pani ojca zesłał Panią do nas”. My również wierzymy w to przesłanie i mamy nadzieję na kolejne spotkanie tym razem w murach naszej szkoły.

Jadwiga Tomaszewska

Fotogaleria

 
Dzień Bezpiecznego Internetu PDF Drukuj Email

W dniu 7 lutego 2017 roku w Polsce obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasło tegorocznej edycji to: „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Celem tego wydarzenia jest zwrócenie uwagi na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego  i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci  i w jaki sposób z niej korzysta.

Z tej okazji,  dniu 8 lutego odbył się apel dla uczniów klas IV – VI.  Miał on na celu przypomnieć i w ciekawej formie uświadomić uczniom, jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego i nierozsądnego korzystania z komputera.

Aneta Sobczyńska

Fotogaleria

 
Audycja muzyczna MAT PDF Drukuj Email

Od kołysanki do arii” – taki tytuł miało lutowe spotkanie dzieci  z Panią Muzyką. Głównym celem było  zapoznanie   uczniów z rodzajami głosów ludzkich. Dzieci miały okazję wysłuchać utworów m.in. W. Lutosławskiego „Oberek”, K. Dębskiego „Dumka na dwa serca”. Każdy prezentowany utwór  odnosił się do określonego głosu ludzkiego. Kanwą audycji była historia księżniczki i członków jej dworu.  Role odgrywały  dzieci ubrane w stylowe stroje .

Turniej wiedzy o muzyce wygrał Maciej Rogowski z kl. III d, natomiast konkurs wokalny  Nikola Kozłowska  z kl. II a.

Fotogaleria

 
Walentynkowe świętowanie PDF Drukuj Email

Każda okazja jest dobra,a żeby pokazać bliskim nam osobom w szkole jak  bardzo są dla nas ważne.  Uczucia można okazywać na wiele sposobów. My w szkole w dniu 14 lutego W Walentynki świętowaliśmy tak:

Poza tym zaproponowaliśmy zabawę czytelniczą  "Randka w ciemno z książką" dla uczniów klas 4-6. Reakcja na randkę z książką przerosła nasze  oczekiwania. Uczniowie uwielbiają niespodzianki. Wiele książek zyskało nowe życie, a biblioteka nowych czytelników.

 
„ Szkoła moich marzeń ” PDF Drukuj Email

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 imienia Generała Władysława Andersa w Łomży oraz organizatorzy konkursu  zapraszają sześciolatki  do udziału w XIV edycji konkursu plastycznego pod hasłem: „ Szkoła moich marzeń ”

Celem konkursu jest poznanie oczekiwań dzieci wobec swojej przyszłej szkoły, rozwijanie ich wyobraźni i inwencji twórczej oraz nawiązanie współpracy miedzy szkołą a przedszkolem.

Finał konkursu odbędzie się w marcu 2017 roku podczas Dnia Otwartego. Na laureatów czekają nagrody książkowe oraz niespodzianki. Szczegółowe informacje  zawiera regulamin konkursu.

Liczymy na udział dzieci w konkursie i życzymy im powodzenia.

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4

Imienia Generała Władysława Andersa  w Łomży

Dr Iwona Borawska

Organizatorzy konkursu: mgr Małgorzata Juchimowicz, mgr Elżbieta Polakowska

Regulamin XIV edycji konkursu plastycznego pod hasłem „ Szkoła moich marzeń ”

Więcej…
 
"RYMY WSPANIAŁE, MĄDRE, ŚMIESZNE, NIEBYWAŁE" PDF Drukuj Email

Zapraszamy do udziału w III KONKURSIE RECYTATORSKIM "RYMY WSPANIAŁE, MĄDRE, ŚMIESZNE, NIEBYWAŁE"

Dyrektor  Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży oraz organizatorzy konkursu serdecznie zapraszają dzieci z oddziałów zerowych do wzięcia udziału w III KONKURSIE RECYTATORSKIM„RYMY WSPANIAŁE, MĄDRE, ŚMIESZNE, NIEBYWAŁE” . Konkurs odbędzie się 30 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży. Będzie miał formę prezentacji jednego dowolnego utworu poetyckiego dostosowanego do wieku dziecka. Dla wszystkich uczestników przewidziano dyplomy, dla zwycięzców nagrody rzeczowe. Szczegółowe informacje  zawiera regulamin. Zachęcamy do udziału!

Dyrektor SP Nr 4 im. Generała Władysława Andersa  w  Łomży 
dr Iwona Borawska

Organizatorzy:  Agnieszka Faryna, Katarzyna Sobuta, Wioletta Wądołowska

 

REGULAMIN III KONKURSU RECYTATORSKIEGO ,,RYMY WSPANIAŁE, MĄDRE, ŚMIESZNE, NIEBYWAŁE”

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 68


Szkoła Podstawowa Nr 4
18-400 Łomża
tel/fax 086 216-27-52
lomzasp4@wp.plSonda

Ile czasu poświęcasz dziennie na naukę w domu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości