Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów mix oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Wyniki wyborów patrona szkoły PDF Drukuj Email

W dniach 11 – 12 maja 2011r. przeprowadzono wybory patrona Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łomży.

Głosowanie przebiegało w  IV turach według ustalonego wcześniej harmonogramu.

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja, w skład której wchodzili: wicedyrektor szkoły, przedstawiciele rady pedagogicznej, rodzice oraz uczniowie z Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły.
W głosowaniu wzięło udział 677 osób uprawnionych do głosowania.

Frekwencja (zgodnie z listami osób uprawnionych do głosowania) przedstawia się następująco:
1. Uczniowie klas I – III – 90,6 %
2. Uczniowie klas IV – VI – 95 %
3. Rodzice uczniów klas 0 – III – 55 %
4. Rodzice uczniów klas IV – VI – 61 %
5. Nauczyciele – 97 %
6. Pracownicy administracji i obsługi – 100 %

Wyniki głosowania:
Władysław Anders - 455 głosów - 67,2%
Hanka Bielicka - 215 głosów - 31,8%
głosów nieważnych - 7, co stanowi około 1% oddanych głosów

 Na Patrona Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łomży wybrano Władysława Andersa.

http://superlomza.streemo.pl/Community/75467,Blog_Wpis,General_Wladyslaw_Anders_patronem_Szkoly_Podstawowej_nr_4_w_Lomzy_wygral_z_Hanka_Bielicka_.html 

 

 

  

Na Patrona Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łomży wybrano Władysława Andersa.

 
W darze Janowi Pawłowi II PDF Drukuj Email

     W niedzielę 8 maja 2011r. dzieci z parafii katedralnej dziękowały Bogu za beatyfikację Jana Pawła II. Był to szczególny dzień,  gdyż Liturgia Mszy Świętej była bardzo uroczysta i wypełniona dziękczynieniem oraz prośbami o opiekę-  Błogosławionego  Jana Pawła II. Uczniowie naszej szkoły  z ogromnym zaangażowaniem czytali komentarze i czytania;  schola pięknym śpiewem uświetniła  wspólną Eucharystię. Ważnym i poruszającym akcentem całej liturgii  był występ uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali Misterium Wielkanocne pt.,, Poranek wielkanocny”. Dziewczęta i chłopcy bardzo  pięknie a jednocześnie dojrzale  przekazali treści związane z męką i śmiercią Pana Jezusa oraz uczniowie – aktorzy w sposób porywający za serce przedstawili wydarzenie poranka po zmartwychwstaniu  Chrystusa. Misterium przeplatane było pieśniami związanymi z treściami Misterium a wykonane z żarem – naprawdę pięknie!  Nad całością występu czuwali: p. Regina Parzych i p. Andrzej Piotrowski- nauczyciel muzyki. Wszystkim uczniom dziękujemy za ogromne zaangażowanie i za dar, który złożyli Bogu – dziękując za beatyfikację naszego wielkiego Rodaka.

   Po Mszy Świętej został rozstrzygnięty konkurs  p.h. ,, Pocztówka do Jana Pawła II”. Do katechetów wpłynęło 110 pocztówek od uczniów klas III-VI.  Pocztówki są bardzo kolorowe, wykonane dowolną techniką.  Przyznano następujące nagrody:

I  MIEJSCE:  Turowska Alicja   kl. Vb

                      Sienicki Kacper  kl. VIc

II MIEJSCE:  Polakowska  Małgorzata  kl. IVa

                     Wadowska  Aleksandra  kl. Vb

III MIEJSCE:   Laskowska Wiktoria  kL. IVa

                       Wierzba Emilia kl. Vc

                       Maciorowski  Michał  kl. IVa

                       Łoziński Szymon  kl. IVa

               Nagrodzone pocztówki , najciekawsze prace uczniów zostały umieszczone na tablicy ( i  pod nią), która została przygotowana na prezbiterium naszej  katedry.  Nagrody zostały ufundowane przez  parafię katedralną. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia a uczniowie nagrodzeni ciekawe książki oraz drobne upominki. Nagrody wręczył Ksiądz  Marian Mieczkowski – Proboszcz Parafii  Katedralnej.  Wszystkim uczniom naszej szkoły dziękujemy za udział w konkursie i życzymy opieki Błogosławionego Jana Pawła II.

                                                                      Przygotowała : Parzych Regina-  katechetka

 

 

 
Konkurs MIX
Wpisany przez Ewa Bargielska   

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów mix oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Dnia 10 maja 2011 roku w Szkole Podstawowej Nr 10 w Łomży odbył się Konkurs MIX - matematyczno - przyrodniczo - sprawnościowy. Naszą szkołę reprezentowali:

  1. Aleksandra Maliszewska
  2. Adrian Bałazy
  3. Gabriel Czajkowski

Uczniowie zajęli II miejsce w klasyfikacji ogólnej.
W konkursie bralo udział 6 szkół podstawowych z Łomży.

Zwycięzcom gratulujemy !

                                                                               mgr Eleonora Tańska

 

{gallery}mix{/gallery}

 
Ogłoszenie

gify symboleSzkolny zestaw podręczników i programów nauczania na rok szkolny 2011\2012 znajduje się w dziale Do pobrania.

 
Komu potrzebny jest patron? PDF Drukuj Email

Patron to "ten, kto się kimś, czymś opiekuje: obrońca, opiekun, protektor.
W chrześcijaństwie; święty, którego imię nadano komuś w czasie chrztu, lub pod którego opiekę oddaje się kraj, miasto, obiekt, osobę lub grupę” (Słownik Języka Polskiego).

Każda szkoła ma patrona. Pewnie też w każdej, a przynajmniej w wielu szkołach obchodzi się co roku Święto Patrona. Jeden raz w roku! A co poza tym? Jeszcze wpisuje się odniesienia do tej osoby w plan wychowawczy lub dydaktyczny, w Statut Szkoły itp. Wszystko jest zapisane, ale co z codziennym życiem szkoły? No cóż, sami chyba nie wierzymy w to, że osoba Patrona szkoły może być dla uczniów ważna, szczególnie dzisiaj, gdy coraz częściej mówimy o braku autorytetów i wartości. Aby się przekonać, że Patron szkoły jest ważny, i że jego wybór nie może być przypadkowy i nieprzemyślany, trzeba przeżyć takie spotkanie, jakie mnie dane było przeżyć przed kilkoma laty...

Pamiętam czas, kiedy szkoły podstawowe były zamieniane na gimnazja, albo na zespoły szkół, w których powoli „wymierała” podstawówka, a zostawało gimnazjum. Pracowałam wtedy w gimnazjum, które przejęło Patrona po szkole podstawowej. Gimnazjum im. Majora Henryka Dobrzańskiego−Hubala. Przez dwa lata pracy nie bardzo zwracałam uwagę na osobę Patrona, ale zmieniło się to w dniu, w którym odbyła się uroczystość przekazania przez szkołę podstawową (kończącą swą działalność) Sztandaru Szkoły dla gimnazjum, które miało zająć cały budynek. Na uroczystość zaproszono Kompanię Honorową Wojska Polskiego i byłych żołnierzy z oddziału Majora Hubala. Odsłonięcie tablicy pamiątkowej przed szkołą, odprawa warty, złożenie kwiatów, defilada – to wszystko było piękne, ale dopiero wydarzenie na sali gimnastycznej wprawiło mnie w zdumienie. Wielu zaproszonych gości, rodzice uczniów, delegacje z innych szkół.

Zaproszeni goście siedzą, za nimi stoi prawie całe gimnazjum – sześciuset uczniów. W pewnym momencie zostaje wywołany do mikrofonu żołnierz, który walczył w oddziale Majora Hubala. Starszy człowiek, który drżącą ręką trzyma mikrofon i cichym głosem wspomina, „jak to było” z Hubalem. Mówi kilkanaście minut, a na sali panuje cisza, jakby nikogo nie było! Nagle zatrzymał się czas i snuła się tylko opowieść Hubalczyka...

Gdy wracałam po uroczystości do domu, chłopcy z jednej z klas, w której uczyłam, odprowadzili mnie na przystanek. Opowiadali o tej uroczystości jak o czymś, czego nie można zapomnieć, co było takim przeżyciem, o którym nie można milczeć. Gdy już podjeżdżał autobus, jeden z chłopców stwierdził: „Fajna ta nasza szkoła... Ten Hubal to był „gość”! Też bym chciał, tak jak on!”.

Ten chłopiec świetnie wyjaśnił, po co jest Patron szkoły. Tylko trzeba dobrze przemyśleć, kogo wybierzemy na patrona, żeby to „Też bym chciał, tak jak on!” szło w dobrym kierunku.

s. M. Urszula Kłusek SAC

S. M. URSZULA KŁUSEK SAC – pallotynka. Współpracuje z czasopismami „Anioł Stróż”, „Sygnały Troski”, „Biblioteka Kaznodziejska”, „Katecheta”. Jest autorką książek ze zbiorami scenariuszy lekcji dla nauczycieli i katechetów.

 
Apel - Konstytucja 3 Maja
Wpisany przez Bożena Wykowska   

W związku ze zbliżjącym się  Świętem Trzeciego Maja  odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Poświęcony on był wydarzeniu sprzed 220 lat czyli uchwaleniu Konstytucji 3 Maja.  W przygotowanej inscenizacji uczniowie klasy III c przedstawili jak  wybitni Polacy  wraz z królem pracowali nad dziełem , które było pierwszym tak doniosłym dokumentem  w całej Europie. Apel wzbogacony został patriotycznymi pieśniami . Ponadto dzieci zatańczyły poloneza i zagrały kilka utoworów na flecie, za co zostały sowicie nagrodzone brawami przez oglądających. Na zakończenie pani dyrektor Iwona Borawska dziękując uczniom za przygotowany program artystyczny podkreśliła jak ważne jest pielęgnowanie tradycji dla rozwoju postaw patriotycznych młodego pokolenia.

                                                                                    mgr Bożena Wykowska

                                                                                    mgr Elżbieta Dzięgielewska

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 68 z 73


Szkoła Podstawowa Nr 4
18-400 Łomża
tel/fax 086 216-27-52
lomzasp4@wp.plSonda

Ile czasu poświęcasz dziennie na naukę w domu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 78 gości