Skarby Bursztynowej Krainy. PDF Drukuj Email

 Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie realizowanym przez MBP   w Łomży pt. „Skarby bursztynowej krainy”.  Warsztaty realizowane były w formie comiesięcznych zajęć prowadzonych przez etnografów i twórców udowych, którzy odkrywali dzieciom tradycyjną kulturę kurpiowską, utrwaloną w bogactwie języka, literaturze, pieśniach, zabawach oraz rękodziele ludowym. Każde spotkanie składało się z części teoretyczno - poznawczej i praktycznej realizowanej w postaci zajęć plastycznych, podczas których dzieci własnoręcznie wykonywali prace związane z tematem spotkania.
Tematyka spotkań w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły:
„Zwyczaje i zabawy karnawałowe na Kurpiach” – kl. VI a, IV b i V a
„Obrzędy i zwyczaje wielkanocne”  - kl. V b i IV c
„Witamy wiosnę – obrzędy wiosenne” – kl. V c
„Bajarka opowiada  - baśnie i legendy kurpiowskie” – kl. IV a
„Bursztynowym szlakiem – krótka historia „złota północy”- kl. VI b
Kontynuacja projektu nastąpi we wrześniu.

Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży za możliwość udziału w tak atrakcyjnych spotkaniach, dzięki którym uczniowie poznali kulturę ludową i obrzędy kurpiowskie.
Na ostatnim spotkaniu uczniowie klasy IV a wykonali  kierzec – tradycyjny element zdobniczego wnętrza chaty kurpiowskiej.

 
Eliminacje miejskie konkursu recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki …” PDF Drukuj Email
Eliminacje miejskie konkursu recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki …” miały miejsce 29 kwietnia 2010 roku w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych:
klas I-III i IV – VI.
Każda szkoła zgłosiła do eliminacji miejskich swoich najlepszych recytatorów.
Komisja konkursowa, oceniając występy dzieci, brała pod uwagę przede wszystkim dostosowanie repertuaru do wieku i możliwości emocjonalnej dziecka, formę prezentacji, wyrazistość mowy oraz ogólny wyraz artystyczny.
Uczeń naszej szkoły Dominik Gąsiewski został finalistą konkursu w kategorii uczniów klas IV – VI. Pięknie zaprezentował bajkę Ignacego Krasickiego „Czapla, ryby i rak”.
Dominikowi serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia   w Wojewódzkim Finale Konkursu, który odbędzie się niebawem – 21 maja 2010 roku.
 
VII edycja konkursu plastycznego "Szkoła moich marzeń" PDF Drukuj Email

Rozstrzygnięto VII edycję konkursu plastycznego  "Szkoła moich marzeń" !!!

 Komisja w składzie: P. Ewa Filochowska- Karwowska i P. Przemysław Karwowski - plastycy z TLi A ogłosili laureatów:

 I miejsce
Paulina Bogdan  -Przedszkole Publiczne nr 9

 II miejsce
Weronika Waniewska  -Przedszkole Publiczne nr 10

III miejsce
Karina Wojtaszek  -Przedszkole Publiczne nr 9

 Wyróżnienie
Kamila Chrostowska  -Przedszkole Publiczne nr 10

Wyróżnienie
Natalia Mocarska  -Przedszkole Publiczne nr 15

 Wyróżnienie
Sokołowska Oliwia -Niepubliczne Przedszkole Wesołe Słoneczko


Fundatorem nagród w konkursie jest Rada Rodziców

GRATULUJMY !!!

 

 
Inscenizacja "Sąd nad książką". PDF Drukuj Email

Dnia 21 kwietnia 2010 roku w czytelni szkolnej odbyło się przedstawienie „Sąd nad książką” w wykonaniu uczniów koła czytelniczego „Kawiarenka Literacka” pod kierunkiem pani Beaty Wadowskiej. Inscenizację przygotowano z okazji  Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W rozprawie mieli okazję uczestniczyć zaproszeni goście: pani Dyrektor, pani Wicedyrektor, uczniowie świetlicy szkolnej oraz klasy III a, b i c oraz IV b i IV c z wychowawcami.
W atmosferze skupienia i powagi wydano sprawiedliwy wyrok:
„Po konsultacjach, wysłuchaniu mów Oskarżyciela i Obrońcy skazujemy książkę na konieczność pozostania z nami, ludźmi. W majestacie prawa stwierdza się wszem i wobec, że nie wyobrażamy sobie bez niej życia, nauki i przyjemności.
Jej wartość jest niezaprzeczalna”.

 
Dni Żałoby Narodowej Drukuj Email

  Tragedia  samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem  głębokim smutkiem napełniła całą naszą Ojczyznę. My jako społeczność Szkoły Podstawowej też tworzymy tę Ojczyznę. Nasze zajęcia szkolne, w poniedziałek 12 kwietnia 2010 roku rozpoczęliśmy  w sali gimnastycznej. Apel poprowadziła Pani Dyrektor Iwona Borawska. Poinformowała wszystkich zebranych o śmierci Prezydenta  Polski Lecha Kaczyńskiego, Jego Żony Marii oraz  przedstawicieli naszego państwa. Wszyscy uczciliśmy pamięć zmarłych chwilą ciszy. Katechetka P. Ela Zapert poprowadziła modlitwę w intencji  wszystkich, którzy zginęli w katastrofie samolotu prezydenckiego. Następnie Pani Dyrektor poprosiła  nauczycieli o to, aby pierwsza lekcja we wszystkich klasach została poświęcona wydarzeniom z 10 kwietnia. Uczniowie naszej szkoły przez cały tydzień przychodzili na zajęcia lekcyjne w strojach galowych.
                 Przed naszą szkołą została wywieszona flaga biało- czerwona, z czarną wstążką, na znak żałoby narodowej, ogłoszonej w naszym kraju. Przy wejściu do naszej szkoły płonie znicz, który każe nam pamiętać o  wielkiej tragedii 96 obywateli naszego kraju.
                  W szkole zostały wykonane gazetki okolicznościowe , które mówią uczniom naszej szkoły o tych bolesnych wydarzeniach z ostatnich dni. Jest również gazetka mówiąca o wydarzeniach sprzed 70 lat- o tym, co wydarzyło się m.in. w Katyniu.
                   W piątek, 16 kwietnia cała społeczność naszej szkoły, na czele z Dyrekcją uczestniczyła we Mszy Świętej – w Katedrze łomżyńskiej- sprawowanej w intencji zmarłych tragicznie: Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki Marii, Ministrów w Kancelarii Prezydenta RP, Senatorów, Posłów, Duchownych, Przedstawicieli Rodzin Katyńskich , Członków Załogi oraz wszystkich, którzy zginęli  w tej strasznej tragedii. Eucharystii przewodniczył Ks. Piotr Mazurek – wikariusz  parafii katedralnej, który wygłosił również kazanie. Pod kierunkiem Katechetów naszej szkoły została przygotowana oprawa liturgiczna Mszy Świętej, która pozwoliła bardziej duchowo przeżyć tę wspólną modlitwę. We Mszy Świętej uczestniczyli również rodzice naszych uczniów.
                                                                
                                                                    Opracowała: Parzych Regina - katechetka

 
Misterium Wielkanocne Drukuj Email

       W dniu 9 kwietnia społeczność naszej szkoły obejrzała  Misterium Wielkanocne, przygotowane przez uczniów naszej szkoły z klas IV-VI, pod kierunkiem p. Eli Zapert. Obejrzeliśmy przejmujące widowisko, opowiadające nam o drodze Jezusa na Golgotę. Grę aktorów bardzo wzbogacały kostiumy i charakteryzacja. Ze wzruszeniem słuchaliśmy dialogów poszczególnych postaci. Gra aktorów – naszych uczniów była bardzo ciekawa i widać było, że wczuwają się w poszczególne role. Uwieńczeniem Misterium był występ dziewcząt
z klas III i IV, które zatańczyły żydowski taniec radości – uwielbienia Pana. Na uwagę zasługują piękne suknie, w które ubrane były dziewczęta i taniec wykonany z wdziękiem i ogromnym zaangażowaniem. Występ uczniów naszej szkoły spotkał się z ogromnym aplauzem wszystkich widzów.
           Tego dnia zostały również wręczone nagrody w konkursie :,,Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa” .
I miejsce - Polakowska Małgorzata kl. IIIa i Chojnowska Martyna kl. IIIa;
II miejsce- Truszkowska Justyna kl. Vb   i Liżewski Kamil kl. IV b ;
III miejsce- Wiśniewska Wiktoria kl. IVc i Ustaszewska Natalia kl. VIc .
  Nagrody wręczyły naszym uczniom P. Dyrektor Iwona Borawska i P. Wicedyrektor Justyna Zduńczyk. Konkurs zorganizowała p. Regina Parzych.
Nagrody przyznała Komisja w składzie: P. Małgorzata Juchimowicz, P. Elżbieta Zapert, P. Beata Wadowska, P. Regina Parzych.
                                       Opracowała : Parzych Regina -katechetka

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 68 z 70


Szkoła Podstawowa Nr 4
18-400 Łomża
tel/fax 086 216-27-52
lomzasp4@wp.plSonda

Ile czasu poświęcasz dziennie na naukę w domu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 128 gości