Sukcesy recytatorskie PDF Drukuj Email

Dnia 16 listopada 2016 r. w Bibliotece  Gminnej z/s w Podgórzu odbył się Międzypowiatowy Konkurs Wierszy Patriotycznych dla Gimnazjów i Szkół Podstawowych „Ojczyzna w poezji” pt. „Syberyjskie niebo wczoraj i dziś”. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Maciej Mieczkowski kl. V c i Oskar Żebrowski kl. V c.

I miejsce w konkursie zajął Maciej Mieczkowski kl. V c.

Gratulujemy!

 
TYDZIEŃ WODY PDF Drukuj Email

W dniach 14-18 listopada w naszej szkole przeprowadzona zostanie akcja pod hasłem TYDZIEŃ WODY, zorganizowana we współpracy z MPWiK Sp. z o.o. w Łomży. Celem podjętych działań jest kształtowanie postaw prozdrowotnych, podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu promocji zdrowego stylu życia oraz propagowanie idei ochrony zasobów wodnych. Wydarzeniem towarzyszącym jest konkurs literacki i plastyczny „Bez wody nie ma życia”, w którym nagrody sponsoruje MPWiK Sp. z o.o. w Łomży.

Fotogaleria

Więcej…
 
Niezwykła przygoda z teatrem i czytaniem PDF Drukuj Email

W dniach 4-15.11.2016 r. w naszej szkole uczniowie rozpoczęli niezwykłą przygodę z japońskim teatrzykiem Kamishibai. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i oraz drewniany lub kartonowy parawan, w którym przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

Uczniowie grup przedszkolnych 0 A, B i C oraz klasy I a, II a, III b i III c z wielkim zainteresowaniem słuchały ciekawych opowieści i legend. Uczniowie koła bibliotecznego i Klubu Czytusia samodzielnie  zmierzyły się z czytaniem i przekładaniem kolejnych plansz obrazkowych. Przeczytane opowiadania Kamishibai to historie pełne sensu, dzięki czemu stanowiły doskonały pretekst do wspólnego czytania, rozmowy o emocjach, uczuciach i wartościach.

Teatrzyk Kamishibai wypożyczono z Biblioteki Pedagogicznej w Łomży. Bardzo dziękujemy za to magiczne widowisko, które na długo zostanie w pamięci naszych uczniów.

Była to niezwykła przygoda z teatrem i ...czytaniem.

 
Zaproszenie PDF Drukuj Email

gify symboleZapraszamy rodziców naszych uczniów na zebrania klasowe w następujących terminach:

  • 15 XI 2016  godz. 1700 - kl. I – III

  • 16 XI 2016  godz. 1700- kl. IV –VI ( kl. Vc -17 XI godz. 1700)

  • 17 XI 2016  godz. 1700- oddziały przedszkolne

 
II Konkurs plastyczny "Łomżyńskie widoki" rozstrzygnięty PDF Drukuj Email

II  Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Łomżyńskie widoki" został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa w składzie: p. Andrzej Piotrowski – nauczyciel plastyki SP 4, p. Beata Wadowska – nauczyciel techniki i biblioteki SP 4 oraz p. Monika Kozikowska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej SP 4 przyznała następujące nagrody:

I miejsce - Maria Jankowska, PP Nr 10  Łomża , Opiekun: Beata Kościuczuk

II miejsce - Maria Laskowska PP Nr 10 Łomża, Opiekun: Beata Kościuczuk

III miejsce - Cywińska Zuzanna PP Nr 2 Łomża, Opiekun Iwona Suchwałko

Wyróżnienia:

Julia Faryna SP4, Opiekunowie: Małgorzata Piekutowska, Barbara Zaremba

Maja Sobuta PP Nr 9 Łomża, Opiekunowie: Agnieszka Iwanowska, Ewa Grądzka

Gronostajska Oliwia PP Nr 2 Łomża, Opiekun: Suchwałko Iwona

Wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom odbyło się 10 listopada  2016 r. podczas uroczystego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom, rodzicom oraz opiekunom dziękujemy za udział w konkursie, nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości PDF Drukuj Email

Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

09 listopada 2016 roku społeczność uczniowska klas IV –VI naszej szkoły uczciła Narodowe Święto Niepodległości, uczestnicząc w uroczystej akademii przygotowanej przez panią Joannę Wiśniewską, panią Grażynę Fiertek i pana Andrzeja Piotrowskiego.

Podniosły charakter spotkania, które odbyło się  na sali gimnastycznej, podkreśliły galowe stroje  zebranych, odświętne dekoracje  oraz obecność szkolnego pocztu sztandarowego.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego,  na scenie zaprezentowali się uczniowie klas VI oraz chór szkolny, aby jak co roku  zabrać słuchaczy w podróż do przeszłości. Wcześniej jednak przypomniano zebranym znaczenie słowa patriotyzm i rozważano, kogo można nazwać patriotą. Wyjaśniono też znaczenia polskich symboli narodowych.

Później już narratorzy, recytatorzy i chórzyści, wędrując ścieżkami historii, wspominali najważniejsze wydarzenia historyczne, które doprowadziły do odzyskania niepodległości przez Polskę. Snując opowieść o  trudnych losach naszej Ojczyzny, uświadamiali jednocześnie, jak wiele odwagi i determinacji  kosztowało zdobycie wolności oraz jak wielu ludzi poświęciło swoje życie, abyśmy dziś mogli żyć w wolnym kraju.

Program akademii został z uwagą i zainteresowaniem obejrzany przez młodzież szkolną. Na sali panował uroczysty, podniosły nastrój.

Kiedy uczniowie zakończyli swój występ, głos zabrała pani dyrektor Iwona Borawska. Podziękowała młodym artystom i ich opiekunom za piękną lekcję historii i zaprosiła wszystkich do udziału w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Następnie poprosiła zebranych o uczczenie pamięci poległych w obronie Ojczyzny minutą ciszy. Później na prośbę pani dyrektor wystąpiły delegacje  wszystkich klas i udały się w miejsce pamięci narodowej, aby złożyć kwiaty i zapalić znicz. Delegacje uczestniczyły też w zawieszeniu flagi państwowej na budynku szkoły.

Na tym zakończyły się zaplanowane na ten dzień obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży.

Fotogaleria

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 65


Szkoła Podstawowa Nr 4
18-400 Łomża
tel/fax 086 216-27-52
lomzasp4@wp.plSonda

Ile czasu poświęcasz dziennie na naukę w domu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości