Czwórka dla Niepodległej - I Dzień Narodowego Czytania PDF Drukuj Email

Dnia 5 listopada 2018 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Projekt pt. „Czwórka dla Niepodległej” rozpoczął się od Narodowego Czytania.
Dnia 28 lutego 2018 r inaugurując Narodowe Czytanie Prezydent RP Andrzej Duda napisał w liście do Polaków: "W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu.”
W odpowiedzi na apel Prezydenta przedstawiciele społeczności naszej szkoły w osobach Pani Dyrektor dr Iwony Borawskiej, przewodniczącej Rady Rodziców Pani Krystyny Modzelewskiej oraz przedstawiciela uczniów Bruno Przybylskiego odczytali uczniom klas IV-VIII wybrane fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego”.
Całość spotkania klamrą spięła piosenka „Radosna Niepodległość”, której refren „W listopadowe święto, niech młodość włada Polską, radosna niepodległość i uśmiechnięta wolność.” w pełni oddaje nastrój w naszej szkole w tym tygodniu.
Następnie uczniowie klas IV-VIII obejrzeli fragment ekranizacji "Przedwiośnia" w reżyserii Filipa Bajona.

Galeria

 
Drogi do Niepodległej... - wycieczka do Warszawy PDF Drukuj Email

24 października 2018 r.  odbyła się wycieczka  do Warszawy   uczniów  klas 6a i 6c. Po 3-godzinnej podróży wyruszyliśmy wraz z panią przewodnik na zwiedzanie naszej stolicy.

W pierwszej kolejności  zwiedziliśmy Katedrę Św. Jana Chrzciciela i krypty świątyni, w których pochowani są twórcy niepodległej Polski:  między innymi prezydenci przedwojennej Polski: Gabriel Narutowicz i Ignacy Mościcki, premier Ignacy Jan Paderewski, gen. Kazimierz Sosnkowski. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Wojska Polskiego prezentującego zbiory poświęcone historii wojskowości oraz historii Polski. Zwiedziliśmy różne wystawy, wśród których szczególną naszą uwagę przykuła wystawa dotycząca udziału Polaków w walkach o odzyskanie niepodległości przez Polskę. Upamiętniliśmy nasz pobyt w muzeum, robiąc pamiątkowe zdjęcia w zaszczytnym miejscu przy popiersiu patrona naszej szkoły Generała Władysława Andersa. Z kolei wyruszyliśmy na Wojskowy Cmentarz na Powązkach. Potem udaliśmy się do Muzeum Narodowego, gdzie mieliśmy lekcję o obyczajach polskiej szlachty.    W galerii malarstwa XIX wieku dzieło Jana Matejki ,,Bitwa pod Grunwaldem” zrobiło na nas ogromne wrażenie. Droga do wolnej i niepodległej Polski wiedzie nas przez historię miasta Warszawy, którą mogliśmy zwiedzić. Była to świetna lekcja historii i wpisała się w obchody 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Galeria

 
Opłata za obiady - listopad PDF Drukuj Email

Opłaty za żywienie należy dokonywać wyłącznie w miesiącu, którego wpłata dotyczy. Wpłaty dokonane za przyszły miesiąc, np. w  listopadzie  za m-c  grudzień, będą zwracane jako nadpłata.   Proszę wpłacać kwotę prawidłową.

Opłaty za m-c  listopad 2018 dla dzieci z klas I – VIII

20 dni * 3,60 zł =  72,00 zł

za żywienie w oddziałach przedszkolnych  za m- c listopad 2018   o kwotę pytamy panie w grupach; uiszczamy  przelewem na konto do 7-go listopada 2018r

28 1560 0013 2552 4806 7000 0001

opłata za obiady, imię i nazwisko dziecka, klasa

Osoby które nie opłaciły za obiady do 07-go i wpłaty  nie zostały zaksięgowane na koncie szkoły do 10-go, w dniu 13.11.2018. (wtorek), nie będą mogły przebywać w  stołówce i jeść posiłki, aż do chwili uregulowania należności, zgodnie z regulaminem, jeżeli regularnie nie były opłacane posiłki przez dwa miesiące, rodzic płaci zaległość, a dziecko zostaje skreślone z listy korzystających z wyżywienia.

Prosimy o przestrzeganie terminu w dokonywaniu wpłat,/regulamin stołówki szkolnej SP nr4,&3.poz5.

 
Muzyczne królestwo PDF Drukuj Email

Druga audycja  agencji MAT pod hasłem  „Przygody Nutki Półnutki”  jak zwykle zaktywizowała uczniów   do udziału w roli króla Muzykologa, królowej, czarnoksiężnika, hałaśliwej orkiestry i oczywiście nutek, które zostały porwane do Królestwa Hałasu. Poprzez świetną muzyczną zabawę dzieci poznały wartości rytmiczne całej nuty, półnuty i ćwierćnuty.

Dzieci wysłuchały muzyki skomponowanej przez najwybitniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Poznały również puzon – instrument muzyczny z rodziny dętych blaszanych i wysłuchały gry na tym instrumencie. Z okazji szczęśliwego powrotu nutek do królestwa Muzykologii odbył się wielki bal, w którym uczestniczyli wszyscy nasi milusińscy.

Spotkanie zakończyło się Turniejem Wiedzy o Muzyce. Zwycięzcą klas drugich  został Jakub Cwalina z klasy II b.

Uczniom gratulujemy wspaniałej wiedzy o nutkach i  instrumentach.

 
Ślubowanie pierwszoklasistów PDF Drukuj Email

Dzień 25 października 2018r. był bardzo ważnym dniem dla 63 pierwszoklasistów naszej szkoły. W tym dniu odbyła się uroczystość Ślubowania. Spotkanie rozpoczęła wicedyrektor Bożena Wykowska witając w imieniu Dyrektora Szkoły przybyłych gości: Bernadetę Krynicką – posłankę na Sejm RP. Ks. Mariana Mieczkowskiego – proboszcza parafii katedralnej, Krystynę Modzelewską – Przewodniczącą Rady Rodziców oraz wszystkich uczniów i ich rodziców.

Zgodnie z tradycją pierwszoklasiści wystąpili w strojach galowych. Zważywszy na postać patrona szkoły oraz obchodzone w tym roku 100- lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę nie zabrakło akcentów patriotycznych: kotyliony na piersiach uczniów i wychowawców oraz scenografia bogata w białe i czerwone kwiaty. W części artystycznej uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. W wierszach i piosenkach wyrazili radość z bycia uczniami, ale też miłość do Ojczyzny

„Jesteśmy Polką i Polakiem …..

Kochamy Polskę z wszystkich sił

Chcemy byś także kochał ją i ty, i ty..”

Pani Dyrektor dr Iwona Borawska pogratulowała umiejętności pięknego chóralnego śpiewu, odczytała tekst ślubowania, który uczniowie powtarzali głośno i zdecydowanie ślubując na sztandar szkoły, a następnie dokonała aktu pasowania symbolicznym ołówkiem.

Serdeczne życzenia złożyła pierwszoklasistom pani Bernadeta Krynicka. Zwróciła uwagę na odwagę i radość dzieci, podkreśliła, że taki dzień i taką uroczystość każdy pamięta prze całe życie, bo jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka i jego rodziny. Doceniła również wkład pracy nauczycieli w wychowaniu młodego pokolenia.

Swoją pomoc i wsparcie obiecali przedstawiciele uczniów klas starszych, którzy wystąpili w roli konferansjerów. Na zakończenie głos zabrali przedstawiciele rodziców składając dzieciom serdeczne życzenia, dziękując wychowawcom i dyrekcji szkoły.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem

Zapraszamy do galerii

 

 
Kacper „KACPA” Lachowicz odwiedzi Łomżę! PDF Drukuj Email

W najbliższy piątek naszą szkołę odwiedzi znany sportowiec- Kacper Lachowicz, który od 2010 roku współprowadzi Gortat Camp, czyli najpopularniejszy cykl treningów dla dzieci i młodzieży stworzony przez jedynego Polaka grającego w najlepszej lidze świata NBA. Od pięciu lat „KACPA” odwiedza szkoły i inne placówki, by poprzez koszykówkę zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego trybu życia, poszukiwania pasji i dbania o własny rozwój.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 98


Szkoła Podstawowa Nr 4
18-400 Łomża
tel/fax 086 216-27-52
lomzasp4@wp.pl

BohaterOn w Twojej Szkole

Telefony zaufania

Sonda

Ile czasu poświęcasz dziennie na naukę w domu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości