Apel z okazji 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email

Dnia 10.11.2016 r. o godz. 10.45 na pięknie odnowionej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4  im. Generała Władysława Andersa w Łomży odbył się uroczysty apel  dla uczniów klas I-III z okazji 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Przygotowali go uczniowie klasy II a z  Barbarą Grądzką i klasy II b z Małgorzatą Kadłubowską przy wsparciu   Beaty Wadowskiej. Na uroczystość  przybyli: pani dyrektor szkoły dr Iwona Borawska, pani wicedyrektor:  Bożena  Wykowska i  Małgorzata Kuczewska, uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami oraz licznie zgromadzeni rodzice. Program nosił tytuł: „Nasza Niepodległa”. Na tle dekoracji o wymowie patriotycznej uczniowie ubrani na galowo, w wojskowych  czapkach i beretach, z przejęciem recytowali wiersze mówiące o historii Polski, walkach i rozbiorach, a także o pięknie i miłości do naszej Ojczyzny. Program ilustrowany był ciekawą prezentacją multimedialną. Na ekranie podczas recytacji ukazywały się mapy historyczne, daty, ilustracje przedstawiające historyczne momenty w dziejach naszego narodu, zdjęcia ilustrujące najpiękniejsze miejsca w  Polsce, a także teksty wykonywanych pieśni patriotycznych. Wszyscy zgromadzeni na sali mogli więc śpiewać wraz z występującymi. Podczas wspólnego śpiewu można też  było zobaczyć żołnierski marsz w wykonaniu uczniów obu klas.

Na zakończenie  uroczystości delegacja  uczniów  zapaliła znicz  w  miejscu pamięci oraz uczestniczyła w uroczystym zawieszeniu flagi  na budynku szkoły, oddając hołd wszystkim poległym za wolność naszej Ojczyzny.

W drugiej części spotkania odbyło się rozstrzygnięcie dwóch konkursów plastycznych:  „Moja wymarzona praca”, którego organizatorem był Powiatowy Urząd Pracy  w Łomży oraz konkursu „Łomżyńskie widoki”. Pani dyrektor dr Iwona Borawska wręczyła wszystkim wyróżnionym nagrody i dyplomy, gratulując osiągnięć .

Ten apel wprowadził wszystkich w uroczysty nastrój świętowania Narodowego Święta Niepodległości.

 
Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego" PDF Drukuj Email

W dniu 07.11.2016r. w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego". W konkursie uczestniczyło  pięciu uczniów z klas V-VI.

Do II etapu - rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Maciej Mieczkowski – 35 pkt

Julia Krynica – 34 pkt

Igor Kukso – 34 pkt

Anna Krynica- 28 pkt

Maksymalna liczba punktów do zdobycia: 37

Serdecznie gratulujemy!

 
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM ARKADIUSZEM „ARUNEM” MILCARZEM W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ GMINY ŁOMŻA Z/S PODGÓRZU PDF Drukuj Email

27 października 2016r w Bibliotece Publicznej w Podgórzu odbyło się spotkanie z podróżnikiem Arunem Milcarzem pt: „Syberia dziś”, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły – kl. VIa i Naukowe Koło Historyczne. Poznaliśmy podróżnika i pisarza, który w niezwykle ciekawy sposób przedstawił życie ludzi w odległej Syberii.

Więcej http://www.bpglomza.pl/node/217

 
Inauguracjai Akademii Sześciolatka 2016/2017 PDF Drukuj Email

W czwartek 27 października 2016 r. dzieci z grup 0a, 0b, 0c wzięły udział w inauguracji Akademii Sześciolatka 2016/2017 w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Reprezentując naszą szkołę zaśpiewały piosenkę pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Śpiew wzbogaciły  inscenizacją ruchową. Następnie dr hab. Robert Charmas, rektor PWSIiP, dokonał  uroczystego pasowania przedszkolaków  na „Studentów Akademii Sześciolatka” W uroczystości wzięli także udział: dr Krystyna Leszczewska  – prorektor PWSIiP w Łomży, Wojciech Kowalik – dyrektor ŁCRE oraz  Maciej Listowski – zastępca dyrektora ŁCRE.

W czasie uroczystości panował sympatyczny, ale pełen powagi nastrój.

 
Spotkania edukacyjne uczniów PDF Drukuj Email

Dnia 26 października 2016 odbyło się spotkanie uczniów klas V – VI z funkcjonariuszem Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Podczas spotkania szczegółowo zostały omówione zagadnienia dotyczące:

  • Konsekwencji zachowań agresywnych uczniów
  • Zagrożenia w sieci
  • Problem e-papierosów
  • Znieważenie funkcjonariusza publicznego m. in. nauczyciela podczas pełnienia obowiązków służbowych

Uczniowie aktywnie brali udział w spotkaniu, zadawali pytania, przedstawiali sytuacje niebezpieczne, których doświadczyli szczególnie w sieci.

Jolanta Kozłowska -  pedagog szkolny

 
Opłata miesięczna za obiady- listopad 2016 PDF Drukuj Email

Opłaty za obiady wydawane w stołówce szkolnej należy wpłacać bezpośrednio na konto szkoły:
28 1560 0013 2552 4806 7000 0001
płatne w terminie od 1- go do 7- go dnia każdego miesiąca

Tytułem: 
opłata za obiady w miesiącu… 2016 r. , imię i nazwisko dziecka…, klasa...

Opłata za obiady w miesiącu listopadzie 2016 r. wynosi: 
20 dni x 3,60 zł = 72,00 zł

Opłata dla oddziałów przedszkolnych  0 A, 0 B i O C

20 dni x 6,00 zł =120 zł

 

Uwaga! Prosimy o przestrzeganie terminów w dokonywaniu wpłat, ponieważ  będą naliczane odsetki za każdy dzień po terminie.
(Regulamin stołówki szkolnej SP 4, & 3, poz. 5)

Osoby, które będą miały odpisy proszone są o uzgodnienie kwoty wpłaty z intendentem (stołówka szkolna).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 65


Szkoła Podstawowa Nr 4
18-400 Łomża
tel/fax 086 216-27-52
lomzasp4@wp.plSonda

Ile czasu poświęcasz dziennie na naukę w domu?
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości