Japoński teatr Kamishibai zachęca dzieci do czytania. PDF Drukuj Email

„Hokus – pokus, czary- mary  magiczna skrzynko otwórz się!” – takimi słowami uczniowie rozpoczęli przygodę z  magicznym teatrzykiem  obrazkowym  Kamishibai . Z teatrzykiem do naszej szkoły przybyły panie Małgorzata Wasilewska i Elwira Kamińska z Biblioteki Pedagogicznej w Łomży. Panie bibliotekarki odkryły tajniki teatru japońskiego i przedstawiły zasady magicznej drewnianej skrzynki. Uczniowie z klasy I b, I c, I e, II a i II d z wielkim zaciekawieniem wysłuchali i obejrzeli baśniowe widowiska pt.: „Legenda o Skarbniku”, „Bajka o księciu Husajnie i latającym dywanie”, „Groszek,”,„ Szukając Marudka”, „Kotka Milusia” i „Rower Walentynki”. Dzieci uważnie słuchały, wczuwały się w role bohaterów oraz aktywnie  brały udział w widowisku. To była niezwykła przygoda z teatrem i czytaniem.

Bardzo dziękujemy paniom z Biblioteki Pedagogicznej w Łomży za magiczne widowisko, które na długo zostanie w pamięci naszych uczniów.