Spotkanie z kulturą kurpiowską PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Juchimowicz   
niedziela, 12 marca 2017 00:00

Dnia 7 marca 2017 roku uczniowie klasy III c uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży. Dzieci zapoznały się z kulturą i sztuką regionu kurpiowskiego. Najciekawszym elementem spotkania były zajęcia z panią Czesławą Kaczyńskiej, która zajmuje się kurpiowską twórczością ludową. Uczniowie samodzielnie zrobili piękne kwiaty z bibuły – doskonały prezent na Dzień Kobiet. Wszyscy byli zachwyceni misternymi wycinankami, które wykonała pani Kaczyńska. Z okazji zbliżającego się Święta Kobiet chłopcy wręczyli pani Czesławie Kaczyńskiej oraz towarzyszącej jej pani etnograf słodką niespodziankę oraz złożyli serdeczne życzenia.

Czytaj więcej ...

Poprawiony: niedziela, 12 marca 2017 19:42