piątek, 05 maja 2017 14:15

II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Ks. Jana Twardowskiego „Wiersze rwane prosto z krzaka”
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4
im. Generała Władysława Andersa w Łomży oraz organizatorzy
zapraszają do udziału w
II Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji
Ks. Jana Twardowskiego
„Wiersze rwane prosto z krzaka”

Do udziału w konkursie popularyzującym osobę i twórczość  ks. Jana Twardowskiego oraz promującym literackie wzorce i wartości istotne  w życiu człowieka zapraszamy uczniów szkół podstawowych z Łomży i okolic. Konkurs odbędzie się 25 maja 2017 r. o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej Nr 4
im. Generała Władysława Andersa w Łomży. Zgłoszenia uczestników prosimy złożyć w siedzibie organizatora do dnia 15 maja 2017 r.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia uczestnika:
REGULAMIN II MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI KS. JANA TWARDOWSKIEGO „WIERSZE RWANE PROSTO Z KRZAKA”
1. Nazwa konkursu:
Konkurs Recytatorski Poezji Ks. Jana Twardowskiego „Wiersze rwane prosto z krzaka”.
2. Motto II edycji konkursu: „nie jest całym człowiek pojedynczy”
3. Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży
Osoby odpowiedzialne za organizację konkursu: Beata Borawska, Małgorzata Kuczewska
4. Cele konkursu:
popularyzowanie twórczości ks. Jana Twardowskiego,
kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich,
promowanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu człowieka.

5. Adresaci:
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z powiatu łomżyńskiego.
Jury oceniać będzie recytatorów w dwóch kategoriach wiekowych:

klasy I-III
klasy IV-VI
6. Przebieg konkursu:
I etap: eliminacje szkolne – mają na celu wyłonienie 3 reprezentantów szkoły w każdej kategorii wiekowej.
II etap: eliminacje międzyszkolne – odbędą się 25.05.2017 r. o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej Nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży.

Zgłoszenia do eliminacji międzyszkolnych konkursu należy dokonać do dnia 15 maja 2017 roku. Kartę zgłoszenia uczestnika (Załącznik nr 1) należy złożyć osobiście w siedzibie organizatora lub przesłać pocztą na adres: Szkoła Podstawowa Nr 4
im. Generała Władysława Andersa w Łomży, ul. Kierzkowa 7, 18-400 Łomża lub pocztą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

7. Recytacja poddana zostanie ocenie jury powołanego przez organizatora konkursu.

Kryteria oceny:

stopień opanowania pamięciowego utworu,
dobór repertuaru do wieku i możliwości recytatora,
kultura słowa,
sposób interpretacji utworu,
ogólny wyraz artystyczny.

8. Nagrody:

Ogłoszenie wyników nastąpi po prezentacji wszystkich utworów i dokonaniu oceny przez jury konkursowe.
Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
Pozostałym uczestnikom zostaną wręczone dyplomy– podziękowania.

9. Uwagi:

Nie przewiduje się trybu odwoławczego od decyzji jury.

Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb konkursu oraz zamieszczanie zdjęć uczestników na stronie internetowej Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży.

Załącznik nr 1

KARTA ZGŁOSZENIA UCZESTNIKA

I MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU

RECYTATORSKIEGO POEZJI KS. JANA TWARDOWSKIEGO