Majowe świętowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
piątek, 12 maja 2017 11:58

W piątkowe przedpołudnie 28 kwietnia 2017 roku uczniowie klas I-III zebrali się na uroczystym apelu z okazji świąt narodowych przypadających na początku maja. Zebranych przywitała Pani wicedyrektor Bożena Wykowska. Na wstępie wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Polski . Następnie klasy IIE i III B zaprezentowały program artystyczny, który przybliżył historię Święta Pracy przypadającego 1 maja, Święta Flagi obchodzonego 2 maja oraz okoliczności i wagę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Społeczność naszej szkoły usłyszała też piękne wiersze patriotyczne i pieśni: „Polska flaga”, „Moja Ojczyzna”, „Witaj majowa jutrzenko”. Po inscenizacji delegacje klas IIE i II B wywiesiły Flagę Polski na budynku szkoły i złożyły kwiaty przy pomniku upamiętniającym por. Aleksandra Fleurę. Następnie uczniowie każdej klasy podawali sobie z rąk do rąk polską flagę i śpiewali przygotowaną wspólnie pieśń patriotyczną. Uroczysta, podniosła atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom spotkania. Apel przygotowały panie Agnieszka Faryna i Wioletta Wądołowska.


Poprawiony: niedziela, 28 maja 2017 19:59