Spotkanie autorskie z panią Justyną Bednarek PDF Drukuj Email

W dniu 4 października 2017 r. w Oddziale dla Dzieci MBP w Łomży odbyło się spotkanie autorskie z panią Justyna Bednarek, w którym uczestniczyli uczniowie klasy III b z panią Małgorzata Kadłubowską i panią Beatą Wadowską.

Pani Justyna Bednarek – romanistka, dziennikarka i redaktorka. Jako autorka książek dla dzieci debiutowała powieścią „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, która została uznana najlepszą książką dziecięcą 2015 roku w konkursie Empiku Przecinek i Kropka, książka zdobyła też Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy i nominację w konkursie Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY. W 2016 r. ukazało się „Pięć sprytnych kun” – powieść kryminalno-kulinarna, oczywiście dla dzieci, choć nie tylko. W br. ukazała się druga część skarpetkowej sagi, pt. „Nowe przygody skarpetek” (jeszcze bardziej niesamowite), ponownie zilustrowana przez Daniela de Latour.

Autorka rozmawiała na temat preferencji czytelniczych uczniów, prezentowała swoje książki oraz opowiadała o sobie i swoich ciekawych przygodach z pisaniem.  Zachęcała do poznania powieści kulinarno – kryminalnej „Pięć sprytnych kun”, czytała ciekawsze  fragmenty powieści. Zaskakującym i ciekawym momentem była prezentacja magicznego worka , w którym ukryli się  bohaterowie  książki – maskotki wykonane na szydełku.
Autorka bardzo szybko nawiązała kontakt z dziećmi, które bardzo aktywnie  uczestniczyły w spotkaniu. Wszyscy uczestnicy na koniec wykonali „literacki placek” i zebrali dedykacje w zakupionych książkach.

Spotkanie autorskie z panią Justyną Bednarek  to ciekawa przygoda literacka  i na długo zostanie w pamięci uczniów.

Beata Wadowska