PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
poniedziałek, 30 października 2017 07:56

Wyjście do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy 7b w dniu 27.10.2017 roku spotkali się z doradcą zawodowym p. Anną Dobrowolską w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z metodami aktywnego poszukiwania pracy, możliwością zatrudnienia na lokalnym rynku, ofertami pracy oraz instytucjami wspierającymi osoby poszukujące pracy. W życiu każdego młodego człowieka przychodzi moment kiedy musi podjąć decyzję o wyborze dalszej drogi kształcenia. Między innymi dlatego uczniowie mieli okazję wykonać test samooceny Hollanda , poznać Barometr zawodów w roku 2017 roku w powiecie łomżyńskim , mieście Łomża oraz  zapoznać się z  tajnikami pisania CV-życiorysu zawodowego.

Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania  oraz poznali zasady udziału w bezpłatnych szkoleniach uzupełniających kwalifikacje zawodowe oraz  umożliwiających nabywanie nowych kwalifikacji osobom bezrobotnym.

Opracowanie:  mgr Anna Pawelec