Obchody Narodowego Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
poniedziałek, 13 listopada 2017 08:58

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości  rozpoczęły się w naszej szkole już 9 listopada koncertem polskiej pieśni wojskowej i patriotycznej ,,Pieśni o Niepodległej’’. Zaś 10 listopada społeczność  uczniowska klas IV-VII uczestniczyła  w uroczystym apelu z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Montaż słowno-muzyczny poświęcony trudnej drodze do wolności i walce z zaborcą przygotowali uczniowie klas  VIa  i VIc pod kierunkiem  pani Iwony Dudek, pani  Anny Kozikowskiej oraz chór szkolny  z panem Mateuszem Kurkowskim. Zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie z wyraźnym zainteresowaniem wysłuchali recytacji wierszy i słów pieśni upamiętniających ważne wydarzenia  z kart historii Polski. Młodzi artyści słowami poetów i historyków przypomnieli trudne losy naszej Ojczyzny, uświadamiając  jednocześnie, jak  wiele odwagi  i poświęcenia kosztowało zdobycie niepodległości, jak wielu musiało oddać życie, byśmy mogli żyć w wolnym kraju. Następnie delegacje klas wzięły udział w zawieszeniu flagi państwowej na budynku szkoły.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani wicedyrektor Małgorzata Kuczewska, dziękując za przygotowanie apelu i jeszcze raz podkreślając znaczenie 11 Listopada w historii naszego narodu.

I.Dudek