Czwórka dla Niepodległej - I Dzień Narodowego Czytania PDF Drukuj Email

Dnia 5 listopada 2018 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Projekt pt. „Czwórka dla Niepodległej” rozpoczął się od Narodowego Czytania.
Dnia 28 lutego 2018 r inaugurując Narodowe Czytanie Prezydent RP Andrzej Duda napisał w liście do Polaków: "W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu.”
W odpowiedzi na apel Prezydenta przedstawiciele społeczności naszej szkoły w osobach Pani Dyrektor dr Iwony Borawskiej, przewodniczącej Rady Rodziców Pani Krystyny Modzelewskiej oraz przedstawiciela uczniów Bruno Przybylskiego odczytali uczniom klas IV-VIII wybrane fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego”.
Całość spotkania klamrą spięła piosenka „Radosna Niepodległość”, której refren „W listopadowe święto, niech młodość włada Polską, radosna niepodległość i uśmiechnięta wolność.” w pełni oddaje nastrój w naszej szkole w tym tygodniu.
Następnie uczniowie klas IV-VIII obejrzeli fragment ekranizacji "Przedwiośnia" w reżyserii Filipa Bajona.