Koszykarki z UKS 4 Łomża w gronie trzech najlepszych drużyn w województwie! PDF Drukuj Email

19 grudnia w Zambrowie odbył się tegoroczny finał Igrzysk Dzieci w koszykówce. Wzięły w nim udział 4 najlepsze zespoły z województwa podlaskiego reprezentujące: Szkołę Podstawową nr 47 w Białymstoku, Szkołę Podstawową nr 3 w Zambrowie, Szkołę Podstawową nr 4 w Łomży i Szkołę Podstawową nr 45 w Białymstoku. W skład naszej drużyny weszły: Aleksandra Lusa, Aleksandra Modzelewska, Aleksandra Grabowska, Maja Sierzputowska, Oliwia Łada, Oliwia Cwalina, Nikola Kozłowska, Karolina Laskowska, Oliwia Dąbrowska, Zofia Cichocka, Marta Dobrowolska, Pola Balewska, Natalia Jankowska i Justyna Dudas. Dziewczęta wywalczyły brązowy medal. Do naszej szkoły powędrował też puchar Fair Play, Aleksandra Lusa została najlepszą zawodniczką turnieju, a Maja Sierzputowska najlepszym obrońcą. Na uwagę zasługuje również fakt, iż nasza drużyna była najmłodszą spośród biorących udział w rozgrywkach. W skład zespołu weszły tylko dwie zawodniczki z klasy VI, 3 z klasy V i aż 9 zawodniczek z klasy IV. Mimo ogromnej przewagi wzrostu oraz siły przeciwniczek łomżyński team okazał się lepszy techniczne i to właśnie pozwoliło zająć III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!