SPOTKANIE Z ANNĄ MARIĄ ANDERS - CÓRKĄ PATRONA NASZEJ SZKOŁY PDF Drukuj Email

21 lutego 2019 roku w związku ze zbliżającą się 75. rocznicą Bitwy o Monte Cassino naszą szkołę odwiedziła po raz kolejny córka patrona Generała Władysława Andersa - Anna Maria Anders. Po ciepłym powitaniu przez Panią dyrektor dr Iwonę Borawską usłyszeliśmy serdeczne słowa naszego gościa, skierowane przede wszystkim do uczniów klas IV-VIII. Pani Anders, wspominając dzieciństwo, opowiedziała o kochanym ojcu, a naszym patronie. Następnie uczniowie z zaciekawieniem zadawali wiele pytań dotyczących między innymi życia codziennego generała Andersa. Byli bardzo usatysfakcjonowani odpowiedziami Pani Minister. Pytania, szczególnie najmłodszych czasami wydawały się śmieszne, mniej ważne, ale dzieci chciały wiedzieć wszystko, np. co lubił jeść generał Anders lub jaki był jego ulubiony kolor czy pora roku.

Na koniec spotkania uczniowie z Naukowego Koła Historycznego, którego opiekunem jest Pani Jadwiga Tomaszewska wręczyli kwiaty i wraz z Panią Dyrektor zaprosili panią Annę Marię Anders na Finał IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Generał Władysław Anders -Wielki Polak XX wieku”, który odbędzie się 22 maja 2019r.

Patriotycznemu spotkaniu towarzyszyła wystawa pt: „Generał Władysław Anders i jego żołnierze”, ufundowana przez IPN Oddział w Białymstoku. Galeria