Przedszkolaki pożegnały zimę i powitały wiosnę PDF Drukuj Email

21 marca w oddziałach przedszkolnych było głośno, wesoło i bardzo zielono. Tego dnia w ubiorze dzieci i pań królował kolor zielony. Pani Wiosna wysłała do dzieci list, w którym wyznaczyła im do wykonania 5 zadań. Pierwsze zadanie polegało na rozwiązywaniu zagadek i wykonywaniu poleceń zapisanych na zielonych karteczkach i zamkniętych w zielonym pudełku. Następnym zadaniem było nauczenie się rymowanki: „Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, do kosza Cię wrzucamy, bo wiosnę witamy”. Trzecie zadanie polegało na wykonaniu zabaw ruchowych przy wiosennych piosenkach . Kolejnym zadaniem było wykonanie marzanny – symbolu odchodzącej zimy. Piąte zadanie brzmiało: „Nauczcie się I zwrotki i refrenu piosenki Maszeruje wiosna”. Niespodzianką dla dzieci był teatrzyk sylwet pod tytułem „O bałwanku, który czekał na wiosnę”, w wykonaniu pań. Po wykonaniu wszystkich zadań i obejrzeniu przedstawienia dzieci wraz z paniami wyruszyły w korowodzie, a następnie pożegnały marzannę słowami nauczonej wcześniej rymowanki. Wracając do szkoły wszystkim towarzyszył śpiew: „Tam daleko gdzie wysoka sosna, maszeruję drogą mała wiosna…” Galeria