Rozstrzygnięcie Konkursu Recytatorskiego „Rymy wspaniałe, mądre, śmieszne, niebywałe” PDF Drukuj Email

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży po raz piąty odbył się Konkurs Recytatorski „Rymy wspaniałe, mądre, śmieszne, niebywałe”.

W recytatorskie szranki stanęło 30 recytatorów: z Publicznych Przedszkoli nr 4, 5, 9 , 10, 14, 15 oraz Publicznego Przedszkola TWP Pinokio. W konkursie wzięły również przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych nr 2, 4 i 9.  Młodzi recytatorzy deklamowali wiersze między innymi Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej czy Aleksandra Fredry.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - Pola Wądołkowska, Przedszkole Publiczne nr 4 z Oddziałami integracyjnymi

II miejsce - Piotr Jankowski, Przedszkole Publiczne nr 5

III miejsce - Lena Wądołowska, Przedszkole Publiczne nr 15

Wyróżnienia:

Filip Piotrowski, Przedszkole Publiczne nr 10

Anna Przyborowska, Przedszkole Publiczne nr 14

Liwia Jankowska, Przedszkole Publiczne nr 15

Sponsorami tegorocznej edycji konkursu byli:

Prezydent Miasta Łomży Mariusz Chrzanowski

Bank Spółdzielczy w Łomży