Koszykarki z UKS 4 Łomża zdobyły srebro i pokonały wiodące zespoły z Polski! PDF Drukuj Email

Srebrne medale przywiozły zawodniczki UKS 4 Łomża z  Ogólnopolskiego Wielkanocnego Turnieju  koszykówki Dziewcząt U11k w Piasecznie, który odbywał się w dniach 26 – 28 kwietnia 2019 roku. W koszykarskich zmaganiach wzięło udział dwanaście wiodących zespołów z całej Polski.

Dziewczęta pewnie bez żadnej porażki wygrały swoją grupę, a następnie przeszły do fazy PLAY OFF, którą również rozegrały bez przegranego meczu. To zapewniło im awans do finału, w którym zmierzyły się z zespołem z Grodziska Mazowieckiego. Finałowy mecz był bardzo wyrównany i do ostatniego gwizdka nie było wiadomo, kto będzie zwycięzcą. Dopiero końcówka ostatniej kwarty zadecydowała o ostatecznym wyniku. Dziewczęta z UKS 4 Łomża zajęły drugie miejsce, co jest niewątpliwie ogromnym sukcesem łomżyńskiej koszykówki.

Ponadto zawodniczka UKS 4 Łomża  Maja Sierzputowska znalazła się w gronie pięciu najlepszych  zawodniczek turnieju.

Trenerem zespołu UKS 4 Łomża działającego przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży  jest Marcin Piotrowski. Galeria

Klasyfikacja końcowa turnieju:

 1. GKK Grodzisk Mazowiecki
 2. UKS 4 Łomża
 3. UKS Trójka Ełk
 4. MUKS I Piaseczno
 5. UKS "Basket 47" Białystok
 6. UKS La Basket Warszawa
 7. UKS Huragan I Wołomin
 8. MUKS unia Basket Ostrołęka
 9. UKS II Piaseczno
 10. UKS 4 Ursus
 11. UKS Trójka Żyrardów
 12. UKS Huragan II Wołomin