„Österreich entdecken” - konkurs plastyczny w języku niemieckim PDF Drukuj Email

Nasza szkoła we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego zorganizowała konkurs plastyczny  „Österreich entdecken”.  Konkurs skierowany był do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjów. Zadaniem uczniów było przygotowanie lapbooków na temat Austrii w języku niemieckim.  W konkursie udział wzięło 43 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży, Szkoły Podstawowej Nr 7 w Łomży, Szkoły Podstawowej w Kupiskach, Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce,  Gimnazjum w Małym Płocku, Szkoły Podstawowej w Białobieli,  Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolkowych, Szkoły Podstawowej w Łęgu Starościńskim, Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży, Szkoły Podstawowej w Zabieli, Szkoły Podstawowej w Kuziach i Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie. Uczniowie przygotowując prace wykazali się wiedzą z zakresu historii, geografii, polityki, sportu i kultury Austrii. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić następujących uczniów:


I miejsce: Oliwia Wiktoria Tafiłowska, Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży
II miejsce: Szymon Zawalich - Szkoła Podstawowa w Kupiskach
III miejsce: Eliza Bielicka - Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Małym Płocku

Wyróżnienia:

1. Eliza Pietruczuk - Szkoła Podstawowa w Białobieli
2. Dominika Białobrzewska - Szkoła Podstawowa w Białobieli
3. Oliwia Kołodziejska - Szkoła Podstawowa w Ostrołęce
4. Mateusz Bałdyga - Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolkowych

Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Galeria