Apel poświęcony patronowi szkoły – generałowi Władysławowi Andersowi PDF Drukuj Email

Dnia 23 maja 2019r. odbył się uroczysty apel poświęcony patronowi naszej szkoły Generałowi Władysławowi Andersowi przygotowany przez p. Jolantę Kozłowską, p. Henrykę Dąbrowską, p. Magdalenę Sinoff.W trakcie  uroczystości  uczniowie klas : VI a i VII b przybliżyli społeczności szkolnej sylwetkę patrona Generała Władysława Andresa. Uczniowie uczcili  pamięć Generała, prezentując montaż słowno-muzyczny. Wspomnieli spotkania z córką Generała Anną Marią Anders, która gościła w naszej szkole w 2016 i 2019 roku. W trakcie uroczystości  wspólnie odśpiewano  znane  pieśni patriotyczne: ,,Pieśń o niepodległej”, ,,Czerwone maki na Monte Cassino”, ,,Żeby Polska była Polską”. W Dniu Patrona uczciliśmy pamięć bohaterów – żołnierzy Armii Generała Władysława  Andersa. Święto Szkoły  miało podniosły i uroczysty charakter.