Inscenizacja "Sąd nad książką". PDF Drukuj Email

Dnia 21 kwietnia 2010 roku w czytelni szkolnej odbyło się przedstawienie „Sąd nad książką” w wykonaniu uczniów koła czytelniczego „Kawiarenka Literacka” pod kierunkiem pani Beaty Wadowskiej. Inscenizację przygotowano z okazji  Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W rozprawie mieli okazję uczestniczyć zaproszeni goście: pani Dyrektor, pani Wicedyrektor, uczniowie świetlicy szkolnej oraz klasy III a, b i c oraz IV b i IV c z wychowawcami.
W atmosferze skupienia i powagi wydano sprawiedliwy wyrok:
„Po konsultacjach, wysłuchaniu mów Oskarżyciela i Obrońcy skazujemy książkę na konieczność pozostania z nami, ludźmi. W majestacie prawa stwierdza się wszem i wobec, że nie wyobrażamy sobie bez niej życia, nauki i przyjemności.
Jej wartość jest niezaprzeczalna”.