Eliminacje miejskie konkursu recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki …” miały miejsce 29 kwietnia 2010 roku w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych:
klas I-III i IV – VI.
Każda szkoła zgłosiła do eliminacji miejskich swoich najlepszych recytatorów.
Komisja konkursowa, oceniając występy dzieci, brała pod uwagę przede wszystkim dostosowanie repertuaru do wieku i możliwości emocjonalnej dziecka, formę prezentacji, wyrazistość mowy oraz ogólny wyraz artystyczny.
Uczeń naszej szkoły Dominik Gąsiewski został finalistą konkursu w kategorii uczniów klas IV – VI. Pięknie zaprezentował bajkę Ignacego Krasickiego „Czapla, ryby i rak”.
Dominikowi serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia   w Wojewódzkim Finale Konkursu, który odbędzie się niebawem – 21 maja 2010 roku.