Konkurs wiedzy o Łomży

W środę 2 marca 2011 roku już po raz siódmy odbyły się w murach naszej szkoły rozgrywki finałowe Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Łomży pod hasłem „Łomża moja mała Ojczyzna”. Celem konkursu było rozbudzanie wśród uczniów postawy dumy narodowej i lokalnej z faktu, iż są mieszkańcami Łomży . W poszczególnych szkołach odbyły się najpierw  eliminacje klasowe i szkolne a do  ścisłego finału stanęło 12 uczniów z klas trzecich łomżyńskich szkół podstawowych. Odpowiadali oni na pytania dotyczące  między innymi zabytków, pomników, uczelni, historii miasta i jej oblicza kulturalnego.

Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali :

I miejsce - Krzysztof Wesołowski  SP nr 4,
II miejsce -Marta Obiedzińska SP 10
III miejsce - Szymon Milewski  SP 4 i Weronika Korolczuk SP 10

Nagrody  w konkursie ufundowali: Urząd Miasta - gadżety, kino Milenium - bilety na film, TPZŁ – książki , Muzeum – książki  oraz Rada Rodziców przy SP 4 (słodki poczęstunek ). Organizatorami konkursu były: Bożena Wykowska i Anna Mioduszewska. W Komisji zasiadły panie: Ewa Napiórkowska, Barbara Marchewka,Jadwiga Tomaszewska i Elżbieta Dzięgielewska.

Honorowym gościem konkursu był pan  Jerzy Kierażyński przedstawiciel  Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Zwycięzcom nagrody wręczyła Pani Dyrektor Iwona Borawska.

mgr Bożena Wykowska
mgr Anna Mioduszewska