Rekolekcje, Misterium Wielkanocne

Ksiądz rekolekcjonista w sposób bardzo obrazowy  i  ciekawy  ukazywał nam prawdy naszej wiary a przede wszystkim istotę grzechu oraz jak można wrócić do kochającego nas zawsze Ojca.  Nasi uczniowie  aktywnie włączyli się  w liturgię Mszy Św.: czytali komentarze, czytania liturgiczne, przygotowali procesję z darami. Oprawę  muzyczną przygotowała  schola  dziecięca wraz z opiekunami( istniejąca przy parafii), którą w większej części stanowią uczennice naszej szkoły.  We wtorek , po Mszy Świętej odbyła się Droga Krzyżowa, podczas której – nasi uczniowie czytali rozważania, które  nawiązywały do życia każdego dziecka. Rekolekcje zakończyły się w środę- 13.04.11r. uroczystą Mszą Św. i występem dzieci z Przedszkola Nr 5 w Łomży.  Przygotowany program był pięknym akcentem, nawiązującym do postaci naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.

Dnia 19.04.2011r. w naszej szkole zaprezentowane zostało Misterium Wielkanocne p.t. ,, Poranek wielkanocny”. Misterium składało się z dwóch części: montażu słowno- muzycznego i inscenizacji poranka wielkanocnego.  W pierwszej części recytatorzy przybliżyli mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. Uczynili to bardzo dojrzale i skłonili do głębokiej zadumy i refleksji. Całość przeplatana była  pięknymi piosenkami o tematyce krzyża i naszego zbawienia. Uczennice naszej szkoły grały i śpiewały  w sposób bardzo poruszający nasze serca i niejednego odbiorcę zaskoczyły swoim talentem . Druga część ukazała nam wydarzenia, które miały miejsce przy grobie Jezusa w poranek wielkanocny- w dniu Jego Zmartwychwstania. Nasi młodzi aktorzy również stanęli na wysokości zadania – oddając podniosłą wagę Tego Wydarzenia. Piękne kostiumy aktorów i dekoracja uzupełniły tak ważne treści naszej wiary oraz wprowadziły nas w czas przeżywania największych Tajemnic naszej wiary.

Na  zakończenie naszego spotkania wystąpiła Aleksandra Suproń, ucz. Kl.IIIa, zaśpiewała piosenkę, która zajęła II miejsce w konkursie piosenki religijnej p.h. ,, W hołdzie Janowi Pawłowi II”. Po jej występie uczniowie złożyli życzenia świąteczne , a po nich głos zabrała Pani Dyrektor - życząc wszystkim spokojnych i pełnych miłości Świąt Wielkanocnych.

Uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć Misterium w dwóch odsłonach: kl. IV-VI  na 3 godz. lekcyjnej; a kl. 0 – III, na 4 godz. lekcyjnej. Scenariusz Misterium , scenografię, oraz kostiumy przygotowała Regina Parzych.  Nad oprawą muzyczną i elementami  dekoracji czuwał Pan Andrzej  Piotrowski – nauczyciel muzyki i plastyki. W Misterium wielkanocnym wystąpili uczniowie z klas  IIIb, IVa, Vb, Vc, VIa, VIc.  Wszystkim  uczniom gratulujemy udanego występu!

Zdjecia z powyższych uroczystości znajdują się w dziale Galeria

Przygotowała   Regina Parzych - katecheta