Baza, kadra pedagogiczna, struktura księgozbioru PDF Drukuj Email
Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łomży jest zlokalizowana na parterze, w miejscu łatwo dostępnym. Lokal zajmuje powierzchnię ok.80 m² składa się z dwóch pomieszczeń: wypożyczalni i czytelni. W bibliotece pracują nauczyciele bibliotekarze: Beata Wadowska i Ewa Bargielska.

W bibliotece szkolnej znajduje się ok. 16 tys. zbiorów bibliotecznych: w tym książki, broszury, roczniki czasopism, zbiory specjalne (taśmy magnetofonowe, kasety video, płyty kompaktowe, płyty CD, edukacyjne programy komputerowe).
W wypożyczalni obowiązuje wolny dostęp do półek. Literatura piękna ułożona jest wg symboli literowych, wydzielone zostały lektury dla klas I–VI. Literaturę popularnonaukową uporządkowano wg symboli UKD.
W wypożyczalni znajduje się 4 stanowiska komputerowe dla uczniów z dostępem do Internetu.
W czytelni znajduje się księgozbiór podręczny, czasopisma, telewizor, odtwarzacz DVD oraz video. Jest ok. 30 miejsc siedzących dla czytelników. Odbywają się tu lekcje biblioteczne z edukacji czytelniczej i medialnej oraz inne zajęcia, do których niezbędny jest telewizor i video.
Prenumerujemy 10 tytułów czasopism, w tym 6 pedagogicznych (Biblioteka w szkole, Głos Nauczycielski, Nowa Szkoła, Problemy opiekuńczo – wychowawcze, Życie szkoły, Język polski w szkole IV–VI) oraz jedno dla uczniów (Victor Junior).