Informacje
Kontakty indywidualne z rodzicami PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
poniedziałek, 16 października 2017 10:16

Kontakty indywidualne z rodzicami:

17.10.2017r. godz. 17:00 - klasy I-III

18.10.2017r. godz. 17:00 - klasy IV - VII

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
poniedziałek, 16 października 2017 08:37

Dzień Edukacji Narodowej to święto, o którym nigdy nie zapomina się w szkole. Jest doskonałą okazją do podziękowania  tym, którzy każdego dnia troszczą się o rozwój swoich podopiecznych. Nie należy zapominać, że to nie tylko nauczyciele, ale także wszyscy pracownicy administracji i obsługi.

W naszej szkole, jak co roku, bardzo uroczyście obchodziliśmy to święto.

Poprawiony: poniedziałek, 16 października 2017 08:40
Więcej…
 
Sowiecka agresja 17 września 1939 r. na ziemiach Polski północno-wschodniej PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
piątek, 13 października 2017 18:41

W miesiącu wrześniu i październiku w klasopracowni historycznej prezentowana jest  wystawa „Sowiecka agresja 17 września 1939 r. na ziemiach Polski północno-wschodniej”, przygotowana przez OBEP IPN w Białymstoku. Prelekcję dla uczniów kl. V-VII wygłosiła Magdalena Dzienis-Todorczuk z OBEP IPN w Białymstoku.

Ekspozycja poświęcona została agresji Armii Czerwonej na Polskę w czasie II wojny światowej. Na planszach zaprezentowano m.in. sowiecko-niemiecką współpracę we wrześniu 1939 r., tragiczny los osadników wojskowych na Kresach Wschodnich, walki oddziałów polskich z wkraczającymi jednostkami Armii Czerwonej, losy ochotników – obrońców Grodna (ich symbolem stał się trzynastoletni Tadzio Jasiński, który zginął przywiązany do pancerza sowieckiego czołgu jako żywa tarcza) oraz zajęcie Wilna.

Źródło:Instytut Pamięci Narodowej

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy.

Galeria

 
Lekcja historii o Łomży w siedzibie Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
niedziela, 01 października 2017 12:00

W dniach 21-22 września 2017 roku w siedzibie Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów odbyło się spotkanie uczniów klas piątych z panią Gabrielą Szczęsną - dziennikarką i autorką przewodnika „Spacer z Jelonkiem po zabytkach Łomży”.

Spacer jeszcze przed nami, tym razem zaczęliśmy od zwiedzania Gabinetu im. Janiny i Piotra Bańkowskich pod kierunkiem mgr K. Leszczyńskiego. Znajdujące się tam skarby bardzo zaciekawiły wszystkich uczestników. Prezentowane były m.in. cenne kolekcje porcelany, obrazów i mebli, ale największą uwagę zwrócił bogaty księgozbiór zawierający m.in. informację na temat ziemi łomżyńskiej, najstarsze księgi z XVII i XVIII w. oraz pocz. XIX wieku. Następnie uczniowie wysłuchali opowieści p. Gabrieli Szczęsnej o początkach historii naszego miasta.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie i umożliwienie zwiedzania miejsc związanych z historią Łomży.

Jadwiga Tomaszewska

Poprawiony: niedziela, 01 października 2017 13:10
 
XVII Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
niedziela, 01 października 2017 11:44

Udział uczniów z SP nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży w uroczystości religijno-patriotycznej, przypominającej historię wywózek na Wschód i upamiętniającej tych, którzy z zesłania nie wrócili.

Galeria

Poprawiony: niedziela, 01 października 2017 13:05
 
Nowy program promujący zdrowe odżywianie się dzieci „Program dla szkół” 2017/18 PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
niedziela, 01 października 2017 11:27

Nowy program promujący zdrowe odżywianie się dzieci „Program dla szkół” 2017/18


Od października 2017r. rozpoczną się dostawy owoców, warzyw i mleka do szkół w ramach unijnego programu promującego zdrowe odżywianie się dzieci.  Programy „Mleko w szkole” oraz        „ Owoce  i warzywa w szkole” zostały zastąpione przez projekt pod nazwą „Programy dla szkół”. Nowy projekt ma promować wśród uczniów zdrową dietą bogatą w  owoce i warzywa oraz mleko. Nad realizacją programu będzie czuwał  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który przejął po zadanie po Agencji Rynku Rolnego.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 52