Informacje
"Dziadek i niedźwiadek"
Wpisany przez Ewa Bargielska   

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Misia przypadającego na 25 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie literacko - plastycznym "Dlaczego Miś Wojtek", poświęconym niedźwiadkowi Wojtkowi z Armii Andersa. Organizatorami konkursu byli: Wydawnictwo Pointa, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie oraz twórcy książki "Dziadek i Niedźwiadek" autor Łukasz Wierzbicki opowiadającej Wojtkową historię.

Zadanie konkursowe polegało na napisaniu pracy na temat:

Wyobraź sobie, że jesteś bardzo młodym żołnierzem 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii ... Napisz list do mamy, w którym opowiesz o tym, że jednym z żołnierzy jest niedźwiedź i w jaki sposób pojawienie się misia Wojtka wpłynęło na życie Twoje i twoich towarzyszy.

Temat konkursu plastycznego był następujący:

Zaprezentuj (przy pomocy dowolnej techniki plastycznej) najbardziej przez Ciebie ulubioną przygodę misia Wojtka na podstawie książki Łukasza Wierzbickiego "Dziadek i Niedźwiadek".

Finalistami konkursu plastycznego z naszej szkoły zostali: Julia Borkowicz, Łucja Twarowska i Małgorzata Borkowicz.

Prace finalistów i listę laureatów można zobaczyć na stronie www.pointa.com.pl.

                                                          Zwycięzcom serdecznie gratulujemy ! 

                                                                  Jadwiga Tomaszewska

                                             

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kadłubowska   

Dnia 11.01.2011r. odbył się w naszej szkole etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii dla uczniów z powiatów: m. Łomża, kolneńskiego i łomżyńskiego.

W konkursie brało udział 45 uczestników.

Pani Dyrektor Iwona Borawska  gorąco powitała wszystkich zebranych gości w progach naszej szkoły. Pogratulowała uczniom i ich nauczycielom dojścia do etapu rejonowego oraz życzyła dalszych sukcesów. Głos zabrała również Pani wizytator - Krystyna Wiśniewska, która dołączyła do życzeń, a następnie przekazała bezpieczną kopertę zawierającą testy konkursowe. Nad sprawnym przebiegiem konkursu  czuwało prezydium w składzie:

Pani Jadwiga Tomaszewska – przewodnicząca ,

Pan Waldemar Cieślik – wiceprzewodniczący

Pani Izabela Ramotowska – sekretarz.

 

Wpisy do kroniki świadczą o tym, że organizacja konkursu była na najwyższym poziomie. Uczestnicy chwalili atmosferę i organizację. Listę zwycięzców poznamy niebawem.


Jadwiga Tomaszewska

 
”Jak dzieci bawiły się w Jasełka?”
Wpisany przez Ewa Bargielska   

  

W dniu 21 grudnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia pt. ”Jak dzieci bawiły się w Jasełka?”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: ks. Dziekan Marian Mieczkowski, przewodnicząca Rady Rodziców p. Edyta Mroczko, emerytowani nauczyciele, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży oraz rodzice. Program zaprezentowali uczniowie klas IV a, VI c i IV b pod kierunkiem nauczycieli religii: p. Elżbiety Zapert i p. Reginy Parzych oraz chór szkolny pod batutą p. Andrzeja Piotrowskiego. Treści prezentowane przez uczniów nawiązywały do wydarzenia zbawczego – Narodzenia Pana Jezusa, a jednocześnie ukazywały jego wpływ na dzień dzisiejszy, a szczególnie rzeczywistość szkolną. Ważną rolę w odbiorze przedstawienia odegrała dekoracja, która przedstawiała panoramę Betlejem, stajenkę z Rodzina Świętą oraz komnatę Heroda.

Pani Dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom za wkład pracy włożony w przygotowanie uroczystości i wyraziła nadzieje, że przyrzeczenia, które składały dzieci podczas programu artystycznego znajdą odzwierciedlenie w ich postawach. Wszystkim złożyła piękne życzenia świąteczne.

Po części artystycznej pracownicy naszej szkoły oraz zaproszeni goście uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym.

Powyższe wydarzenie wprowadziło nas w zadumę oraz nastrój Świąt Bożego Narodzenia. 

                                                                                                                                mgr Elżbieta Zapert 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 52