Informacje
PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
środa, 10 maja 2017 09:15

„Razem dbamy o Ziemię” to hasło przyświecało działaniom proekologicznym jakie zostały podjęte   w naszej szkole  na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku szkolnego. W ten sposób włączyliśmy się do akcji „Cała Polska pisze listy” organizowanej przez Fundację Arka.

Rozpoczęliśmy 24 kwietnia od lekcji poświęconych recyklingowi, świadomej  konsumpcji, oraz niewłaściwemu spalaniu śmieci.  W bibliotece szkolnej pani Beatka przygotowała  okolicznościową gazetkę, która  ukazywała jak dbać o  otaczającą nas przyrodę, czyste powietrze i co to jest Gospodarka Obiegowa (  poziom odpadów resztkowych ograniczony  do minimum). Następnie uczniowie klas drugich wykonali prace techniczne  w myśl hasła „Drugie życie butelki PET”. Przy okazji dowiedzieli się, że np. z 35 butelek można zrobić polar. W środę 26 kwietnia w plenerze ( plac przed szkołą) odbyło się pisanie listów dla Ziemi, a wzięli w nim udział uczniowie klas III-IV oraz kilkoro przedszkolaków. W listach dzieci zwracały się do osób dorosłych  by  wspólnie dbać o  Ziemię, być odpowiedzialnym za najbliższe otoczenie.

Podsumowując akcję na korytarzu szkolnym zorganizowana została wystawa  na której zaprezentowano listy  oraz wykonane prace  z butelek.

Koordynatorzy działań: B. Wykowska, J. Zduńczyk, M. Juchimowicz, H. Dąbrowska

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Poprawiony: środa, 10 maja 2017 09:17
 
PDF Drukuj Email

16 marca 2017 roku odbyła się XXVI edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. W konkursie brało udział 128 uczniów z naszej szkoły. W dniu konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali układankę-breloczek Magiczny sześcian.

Dostępne są już wyniki tegorocznej edycji. Najwyższe wyniki osiągnęli:

Kategoria ŻACZEK

WLECIAŁ PATRYCJA KL II e wyróżnienie

DZIEKOŃSKI KACPER KL II e wyróżnienie

KRUPIŃSKI FILIP KL II d wyróżnienie

SZELIGOWSKA GABRIELA  KL II e wyróżnienie

Kategoria MALUCH

WISZNIEWSKI STANISLAW  kl. III d  wynik  bardzo dobry

ŚWITAJEWSKI PIOTR kl. IV a wyróżnienie

KONOPKA BARTEK  kl. IV a  wyróżnienie

KARWOWSKA JULIA  kl. IV c wyróżnienie

KOZIKOWSKA PATRYCJA kl. IV a  wyróżnienie

Kategoria BENJAMIN

ŻEBROWSKI OSKAR kl. V c  wyróżnienie

MIECZKOWSKI MACIEJ kl. V c  wyróżnienie

KLECHOWSKI SZYMON kl. VI b  wynik bardzo dobry

Gratulujemy !

Szkolny Koordynator Konkursu

Anna Kozikowska

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
poniedziałek, 08 maja 2017 12:09

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi nasza szkoła brała udział w projekcie „W barwach biało-czerwonych” organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Poniżej przedstawiamy prezentację wykonaną z okazji tego wydarzenia.

Poprawiony: poniedziałek, 08 maja 2017 12:31
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
piątek, 05 maja 2017 14:15

II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Ks. Jana Twardowskiego „Wiersze rwane prosto z krzaka”
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4                
im. Generała Władysława Andersa w Łomży oraz organizatorzy
zapraszają do udziału w
II Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji
Ks. Jana Twardowskiego
„Wiersze rwane prosto z krzaka”

Więcej…
 
III Międzyszkolny Konkurs „Rymy wspaniałe, mądre, śmieszne, niebywałe” rozstrzygnięty! PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
piątek, 05 maja 2017 13:52

W czwartek 30 marca w Szkole Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży rozstrzygnięto III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „RYMY WSPANIAŁE, MĄDRE, ŚMIESZNE, NIEBYWAŁE.”

Wzięło w nim udział 21 sześciolatków z łomżyńskich szkół i przedszkoli. Najlepszym recytatorem okazała się Karolina Zborowska z Przedszkola Publicznego nr 9. Drugie miejsce zajęła Anita Jermacz ze Szkoły Podstawowej nr 9, na trzecim miejscu uplasowała się Olga Szlesińska z Przedszkola Publicznego nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi. Wyróżnienia zdobyli: Bartosz Dudzicki z Przedszkola Publicznego nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, Lena Jastrzębska ze Szkoły Podstawowej nr 9 i Maja Dołęga ze Szkoły Podstawowej nr 5. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Wręczenia nagród dokonała Pani Dyrektor dr Iwona Borawska. Występy dzieci oceniała komisja w składzie: Witold Długozima założyciel Teatrzyku Żywego Słowa LOGOS, Agnieszka Zakrzewska – redaktora Radia Eska Łomża i Agnieszka Mogielnicka – Zagłoba – autorka bajek dla dzieci. Sponsorami konkursu byli: Bank Spółdzielczy w Łomży oraz Kino Millenium w Łomży.

 
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
piątek, 05 maja 2017 13:44


„Gdzie słyszysz śpiew, tam idź, tam dobre serca mają, źli ludzie, wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają.” Tymi słowami poety Johanna Wolfganga von Goethe 27 kwietnia 2017 rozpoczął się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej w Szkole Podstawowej nr 4 im. Gen. Władysława Andersa w Łomży. Organizatorem konkursu był nauczyciel języka angielskiego - pani Olga Janucik.

Poprawiony: piątek, 05 maja 2017 14:12
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 52