Informacje
Łomżyńskie drogi do Niepodległej - pamięć i tożsamość. Biografie bohaterów. PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
poniedziałek, 06 listopada 2017 08:03

,,Łomżyńskie drogi do Niepodległej - pamięć i tożsamość. Biografie bohaterów"

Dnia 3 listopada 2017 roku  uczniowie klas siódmych wzięli udział w regionalnych warsztatach interdyscyplinarnych ,,Łomżyńskie drogi do Niepodległej - pamięć i tożsamość. Biografie bohaterów" odbywających się  w Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Jednym z innowacyjnych narzędzi wykorzystywanych podczas zajęć była prezentacja holograficzna postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego, oparta na technologii żywego obrazu w przestrzeni. Uczniowie zapoznali się z biogramami wielu zasłużonych osób, również z tymi z Ziemi Łomżyńskiej walczącymi o wolną i niepodległą  Polskę.

Organizatorom spotkania serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję historii.

Galeria

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
wtorek, 31 października 2017 08:00

PASOWANIE NA STARSZAKA…

25.10.2017 r. w naszej szkole odbyła się „Uroczystość Ślubowania” oraz  ceremonia „Pasowania” dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a, 0b i 0c.

Dzielne przedszkolaki z zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki, ilustrując je ruchem oraz zdały egzamin, odpowiadając na trudne pytania. Starszaki głośno i wyraźnie powtarzały za Panią Dyrektor dr Iwoną Borawską tekst ślubowania:

JA, STARSZAK DZIELNY,
BĘDĘ ZAWSZE UŚMIECHNIĘTY,
BĘDĘ SŁUCHAŁ SWOJE PANIE,
I ZJADAŁ CAŁE ŚNIADANIE,
BĘDĘ DBAŁ O ZWIERZĘTA I CHRONIŁ KWIATY,
ABY NASZ ŚWIAT BYŁ PIĘKNY I BOGATY,
BĘDĘ GRZECZNIE SIĘ BAWIŁ I PILNIE UCZYŁ
ŻEBYM MAMY I TATY NIGDY NIE ZASMUCIŁ
”.

Po uroczystej przysiędze Pani Dyrektor symbolicznym, dużym ołówkiem dokonała aktu pasowania, po czym wręczyła uczniom piękne dyplomy. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Słowa uznania skierowali do nich również: Pani Dyrektor dr Iwona Borawska, Pani Wicedyrektor Bożena Wykowska oraz Przewodniczący Rady Rodziców – Pan Krzysztof Staniórski. Po niezwykle ważnej uroczystości wszyscy udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

Dzieciom życzymy samych radosnych i miłych doznań oraz wyjątkowych doświadczeń, płynących z odkrywania świata.

Katarzyna Karpińska
Anna Gromadzka
Katarzyna Cwalina
Magdalena Żok
Sylwia Jankowska
Barbara Porwoł


 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
poniedziałek, 30 października 2017 07:56

Wyjście do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy 7b w dniu 27.10.2017 roku spotkali się z doradcą zawodowym p. Anną Dobrowolską w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z metodami aktywnego poszukiwania pracy, możliwością zatrudnienia na lokalnym rynku, ofertami pracy oraz instytucjami wspierającymi osoby poszukujące pracy. W życiu każdego młodego człowieka przychodzi moment kiedy musi podjąć decyzję o wyborze dalszej drogi kształcenia. Między innymi dlatego uczniowie mieli okazję wykonać test samooceny Hollanda , poznać Barometr zawodów w roku 2017 roku w powiecie łomżyńskim , mieście Łomża oraz  zapoznać się z  tajnikami pisania CV-życiorysu zawodowego.

Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania  oraz poznali zasady udziału w bezpłatnych szkoleniach uzupełniających kwalifikacje zawodowe oraz  umożliwiających nabywanie nowych kwalifikacji osobom bezrobotnym.

Opracowanie:  mgr Anna Pawelec

 
Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
piątek, 27 października 2017 12:35

Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów


Dnia 25 października 2017 roku uczniowie klasy I a, I b i I c zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 imienia Generała Władysława Andersa w Łomży. Podczas podniosłej uroczystości zaprezentowali swoją wiedzę oraz umiejętności wokalne i recytatorskie. W obecności Dyrektora szkoły, gości, rodziców, nauczycieli złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Uroczystego aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor dr Iwona Borawska. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy. Miłe słowa do pierwszaków skierowała Pani Dyrektor dr Iwona Borawska, Pani Wicedyrektor Bożena Wykowska i Pan Krzysztof Staniórski -przewodniczący Rady Rodziców. Uczniowie zobowiązali się sumiennie wypełniać swoje obowiązki oraz godnie reprezentować szkołę.

Życzymy naszym pierwszoklasistom, aby wypowiedziane słowa znalazły rzeczywiste odzwierciedlenie w ich postawie uczniowskiej.

Bożena Wykowska
Monika Kowalska
Justyna Zduńczyk
Małgorzata Juchimowicz

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
środa, 25 października 2017 08:09

W dniu 20 października w Szkole Podstawowej Nr 4 odbyły się niezwykłe, „żywe lekcje historii”. Mistrz Jacenty z Chorągwi Zaciężnej Apis z Gniewu przybliżył uczniom  zwyczaje średniowieczne. Każdy mógł się przekonać, jak ciężka jest zbroja, ile trzeba mieć siły, aby władać mieczem, jak wyglądało pasowanie na rycerza i ślubowanie damie serca. Teatrum wpisuje się w realizowany przez szkołę projekt „Łączy nas Łomża” związany z obchodami 600-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.

Galeria

Poprawiony: środa, 25 października 2017 08:14
 
Bezpieczna droga do szkoły/przedszkola PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
wtorek, 17 października 2017 06:47

W dniu 06.10.17 roku  w naszej szkole odbyło się  spotkanie uczniów klas I-III i przedszkolaków z policjantką z KMP w Łomży p. Eweliną Szlesińską  w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły/przedszkola”.

 

Poprawiony: wtorek, 24 października 2017 08:54
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 52