klasa II e (sportowa)
Nasza sukcesy PDF Drukuj Email
czwartek, 15 czerwca 2017 19:35

Kończy się rok szkolny 2016/2017. Dla klasy II E był to czas wielu wspaniałych przeżyć , doświadczeń, ale też rok intensywnej pracy i wielu sukcesów.

Spośród czterech uczniów z naszej szkoły wyróżnionych w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny w kategorii Żaczek troje jest z klas II E. Są to: Patrycja Wleciał, Kacper Dziekoński i Gabrysia Szeligowska. Warto dodać, że wynik Patrycji był najwyższym wynikiem w  tej kategorii osiągniętym w naszej szkole.

Justynka Dudas, zajęła III miejsce w XVII edycji Powiatowego Konkursu „Super Czytelnik klas II” pod patronatem Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Marcel Rurkowski zajął I miejsce na etapie szkolnym  II edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Ks. Jana Twardowskiego „ Wiersze rwane prosto z krzaka”

Julia Leszczewska zajęła III miejsce w Turnieju Wiedzy o Muzyce organizowanym przez Agencję Muzyczną Mat z Olsztyna.

Klasa II e zdobyła I miejsce i puchar w Turnieju Sportowym klas II.

Pod względem czytelnictwa klasa II E zajęła III miejsce w kategorii klas I –III.

Gratulujemy uczniom sukcesów!

Było super! PDF Drukuj Email
niedziela, 28 maja 2017 19:47

Tak uczniowie klasy II e ocenili swoją klasową wycieczkę. W tym roku szkolnym wybraliśmy się do Warszawy. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy w stolicy był PGE Narodowy - miejsce najlepszych wydarzeń sportowych, rozrywkowych i biznesowych w Polsce. Przemierzaliśmy go trasą piłkarza, dzięki temu mogliśmy być w szatni,  z której korzystają największe sławy piłki nożnej, zobaczyć oryginalne koszulki  polskiej reprezentacji, zasiąść na prawdziwych ławkach rezerwowych, poznać kulisy przygotowań do meczu. Wszystko to zrobiło na nas ogromne wrażenie. Następnie wybraliśmy się do Klubu Ale Fun, gdzie oprócz szalonej zabawy  wzięliśmy udział w zajęciach eksperymentalnych pt. „Misja alchemik” , podczas których zrobiliśmy na pamiątkę żelowe gniotki. Stoczyliśmy też świetlną bitwę w sali do rozgrywek paintballu laserowego. Następnie udaliśmy się do kina 6D, które również wywarło na nas ogromne wrażenie. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do Łomży.

Poprawiony: niedziela, 28 maja 2017 19:56

Majowe świętowanie PDF Drukuj Email
piątek, 12 maja 2017 11:58

W piątkowe przedpołudnie 28 kwietnia 2017 roku uczniowie klas I-III zebrali się na uroczystym apelu z okazji świąt narodowych przypadających na początku maja. Zebranych przywitała Pani wicedyrektor Bożena Wykowska. Na wstępie wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Polski . Następnie klasy IIE i III B zaprezentowały program artystyczny, który przybliżył historię Święta Pracy przypadającego 1 maja, Święta Flagi obchodzonego 2 maja oraz okoliczności i wagę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Społeczność naszej szkoły usłyszała też piękne wiersze patriotyczne i pieśni: „Polska flaga”, „Moja Ojczyzna”, „Witaj majowa jutrzenko”. Po inscenizacji delegacje klas IIE i II B wywiesiły Flagę Polski na budynku szkoły i złożyły kwiaty przy pomniku upamiętniającym por. Aleksandra Fleurę. Następnie uczniowie każdej klasy podawali sobie z rąk do rąk polską flagę i śpiewali przygotowaną wspólnie pieśń patriotyczną. Uroczysta, podniosła atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom spotkania. Apel przygotowały panie Agnieszka Faryna i Wioletta Wądołowska.

Poprawiony: niedziela, 28 maja 2017 19:59

poniedziałek, 20 lutego 2017 17:20

Pomysł na Walentynki? Walentynki  z babcią i dziadkiem! Dlaczego? Bo to babcie i dziadkowie są największa miłością dzieci!

W środowe popołudnie 15 lutego sala nr 48 wypełniła się po brzegi. Babcie, dziadkowie i rodzice, licznie zgromadzili się, by wziąć udział w uroczystości przygotowanej przez uczniów klasy II E.  Dzieci zaprezentowały swoim najbliższym własną interpretacji „Rzepki” Juliana Tuwim.
Goście byli zachwyceni! Wspólnie z wnukami recytowali fragmenty znanego wiersza. Kolejnym punktem spotkania był koncert życzeń dla babci i dziadka. Po występie dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Babcie dostały broszki, a dziadkowie kalendarze na 2017 rok. Wisienką na torcie był poczęstunek przygotowany przez rodziców. Było radośnie, wesoło, miło i…. bardzo wzruszająco.

Kochamy Was Babcie i Dziadkowie!

Choinka Noworoczna PDF Drukuj Email
niedziela, 08 stycznia 2017 18:14

W środowe popołudnie 4 stycznia 2017 roku uczniowie klasy II e wzięli udział w organizowanej w naszej szkole zabawie choinkowej dla uczniów klas I-III. Wszystkie dzieci przyszły do szkoły bardzo pomysłowo przebrane za: księżniczki, wróżki, tancerki, czarownice, kowbojki. Jak na klasę sportową przystało pojawili się też karatecy, piłkarze i koszykarze. Rodzice przygotowali  w sali pyszny poczęstunek. Jednak niewątpliwą atrakcją wieczoru była wizyta Świętego Mikołaja, który wszystkim dzieciom wręczył prezenty.

Poprawiony: niedziela, 08 stycznia 2017 18:15

Wigilia klasowa PDF Drukuj Email
niedziela, 08 stycznia 2017 17:45

We wtorek 20 grudnia 2016 roku uczniowie klasy II e zasiedli przy wspólnym wigilijnym stole. Spotkanie rozpoczęło się od odczytania fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim. Następnie dzieci podzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia, po czym wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu przygotowanego przez rodziców. Klasowej Wigilii  towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd.

Poprawiony: niedziela, 08 stycznia 2017 18:03

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>