Klasa 2C (2018/2019)
Historia Łomży w pomnikach ukryta PDF Drukuj Email

Uczniowie klasy II c w ramach edukacji patriotycznej wybrali się na wycieczkę śladem łomżyńskich pomników. Dzieci poznały postacie i wydarzenia historyczne związane z pomnikami znajdującymi się w naszym mieście. Zobaczyły tablicę upamiętniającą pobyt Józefa Piłsudskiego w Łomży, pomnik poległych powstańców listopadowych, pomnik Polaków represjonowanych przez władzę komunistyczną, pomnik kardynała Stefana Wyszyńskiego i Hanki Bielickiej. Była to ciekawa lekcja historii. Galeria

Małgorzata Juchimowicz

niedziela, 24 lutego 2019 20:52

Dnia 21 lutego 2018 roku uczniowie klasy II c uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Historia Łomży w pomnikach ukryta”. Obejrzeli ciekawą prezentację na temat łomżyńskich pomników, ich historii i miejsca usytuowania. Następnie sprawdzili zdobytą wiedzę uzupełniając kartę pracy. Mieli też okazję wykonać własny projekt pomnika, który mógłby stanąć w naszym mieście.

Małgorzata Juchimowicz

Lekcja w Muzeum Północno-Mazowieckim PDF Drukuj Email

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Uczniowie klasy II c uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat polskiej tradycji bożonarodzeniowej. Pod okiem p. Wiesławy Pawlak własnoręcznie wykonali ozdoby choinkowe z papieru.

Wieczór wigilijny PDF Drukuj Email

Spotkanie wigilijne, które odbyło się 11 grudnia 2018 r. było kolejnym ważnym wydarzeniem w „życiu” naszej klasy, w którym wzięli udział rodzice. Uczniowie pod kierunkiem wychowawcy zaprezentowali montaż słowno-muzyczny o Bożym Narodzeniu. Ważnymi momentami spotkania było wysłuchanie fragmentu Ewangelii wg Św. Łukasza, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek wprowadziło zebranych w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Miła atmosfera, uśmiech, życzliwości, wzruszenie – uczucia, które towarzyszyły nam tego wieczoru, pozostaną na długo w naszej pamięci.

Dnia 13 listopada 2018 roku uczniowie klasy II c uczestniczyli w lekcji historycznej na temat „Zdarzyło się w Polsce…”, która odbyła się Miejskiej Bibliotece Publicznej oddział dla dzieci. Zajęcia poświęcone były wybitnym postaciom związanym z polską drogą do niepodległości. Uczniowie wysłuchali też fragmentów książek o tematyce związanej ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polską.

Przed zajęciami w bibliotece uczniowie odwiedzili cmentarz przy ul. M. Kopernika, gdzie zapalili znicze na grobie Leona Kaliwody. Odmówili też modlitwę za żołnierzy, którzy zginęli za ojczyznę.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>