Klasa 3D (2017/2018)
poniedziałek, 04 grudnia 2017 14:10

Zdrowe śniadanie

W listopadzie wiele miejsca poświęcamy zdrowemu stylowi życia. Podczas zajęć rozmawiamy o tym, jak należy dbać o zdrowie.  W tym celu wykorzystujemy m.in. materiały z programu „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”. Wiedząc, że nawyki żywieniowe kształtują się w okresie dzieciństwa, postanowiliśmy natychmiast zmienić swoją dietę. Zaczęliśmy od wspólnego przygotowania zdrowego śniadania. Obok świeżutkiego pieczywa na stole pojawiiły się wędliny, ser, warzywa i zioła, których aromat unosił się w powietrzu jeszcze przez długie godziny. Podzieliliśmy się pracą: jedni smarowali chleb i bułeczki masłem, inni obierali i kroili jaja (prosto od kury J), a pozostali układali na kanapkach najróżniejsze dodatki. Nikt się nie lenił! Dla miłośników słodkości przyrządziliśmy alternatywne danie, czyli słodkie kanapki z miodem, dżemem i twarożkiem, a w kubeczkach pojawił się sok malinowy przygotowany przez jedną z mam. Talerze szybko zapełniły się kolorowymi kanapkami. Równie szybko jednak stały się puste… Było pysznie!!!

poniedziałek, 04 grudnia 2017 13:40

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tym razem to nam przypadło w udziale przygotowanie uroczystości. Nim na forum szkoły zaprezentowaliśmy montaż słowno-muzyczny, długo rozmawialiśmy w klasie o roli tego święta w naszym życiu, o niepodległości i wolności. Chcieliśmy, by dzięki nam najmłodsi uczniowie poznali znaczenie słowa patriotyzm, by zrozumieli, jak ważna jest wolność, by byli dumni z tego, że są Polakami. Naszym celem było kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń oraz uświadomienie naszym koleżankom i kolegom, że wszyscy musimy dbać o nasz kraj, że tradycje narodowe powinniśmy pielęgnować nie tylko od święta, że każdy dzień jest doskonałym momentem na to, by swoją postawą udowadniać, że zasługujemy na miano prawdziwego Polaka.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>