Biblioteka
Świętujemy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. PDF Drukuj Email
Co roku w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. W tym roku świętujemy cały miesiąc pod hasłem „Umiejętność czytania i uczenia się w Twojej bibliotece szkolnej”. Z tej okazji w naszej bibliotece przygotowaliśmy ciekawe wystawy: „Książki naj..., najstarsze w bibliotece” i „Co uczniowie w książkach zostawiają?” oraz gazetki ścienne: „Głośno czytać każdy może” i „Poeci i pisarze w karykaturze”. Ponadto ogłoszony został konkurs plastyczny pt. „Mój ulubiony bohater ksiązkowy”.
 
Zapraszamy do wspólnego świętowania!!!
 
Kółko czytelnicze - Klub Czytusia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Wadowska   
W bieżącym roku szkolnym w bibliotece odbywać się będą zajęcia kółka czytelniczego Klub Czytusia. W zajęciach mogą uczestniczyć chętni uczniowie z klas II.
Więcej…
 
Godziny pracy biblioteki szkolnej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Wadowska   

 

 

Poniedziałek

 

Wtorek

 

Środa

 

Czwartek

 

Piątek

  800- 1500   800- 1500

 Nieczynna
(dzień pracy
wewnętrznej) 

  800- 1500  800- 1500

 
Biblioteka PDF Drukuj Email

Stoją książki w bibliotece,
a w tych książkach cały świat...
L. Krzemieniecka

Nauczyciele bibliotekarze: Beata Wadowska i Ewa Bargielska


BIBLIOTEKA JEST MIEJSCEM ZACZAROWANYM:
BLISKO TU DO BAJKI I PRAWDY,
DO UŚMIECHU,
DO WZRUSZEŃ ...


Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

Dnia 22 października 2007 roku w naszej szkole obchodzono Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Święto ustanowione zostało przez Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego, w tym roku obchodzone pod hasłem "UCZENIE SIĘ WSPOMAGANE PRZEZ TWOJĄ BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ".

Więcej…
 
Baza, kadra pedagogiczna, struktura księgozbioru PDF Drukuj Email
Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łomży jest zlokalizowana na parterze, w miejscu łatwo dostępnym. Lokal zajmuje powierzchnię ok.80 m² składa się z dwóch pomieszczeń: wypożyczalni i czytelni. W bibliotece pracują nauczyciele bibliotekarze: Beata Wadowska i Ewa Bargielska.
Więcej…
 
Praca pedagogiczna PDF Drukuj Email
Biblioteka szkolna popularyzuje czytelnictwo poprzez różne formy pracy z czytelnikiem: wystawki, gazetki tematyczne i okolicznościowe, konkursy, turnieje, imprezy biblioteczne (np. Andrzejki, spotkanie opłatkowe itp.), wycieczki do innych bibliotek na terenie miasta. W kalendarz uroczystości szkolnych na stałe wpisała się uroczystość Pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. Biblioteka szkolna prowadzi również Akcję „Uczniowie – uczniom” – pomoc w zaopatrzeniu uczniów w podręczniki. W każdym roku szkolnym wydawana jest broszura promująca dziecięcą twórczość literacką. Organizowana jest również akcja promująca bibliotekę ph. „Biblioteka otwartych drzwi” podczas Dnia otwartego szkoły.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 następna > ostatnia >>

Strona 26 z 26