Grupa I

WITAMY W ŚWIETLICY

W II SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Nasza obecna grupa to uczniowie z klas I A,  I D i  I E

Spotykamy się od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do 11.30

Wychowawca: mgr Beata Nowacka

 

CZERWIEC Cool

Czerwiec to oczywiście Dzień Dziecka, słońce i oczekiwanie na wakacje. W naszej świetlicy miło zaczęliśmy ten miesiąc, bo małymi słodkościami dla wszystkich Świetliczaków z okazji naszego święta. Tematy, które realizowaliśmy były na przemian, takie na dobry humor i całkiem poważne. Do tych pierwszych należały rozmowy o tym „Po co nam fantazja?” Wszystkie dzieci wiedzą doskonale, że przede wszystkim do dobrej zabawy. Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy "Portrety Fantazji".

Kolejny temat doskonale wpisujący się w aktualne wydarzenia sportowe to „Sport to zdrowie, każde dziecko ci to powie”. Najpierw rozmawialiśmy o tym, dlaczego sport jest tak ważny, potem rozwiązywaliśmy zagadki i rebusy o dyscyplinach sportowych, a na zajęciach plastycznych za pomocą plasteliny przedstawialiśmy nasze ulubione zajęcia sportowe.

Ostatnie dni w tym roku szkolnym poświęciliśmy na bardzo poważny temat o bezpiecznym wypoczynku w czasie wakacji.

Podsumowaniem tego tematu był konkurs wiedzy "Bezpieczni w wakacje".

W wolnych chwilach rozwijaliśmy swoje zainteresowania i wspólnie bawiliśmy się.

Super Świetliczakiem Miesiąca Czerwca została Dominika Zuzga . Gratulujemy Dominice!  Smile

Wszystkim życzymy udanych, słonecznych i pełnych przygód wakacji ! Do zobaczenia w nowym roku szkolnym ! Cool

 

MAJ Smile

Miesiąc maj był bardzo pracowity w naszej świetlicy. W pierwszym tygodniu realizowaliśmy temat "Być patriotą- co to znaczy?" Staraliśmy się wspólnie poznać odpowiedź na to trudne pytanie. Przy tej okazji rozmawialiśmy także o patronie  naszej szkoły, generale Władysławie Andersie. Na zajęciach muzycznych uczyliśmy się, jak właściwie zachować się, gdy słyszymy nasz hymn narodowy podczas ważnych uroczystości. Rozmawialiśmy także, jak właściwie traktować flagę i godło Polski. Poznaliśmy też legendę o "Lechu, Czechu i Rusie".

Nasze kolejne zajęcia poświęciliśmy naszemu miastu. W czasie zajęć poznaliśmy legendę o herbie Łomży oraz skąd swoją nazwę wzięła rzeka Narew. Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy w grupach projekt naszej wymarzonej dzielnicy, jaką chcielibyśmy mieć w naszym mieście. Na zajęciach filmowych obejrzeliśmy film o Łomży pt "Jest takie miejsce."

Ostatni tydzień w świetlicy to oczywiście przygotowania do Dnia Mamy. Najpierw opowiadaliśmy na forum grupy o swoich  mamach, jak mają  na imię, co lubią robić i za co je kochamy. Pani czytała nam wiersze i opowiadania o mamach, a na zajęciach muzycznych uczyliśmy się śpiewać piosenkę „A ja wolę moją mamę”. Na zajęciach plastycznych robiliśmy kolorowe kwiaty dla naszych mam.

W wolnych chwilach bawiliśmy się w różne zabawy i doskonaliliśmy swoje umiejętności.

Super Świetliczakiem Miesiąca maja została Oliwia Męczkowska . Gratulujemy Oliwce!  Smile

 

 

KWIECIEŃ Smile

W miesiącu kwietniu w naszej świetlicy zagościli niezwykli wynalazcy. Realizując temat "Świat wynalazków" rozmawialiśmy o wynalazkach, bez których teraz nie wyobrażamy sobie życia, a także o tym, jak sobie kiedyś bez nich radzono. Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy projekty własnych wynalazków, które ułatwiłyby ludziom życie, a nie zostały jeszcze skonstruowane. Pojawiły się roboty do wszelkich prac domowych i ogrodowych, a nawet maszyny umożliwiające przenoszenie w czasie. Na zajęciach teatralnych bawiliśmy się w dziennikarzy i przeprowadzaliśmy wywiady z wielkimi wynalazcami, którzy opowiadali o swoich genialnych pomysłach.

Kolejny tydzień poświęciliśmy ekologii. Dowiedzieliśmy się co oznacza ten termin, a także co to jest recykling, segregacja odpadów i po co należy ją robić. Rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy, które mówiły o tym jak dbać o środowisko naturalne. Na zajęciach plastycznych robiliśmy Ekoludki z zużytych opakowań, pudełek, kartonów, butelek itp. Bardzo podobają nam się nasze prace Smile

Następny temat tygodnia brzmiał "Jak dobrze mieć przyjaciela". Mieliśmy okazję opowiedzieć o swoim przyjacielu i wykonać jego portret na zajęciach plastycznych. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że przyjaźń to bardzo ważna rzecz w życiu każdego człowieka, tego małego i tego dorosłego.

 

Super Świetliczakiem Miesiąca kwietnia został Krzyś Kosakowski . Gratulujemy Krzysiowi  Smile

 

MARZEC Smile

Na tydzień nasza świetlica stała się miejscem, gdzie spotkać można było same utalentowane osoby, a to za sprawą realizacji bloku tematycznego  "Każdy jakiś talent ma." Przez 3 dni prezentowaliśmy na forum grupy swoje uzdolnienia, zainteresowania i hobby. Mogliśmy podziwiać tańce, wysłuchać śpiewu, oglądać piękne prace plastyczne, zobaczyć popisy gimnastyczne i ciekawe budowle z klocków. Największe zainteresowanie wzbudził domek z oświetleniem wykonany przez Filipka, z całą pewnością ma on talent. Wszyscy dobrze się bawiliśmy zarówno występując jak i oglądając popisy naszych koleżanek i kolegów  

Pamiętaliśmy też o święcie kobiet i na zajęciach plastycznych wykonaliśmy metodą wyklejania piękne obrazki z kwiatami dla swoich najbliższych kobiet, tych dużych i małych.

W tym roku wiosna nie śpieszyła się do nas. Bardzo staraliśmy się zachęcić ją, żeby w końcu przyszła na dobre. Najpierw rozmawialiśmy o zwiastunach wiosny, które możemy już zauważyć, potem na zajęciach muzycznych słuchaliśmy utworów muzycznych o tematyce wiosennej, a na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy portrety „Pani Wiosny”

.

Ostatni tydzień marca poświęciliśmy na zapoznanie się z tradycjami i zwyczajami związanymi z Wielkim Postem i Świętami Wielkanocnymi. Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy stroiki-koguciki z jajek. Podsumowaniem tych zajęć był konkurs wiedzy "Zwyczaje i tradycje świąteczne znamy".  Bardzo zaangażowaliśmy się w rywalizacje drużynową, dzięki czemu doskonale utrwaliliśmy sobie zdobyte wiadomości. Wszystkie drużyny zdobyły taką samą ilość punktów i zajęły pierwsze miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy czekoladowe zajączki i kurczaczki.

W naszej świetlicy bawimy się wesoło i pilnie pracujemy .

Super Świetliczakiem Miesiąca marca został Filip Krupiński. Gratulujemy Filipkowi Smile

 

LUTY Smile

Za nami I semestr roku szkolnego. Odpoczęliśmy w czasie ferii i pełni zapału wróciliśmy do szkolnych zajęć.

Pierwszy tydzień w naszej świetlicy poświęcony był Walentynkom. Na początku rozmawialiśmy o tym skąd przywędrowało do nas to święto i w jaki sposób je obchodzimy. Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy karty walentynkowe, które wrzucaliśmy do Skrzynki Walentynki w świetlicy klas II i III. 15 lutego, w miłej atmosferze Walentynkowi Listonosze doręczali przesyłki do adresatów w naszej szkole.

Następny realizowany temat w czasie naszych zajęć świetlicowych to " Kim chciałbym być, gdy dorosnę?" Poznawaliśmy różne zawody, snuliśmy plany na przyszłość zastanawiając się kim chcielibyśmy być w przyszłości. Rozmawialiśmy reż o zawodach, które zanikają i zastanawialiśmy się, dlaczego tak się dzieje. Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy kolaż tematyczny z użyciem wycinków z gazet i innych materiałów.

Kolejny tydzień zajęć świetlicowych poświęciliśmy  na realizację bloku tematycznego "Świat za 100 lat". Mieliśmy okazję rozwinąć wodze fantazji i podzielić się swoimi wyobrażeniami o przyszłości. W opowiadaniach o szkole marzeń pojawiło się całe mnóstwo bardzo przydatnych robotów, które ułatwiły funkcjonowanie w szkole uczniom i nauczycielom. Na zajęciach plastycznych, kontynuując temat, wykonywaliśmy roboty przy użyciu tekturowych pudełek, kolorowego papieru i naczyń jednorazowych. Większość powstałych okazała się być bardzo przydatna, gdyż potrafi wykonywać wszystkie czynności w domu, szkole, pracy czy ogrodzie.

W wolnym czasie bardzo lubimy budować z klocków. A to nasze dzieła Smile

Super Świetliczakiem Miesiąca lutego została Jula Leszczewska. Gratulujemy Julii Smile

 

 

I SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

W NASZEJ ŚWIETLICY

GRUPA I to uczniowie z klas I B,  I C i  I F

Spotykamy się od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do 11.30

Wychowawca: mgr Beata Nowacka

 

STYCZEŃ Smile

Za nami kolejny miesiąc w naszej świetlicy. Opadły już emocje świąteczne i zaczynamy myśleć o zimowej przerwie feryjnej. Na zajęciach świetlicowych poświęciliśmy dużo czasu uroczej "Pani Zimie". W czasie realizacji bloku tematycznego "Za co lubimy zimę" układaliśmy zimową piosenkę, a na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy zimowe bałwanki-wyklejanki, które bardzo nam się udały.

Ostatni tydzień przed feriami poświęciliśmy na rozmowy o bezpiecznym zachowaniu podczas zabaw na śniegu, realizując temat "Ferie zimowe tuż, tuż". Po tych zajęciach doskonale już wiemy, jak właściwie ubrać się przed wyjściem na dwór, gdzie można zjeżdżać na sankach, nartach i łyżwach oraz, że zabawa w śnieżki nie polega na rzucaniu we wszystkich i wszystko co nas otacza. Swoją wiedzę o bezpiecznym zachowaniu w czasie zimowego wypoczynku sprawdziliśmy biorąc udział w konkursie wiedzy „Bezpieczni w ferie”. Wcześniej na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy zimowe krajobrazy z użyciem papierowych serwetek, bibuły i kolorowych papierów.

Oczywiście oprócz zajęć tematycznych codziennie poświęcamy czas na naukę i zabawę.

Super Świetliczakiem Miesiąca stycznia została Amelka Batogowska . Gratulujemy Amelce! Smile

 

GRUDZIEŃ Smile

Kolejny miesiąc za nami, który rozpoczęliśmy tematem „Od złości do radości”. Mówiliśmy o swoich emocjach i szukaliśmy wspólnie sposobów na opanowanie ataków złości, które nam się zdarzają. Na zajęciach muzycznych słuchaliśmy muzyki relaksacyjnej i odpoczywaliśmy przy niej. Na plastyce lepiliśmy z plasteliny "złość", a następnie przelepialiśmy ją w "radość". W czasie zajęć teatralnych udawaliśmy się do trzech krain: "Złości", "Łagodności" i "Radości", a w kole opowiadaliśmy, gdzie podobało się nam najbardziej.

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, który nieodparcie kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia i w naszej świetlicy też można było to odczuć. Rozmawialiśmy o tym, że każdy z nas może zostać świętym Mikołajem. Mieliśmy ogrom pomysłów jak sprawić najbliższym przyjemność i to nie koniecznie obdarowując materialnymi prezentami, a na zajęciach plastycznych wykonaliśmy bucik Świętego Mikołaja i z okazji Jego imienin dostaliśmy słodkie upominki

Na kolejnych zajęciach poświęciliśmy dużo czasu na rozmowy o tradycjach i zwyczajach świątecznych. Z wielką ochotą opowiadaliśmy o tym, jak w naszych rodzinach kultywowane są tradycje i które z nich lubimy najbardziej. Na zajęciach plastycznych robiliśmy ozdoby świąteczne do swoich pokoi. Największym powodzeniem cieszyły się choinki z kolorowego papieru, które w fantastyczny sposób zostały przystrojone. Ubraliśmy też naszą małą świetlicową choinkę. Podsumowaniem tego tematu tygodnia był świąteczny konkurs wiedzy "Tradycje znamy i kochamy"

Super Świetliczakiem Miesiąca grudnia została Zuzia Wróblewska . Brawo... Gratulujemy Zuzi Smile

LISTOPAD Smile

Miesiąc listopad za nami. Pilnie pracowaliśmy w tym czasie, biorąc udział w zajęciach świetlicowych.

W pierwszym tygodniu realizowaliśmy temat „ Kochamy zwierzęta te duże i małe”. Rozmawialiśmy o zwierzętach domowych i hodowlanych, jak się nimi zajmować i o nie dbać, rozpoznawaliśmy odgłosy, które wydają. Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy zwierzątka z użyciem rolek po papierze, kolorowego papieru i farb.

Kolejne tematy to „ Dobre wychowanie – co to znaczy” oraz „ W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Podczas tego pierwszego uczyliśmy się, jak kulturalnie się witać i żegnać, właściwie zachowywać przy stole, podczas wyjść do teatru czy kina. Poznaliśmy wiersze "Kwoka" J. Brzechwy i "Pierwszy" L.J. Kerna. Niestety bohaterowie tych utworów nie byli dobrze wychowani, ale my nie będziemy brać z nich przykładu. Drugi temat pozwolił nam uświadomić sobie, jak ważne jest dla naszego samopoczucia właściwe dbanie o kondycję fizyczną.

Ważny był też dla nas ostatni tydzień listopada, gdy obchodziliśmy w świetlicy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tych dniach przyszliśmy do świetlicy w towarzystwie swoich ulubionych pluszaków i na zajęciach opowiadaliśmy historię każdego z nich. Na zajęciach plastycznych mieliśmy konkurs na najpiękniej pokolorowany portret misia. Konkurs wygrał Wiktor Tchórzewski. Gratulujemy!

Ostatni dzień listopada to oczywiście Andrzejki. Bardzo dużo radości sprawiły nam andrzejkowe wróżby. Każdy mógł sprawdzić jak na imię będzie miała jego sympatia, kim będzie w przyszłości lub co go wkrótce czeka. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Mieliśmy też dużo ciekawych zajęć ruchowych, rywalizacji w drużynach i swobodnych zabaw z koleżankami i kolegami.

Super Świetliczakiem Miesiąca listopada została Hania Zalewska. Brawo... Gratulujemy Hani Smile


PAŹDZIERNIK Smile

Minął kolejny miesiąc w grupie świetlicowej. Był to czas spędzony na zabawie, ale też na różnorodnych zajęciach, które towarzyszyły realizacji bloków tematycznych.

W październiku poruszaliśmy tematy lekkie, łatwe i przyjemne jak i trudne, które wymagały refleksji. Do tych pierwszych należał blok tematyczny: "Bajki, baśnie, bajeczki moje ulubione książeczki". Mieliśmy okazję opowiedzieć o swoich ulubionych książkach, które czytają nam rodzice czy dziadkowie, wykonać zakładkę do książki i rozwiązywać zagadki tamatyczne.

Tydzień z Alą i Adasiem, bohaterami słuchowiska też był przyjemny. Dowiedzieliśmy się, że są oni rodzeństwem, bliźniakami i chodzą do pierwszej klasy, tak jak my. Poznaliśmy ich rodzinę, kolegów i koleżanki z klasy oraz panią.  Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy ich portrety. Bardzo się staraliśmy.

"Planowanie ważna rzecz",  "Nie szata zdobi człowieka, czyli za co naprawdę lubimy innych", " Odżywiamy się zdrowo, jemy owoce i warzywa" to już trudniejsze tematy. Uczyliśmy się właściwie planować czas wolny, mówiliśmy, że nie wygląd jest najważniejszy i nie po nim powinniśmy oceniać innych. Rozmawialiśmy także, jak właściwie się odżywiać, dlaczego owoce i warzywa są zdrowe, a słodycze i chipsy nie są dobre na drugie śniadanie. Poznaliśmy też wiersz ”Witaminowe abecadło”, z którego dowiedzieliśmy się,  jakie witaminy pomagają na przeziębienie i ran gojenie, które są dobre na oczy, gardło, włosy, zęby i kości, a które dodają nam siły i wigoru do nauki i zabawy. Na zajęciach tych gościliśmy panią wicedyrektor, która mogła zobaczyć jak pracujemy i czy wszyscy pamiętamy, że jesteśmy już uczniami, a nie przedszkolakami.

W wolnym czasie rozwijamy swoje zainteresowania.

Super Świetliczakiem Miesiąca października został Wiktorek Tchórzewski. Brawo... Gratulujemy Wiktorowi Smile

WRZESIEŃ Smile

Za nami pierwszy miesiąc w szkole i spotkań w grupie świetlicowej. Mieliśmy czas, żeby się poznać i wspólnie wypracować zasady życia w świetlicy. Doskonale znamy już tygodniowy i dzienny rozkład naszych zajęć. W poniedziałki rozmawiamy w kole i poznajemy temat tygodnia. We wtorki odbywają się zajęcia rytmiczno muzyczne, a w środy plastyczno techniczne. W czwartki mamy teatralne formy pracy i konkursy, a piątki to dni filmowe. Każdy dzień zaczynamy gimnastyką poranną, poźniej odrabiamy prace domowe, piszemy szlaczki lub rysujemy. Po zajęciach tematycznych bawimy się w różne zabawy towarzyskie i ruchowe oraz słuchamy czytanych nam przez panią książeczek. Oczywiście mamy też czas na swobodną zabawę, budowanie z klocków, gry planszowe i stolikowe.

W pierwszym tygodniu września poznawaliśmy się ze sobą i z paniami w świetlicy, bawiliśmy się i oglądaliśmy bajki. Następny temat tygodnia był poświęcony bezpiecznej drodze do szkoły. Uczyliśmy się, jak prawidłowo poruszać się po drogach, przechodzić przez jezdnię. Nauczyliśmy się rymowanki, która pomogła nam zapamiętać te zasady. Na zajęciach plastycznych rysowaliśmy swoją drogę do szkoły i bezpieczne przejścia.

Kolejny tydzień był poświęcony wypracowaniom reguł życia w świetlicy i zasadom otrzymywania tytułu Super Świetliczaka Miesiąca dla najgrzeczniejszego dziecka w naszej grupie. Mamy już gazetkę, na której są one zapisane, a także tablicę gratulacji i porozmawiajmy o....  Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy kolorowe kwiatuszki, w każdy zostało wpisane imię dziecka, które je zrobiło. Wszystkie kwiaty zostały zawieszone na tablicy naszej grupy.

Następny tydzień spędziliśmy na rozwiązywaniu krzyżówek, zagadek i łamigłówek. Temat tygodnia brzmiał: "Łamigłówki mądrej główki". Na zajęciach muzycznych mieliśmy konkurs z podziałem na drużyny pt "W krainie dźwięków". Odgadywaliśmy co lub kto może wydawać dźwięk, który pani odtwarzała nam z płyty. Na zajęciach plastycznych w małych grupach rysowaliśmy rebusy, które potem wspólnie rozwiązywaliśmy.

Super Świetliczakiem Miesiąca we wrześniu została Blanka Trzewikowska. Brawo... Gratulujemy Blance Smile

 

 

 

 

 

 

 

 

LUTY Smile

Za nami I semestr roku szkolnego. Odpoczęliśmy w czasie ferii i pełni zapału wróciliśmy do szkolnych zajęć.

Pierwszy tydzień w naszej świetlicy poświęcony był Walentynkom. Na początku rozmawialiśmy o tym skąd przywędrowało do nas to święto i w jaki sposób je obchodzimy. Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy karty walentynkowe, które wrzucaliśmy do Skrzynki  Walentynki w świetlicy klas II i III. 15 lutego, w miłej atmosferze Walentynkowi Listonosze doręczali przesyłki do adresatów w naszej szkole.

Następny realizowany temat w czasie naszych zajęć świetlicowych to "Kim chciałbym być, gdy dorosnę?" Poznawaliśmy różne zawody, snuliśmy plany na przyszłość zastanawiając się kim chcialibyśmy być, gdy dorośniemy. Rozmawialiśmy też o zawodach, które zanikają i zastanawialiśmy się, dlaczego tak się dzieje. Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy kolaż tematyczny z użyciem wycinków z gazet i innych materiałów.

Kolejny tydzień zajęć świetlicowych poświęciliśmy na realizację bloku tematycznego "Świat za 100 lat". Mieliśmy okazję rozwinąć wodze fantazji i podzielić się swoimi wyobrażeniami o przyszłości. W opowiadaniach o szkole marzeń pojawiło się całe mnóstwo bardzo przydatnych robotów, które ułatwiały funkcjonowanie w szkole uczniom i nauczycielom. Na zajęciach plastycznych, kontynuując temat, wykonywaliśmy roboty przy użyciu tekturowych pudełek, kolorowego papieru i naczyń jednorazowych. Większość powstałych okazała się być bardzo przydatna, gdyż potrafi wykonywać wszystkie czynności w domu, szkole, pracy czy ogrodzie.

W wolnym czasie bardzo lubimy budować z klocków. A to nasze dzieła

Normal 0 false 21 false false false PL X-NONE X-NONE
 
Wpisany przez administrator www   

Rok szkolny 2014/2015

 

wychowawca: mgr Katarzyna Sobuta


świetlica czynna w godz. 730-1130