klasa IId


PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
niedziela, 08 stycznia 2017 17:30

Uczniowie naszej klasy brali udział w konkursie „Stroi się choinka” organizowanym przez Oddział dla Dzieci MBP w Łomży. Spośród 234 prac zgłoszonych do konkursu wybrano najlepsze. W gronie nagrodzonych znalazła się Dominika Zuzga, której praca zachwyca oryginalnością i precyzją wykonania. Gratulujemy Dominice i życzymy kolejnych sukcesów!

http://www.bibliotekadladzieci.pl/wyniki-konkursu-plastycznego-stroi-sie-choinka/

 
Mikołajki PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
czwartek, 15 grudnia 2016 20:44

W piątek 2 grudnia wybraliśmy się do Muzeum Północno- Mazowieckiego, by rozpocząć mikołajkowe świętowanie. Nim jednak spotkaliśmy Mikołaja, zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia niezwykłej wystawy zatytułowanej „Wszystkie barwy muzyki”. Nasz podziw wzbudziły unikatowe eksponaty: zupełnie nieznane instrumenty muzyczne i przedziwne urządzenia grające- kuranty, pozytywki i gramofony. W skupieniu słuchaliśmy opowieści

o XIX- wiecznych obyczajach i tradycjach, a patrząc na Natalkę i Filipa, którzy zostali wystylizowani na postacie z epoki mieliśmy wrażenie, że przenieśliśmy się w czasie. Wydawało się, że za chwilę usłyszymy dźwięki walca i muzealna sala zamieni się w salę balową pełną wirujących w tańcu par. Oglądana przez nas wystawa odnosiła się też do dorobku artystycznego Fryderyka Chopina, o którym wiele mówiliśmy ostatnio na zajęciach. Z łatwością rozpoznaliśmy więc na zdjęciach ważne dla Chopina miejsca. Bez trudu też odpowiadaliśmy na pytania konkursowe. W jednej z sal wystawowych czekał na nas stół pełen artykułów plastycznych. Wykonaliśmy deszczowe kije, a potem gromkim głosem, przy akompaniamencie własnych instrumentów, zaśpiewaliśmy pastorałkę. Na takie dźwięki nawet Mikołaj nie mógł pozostać obojętny. Zjawił się więc, dźwigając worek pełen prezentów. Radości nie było końca!

Poprawiony: czwartek, 15 grudnia 2016 21:02
 
Tydzień wody PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
czwartek, 15 grudnia 2016 20:34

W dniach 14- 18 listopada w naszej szkole trwała akcja pod hasłem „Tydzień wody”, mająca na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych, podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu promocji zdrowego stylu życia oraz propagowanie idei ochrony zasobów wodnych. Nasza klasa czynnie włączyła się w podejmowane przez szkołę działania. Na zajęciach rozmawialiśmy o światowych zasobach wodnych oraz o roli wody w życiu ludzi, roślin i zwierząt. Powszechnie wiadomo, że wszystkie dzieci uwielbiają się brudzić, a potem zmywać z siebie plamy. My również! W czasie minionego tygodnia nie zabrakło okazji, by skorzystać z takich atrakcji. Doskonale sprawdziły się farby, których użyliśmy do wykonania plakatów. Barwne plamy pokryły nie tylko papier, ale też nasze łapki i ubrania. Przepraszamy rodziców! Wykonane przez nas prace ozdobiły klasę i codziennie przypominały nam, że „bez wody nie ma życia”. W kolejnych dniach trwania akcji odwiedzaliśmy szkolną salę gimnastyczną, która jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmieniła się- a to w salę wykładową, a to w projekcyjną, a nawet w degustacyjną. We wtorek uczestniczyliśmy w prelekcji zatytułowanej „Bez wody nie ma życia”, prowadzonej przez pracowników MPWiK w Łomży, a następnie w degustacji wody pochodzącej z miejskich wodociągów. Z trudem uwierzyliśmy, że smakowity napój, którym nas częstowano, to woda z miejskiej sieci. Najbardziej jednak podobały nam się zabawy badawcze i twórcze z wykorzystaniem wody. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że nauka może być świetną zabawą. Samodzielnie stworzyliśmy „gniotki”, które swoim wyglądem przypominały krople wody. Nie zabrakło też doświadczeń, do wykonania których użyliśmy profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego. Badaliśmy stany skupienia wody, tworzyliśmy solne kryształy, wywoływaliśmy wybuchy i sprawialiśmy, że kukurydza tańczyła. A wszystko z udziałem wody! Reprezentanci naszej klasy wzięli też udział w konkursie plastycznym przeprowadzonym pod hasłem „Bez wody nie ma życia”. Wśród nagrodzonych znalazły się: Lena Zuzga, która zwyciężyła oraz Dominika Zuzga, która zajęła II miejsce. Dziewczynkom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Poprawiony: czwartek, 15 grudnia 2016 20:43
 
Moja ojczyzna w książkach ukryta- spotkanie autorskie z Marcinem Przewoźniakiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
czwartek, 15 grudnia 2016 20:24

Co to znaczy być Polakiem? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy wspólnie z Panem Marcinem Przewoźniakiem- autorem książek dla dzieci. Spotkanie, w którym uczestniczyliśmy 7 listopada w Filii Nr 2 MBP na długo pozostanie w naszej pamięci. Pan Marcin to niezwykle ciepły człowiek. Bez nadęcia i patosu potrafi mówić o sprawach ważnych i trudnych. Dzięki jego opowieściom słowa: odpowiedzialność, uczciwość, odwaga i mądrość nabierają nowego znaczenia. Okazuje się też, że o mówiąc patriotyzmie i historii wcale nie trzeba zachowywać się poważnie. Nawet śmiejąc się w głos można bowiem dowieść, że kocha się Polskę. Pan Marcin pokazał nam, że bycie patriotą to niełatwe zadanie, ale wykonalne! Nawet, jeśli ma się zaledwie 8 lat. Zdradził nam też sekret, że dorośli też czasem marzą, by skakać po kałużach, turlać się ze śmiechu i … pogadać z poduszką. Ale to już opowieść na kolejne spotkanie.

Poprawiony: czwartek, 15 grudnia 2016 20:33
 
„Krótkia lekcja historii” PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
czwartek, 15 grudnia 2016 20:16

„(…) aby drogę mierzyć przyszłą

Trzeba koniecznie pomnieć skąd się przyszło”

(C. K. Norwid)

Listopad to czas, gdy częściej niż zwykle myślimy i mówimy o Polsce. Z dumą wspominamy naszych przodków, którzy z narażeniem życia walczyli o jej wolność. Śpiewamy patriotyczne pieśni, recytujemy wiersze poświęcone ojczyźnie i tym, dla których patriotyzm jest czymś więcej niż tylko hasłem w słowniku. Na zajęciach rozmawiamy o wybitnych Polakach, o tym, jak sławili Polskę. Jak na małych patriotów przystało, wiemy, kim był Dąbrowski, Wybicki, Piłsudski, Chopin czy Anders. Doskonale znamy też polski hymn, co udowodniliśmy podczas zajęć w Oddziale dla Dzieci MBP. Podczas „Krótkiej lekcji historii” z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o dawnej Polsce, rozmawialiśmy o symbolach narodowych, a przy tym świetnie się bawiliśmy. Nie zabrakło bowiem czasu na taniec, śpiew i odrobinę szaleństwa. Wykonaliśmy perfekcyjnie wszystkie przygotowane dla nas zadania, czym udowodniliśmy, że zasługujemy na miano prawdziwych patriotów.

Poprawiony: czwartek, 15 grudnia 2016 20:24
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2