Informacje PDF Drukuj Email

Szkoła jest czynna od godz 700.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas VIII PDF Drukuj Email

Wyczekiwane z utęsknieniem wakacje w końcu zapukały do szkolnych drzwi. Przed nami czas miłego relaksu, odpoczynku od codziennych obowiązków, ale też czas pożegnań… Większość uczniów po wakacyjnych przygodach zawita ponownie w progi naszej szkoły, jednak dla klas VIII szkolne dzwonki zabrzmiały już po raz ostatni. Nadszedł dzień ich pożegnania ze szkołą.

18 czerwca bieżącego roku o godzinie 17.00 wszyscy ósmoklasiści  ubrani w galowe stroje zjawili się na odświętnie udekorowanej przez pana Andrzeja Piotrowskiego sali gimnastycznej, aby z rąk pani dyrektor dr Iwony Borawskiej oraz swoich wychowawców  pani Joanny Wiśniewskiej i pani Grażyny Fiertek odebrać świadectwa ukończenia szkoły, dyplomy absolwentów oraz różne nagrody i podziękowania.

Na uroczystości zjawili się też zaproszeni goście: pani poseł Bernadeta Krynicka, pani Krystyna Modzelewska- przewodnicząca Rady Rodziców oraz rodzice i nauczyciele.

Spotkanie miało bardzo uroczysty charakter. W części oficjalnej, prowadzonej przez panią wicedyrektor Małgorzatę Kuczewską, po wystąpieniu pani dyrektor Iwony Borawskiej, absolwenci złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, obiecując strzec jej honoru, po czym nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły na ręce przedstawicieli klas VII.

Po części oficjalnej siódmoklasiści pożegnali starszych kolegów, wręczając im słodkie podarunki, a ósmoklasiści w krótkim refleksyjnym programie artystycznym słowami poetów i własnymi podziękowali dyrekcji, nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom administracji i obsługi. Dziękowali   za codzienne pochylanie się nad nimi, za cierpliwość, wyrozumiałość, za rozwijanie i pielęgnowanie ich talentów, za prowadzenie po zawiłych ścieżkach edukacji. W podziękowaniu wręczyli wszystkim kwiaty.

Występy  absolwentów wsparły wokalnie uczennice klas VII, które pod kierunkiem pani Magdaleny Sinoff przygotowały piękne interpretacje znanych utworów, miedzy innymi  Marka Grechuty i Anny Jantar.

To nastrojowe pożegnanie przygotowane pod kierunkiem pani Joanny Wiśniewskiej i pani Grażyny Fiertek wzruszyło wielu obecnych, którzy otarli w jego trakcie niejedną łzę. Młodzi aktorzy spisali się na medal. Szkoda, że już więcej nie wystąpią na naszej szkolnej scenie…

Wszystkim tegorocznym absolwentom Szkoły Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży życzymy powodzenia. Szukajcie prawdy jasnego płonienia. Szukajcie nowych nieodkrytych dróg… - jak pisał Adam Asnyk. Galeria

Organizacja zakończenia roku szkolnego PDF Drukuj Email
piątek, 14 czerwca 2019 09:32

19 czerwca 2019 roku

8.40 – zbiórka przed szkołą,

8.45 – wymarsz  z pocztem sztandarowym do katedry,

9.00 – Msza święta,

około godz. 10.00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19 na boisku szkolnym,

około 10.30 -  spotkanie  w salach z wychowawcami , odebranie świadectw.

Poprawiony: piątek, 14 czerwca 2019 13:07

Bezpieczne wakacje PDF Drukuj Email
piątek, 14 czerwca 2019 10:21

Wszyscy dbamy o bezpieczeństwo naszych podopiecznych. Klasy II a i  II b pod kierunkiem pani M. Kowalskiej oraz J. Zduńczyk  przygotowały dla dzieci z klas 0- III  apel „Bezpieczne wakacje” dotyczący właściwego zachowania  podczas czasu wolnego  w domu, na polu, nad wodą w górach , w lesie itp. Wiersze i pouczenia przeplatane były radosnymi  wakacyjnymi piosenkami. Obecna  na apelu pani policjant  sierżant Monika Lipińska z KMP  apelowała  przede wszystkim  o rozsądek i rozwagę podczas zabaw,   korzystania z sieci internetowej kontaktach z nieznajomymi.

Apel był jednym z działań w ramach  akcji „Bezpieczne wakacje” pod patronatem MEN oraz Zarządu Głównego   PTTK .

Na koniec odbyło się rozstrzygnięcie  konkursów plastycznych „ Łomżyńskie widoki” oraz „Mój wymarzony zawód”. Galeria

Poprawiony: poniedziałek, 17 czerwca 2019 19:53

Legenda o naszej ojczyźnie PDF Drukuj Email
czwartek, 13 czerwca 2019 06:14

Dnia 12 czerwca 2019 roku uczniowie klasy II c wystąpili przed społecznością szkolną i rodzicami z przedstawieniem pt. „O Lechu, Czechu i Rusie ” opartym na motywach legendy  „Orle gniazdo”. Występ był uwieńczeniem kolejnego roku pracy z programem edukacji patriotycznej „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród.” Młodzi aktorzy, opowiadając o wydarzeniach związanych z legendarnym początkiem państwa polskiego, przypomnieli jak ważna jest znajomość historii swojego kraju. Na zakończenie przedstawienia bardzo wymownie wybrzmiały słowa piosenki- „bo historia to jest to , bo historię trzeba znać”. Galeria

Poprawiony: poniedziałek, 17 czerwca 2019 20:03

Ogłoszenie PDF Drukuj Email
wtorek, 11 czerwca 2019 11:46
  1. Z uwagi na nadzwyczajną falę upałów w dniach 12 – 18 czerwca 2019 r. lekcje zostają skrócone, zachowując ogólny tygodniowy czas trwania zajęć edukacyjnych ustalony w tygodniowym rozkładzie zajęć.

2. Począwszy od 4. godziny lekcyjnej lekcje będą trwać 30 minut i odbywają się według poniższego harmonogramu:

4) 10.45 – 11.15

Przerwa obiadowa 11.15- 11. 30