Strona główna
PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
środa, 25 października 2017 08:09

W dniu 20 października w Szkole Podstawowej Nr 4 odbyły się niezwykłe, „żywe lekcje historii”. Mistrz Jacenty z Chorągwi Zaciężnej Apis z Gniewu przybliżył uczniom  zwyczaje średniowieczne. Każdy mógł się przekonać, jak ciężka jest zbroja, ile trzeba mieć siły, aby władać mieczem, jak wyglądało pasowanie na rycerza i ślubowanie damie serca. Teatrum wpisuje się w realizowany przez szkołę projekt „Łączy nas Łomża” związany z obchodami 600-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.

Galeria

Poprawiony: środa, 25 października 2017 08:14
 
Bezpieczna droga do szkoły/przedszkola PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
wtorek, 17 października 2017 06:47

W dniu 06.10.17 roku  w naszej szkole odbyło się  spotkanie uczniów klas I-III i przedszkolaków z policjantką z KMP w Łomży p. Eweliną Szlesińską  w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły/przedszkola”.

 

Poprawiony: wtorek, 24 października 2017 08:54
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
poniedziałek, 16 października 2017 10:16

Kontakty indywidualne z rodzicami:

17.10.2017r. godz. 17:00 - klasy I-III

18.10.2017r. godz. 17:00 - klasy IV - VII

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
poniedziałek, 16 października 2017 08:37

Dzień Edukacji Narodowej to święto, o którym nigdy nie zapomina się w szkole. Jest doskonałą okazją do podziękowania  tym, którzy każdego dnia troszczą się o rozwój swoich podopiecznych. Nie należy zapominać, że to nie tylko nauczyciele, ale także wszyscy pracownicy administracji i obsługi.

W naszej szkole, jak co roku, bardzo uroczyście obchodziliśmy to święto.

Poprawiony: poniedziałek, 16 października 2017 08:40
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
piątek, 13 października 2017 18:41

W miesiącu wrześniu i październiku w klasopracowni historycznej prezentowana jest  wystawa „Sowiecka agresja 17 września 1939 r. na ziemiach Polski północno-wschodniej”, przygotowana przez OBEP IPN w Białymstoku. Prelekcję dla uczniów kl. V-VII wygłosiła Magdalena Dzienis-Todorczuk z OBEP IPN w Białymstoku.

Ekspozycja poświęcona została agresji Armii Czerwonej na Polskę w czasie II wojny światowej. Na planszach zaprezentowano m.in. sowiecko-niemiecką współpracę we wrześniu 1939 r., tragiczny los osadników wojskowych na Kresach Wschodnich, walki oddziałów polskich z wkraczającymi jednostkami Armii Czerwonej, losy ochotników – obrońców Grodna (ich symbolem stał się trzynastoletni Tadzio Jasiński, który zginął przywiązany do pancerza sowieckiego czołgu jako żywa tarcza) oraz zajęcie Wilna.

Źródło:Instytut Pamięci Narodowej

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy.

Galeria

 
Spotkanie autorskie z panią Justyną Bednarek PDF Drukuj Email

W dniu 4 października 2017 r. w Oddziale dla Dzieci MBP w Łomży odbyło się spotkanie autorskie z panią Justyna Bednarek, w którym uczestniczyli uczniowie klasy III b z panią Małgorzata Kadłubowską i panią Beatą Wadowską.

Pani Justyna Bednarek – romanistka, dziennikarka i redaktorka. Jako autorka książek dla dzieci debiutowała powieścią „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, która została uznana najlepszą książką dziecięcą 2015 roku w konkursie Empiku Przecinek i Kropka, książka zdobyła też Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy i nominację w konkursie Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY. W 2016 r. ukazało się „Pięć sprytnych kun” – powieść kryminalno-kulinarna, oczywiście dla dzieci, choć nie tylko. W br. ukazała się druga część skarpetkowej sagi, pt. „Nowe przygody skarpetek” (jeszcze bardziej niesamowite), ponownie zilustrowana przez Daniela de Latour.

Autorka rozmawiała na temat preferencji czytelniczych uczniów, prezentowała swoje książki oraz opowiadała o sobie i swoich ciekawych przygodach z pisaniem.  Zachęcała do poznania powieści kulinarno – kryminalnej „Pięć sprytnych kun”, czytała ciekawsze  fragmenty powieści. Zaskakującym i ciekawym momentem była prezentacja magicznego worka , w którym ukryli się  bohaterowie  książki – maskotki wykonane na szydełku.
Autorka bardzo szybko nawiązała kontakt z dziećmi, które bardzo aktywnie  uczestniczyły w spotkaniu. Wszyscy uczestnicy na koniec wykonali „literacki placek” i zebrali dedykacje w zakupionych książkach.

Spotkanie autorskie z panią Justyną Bednarek  to ciekawa przygoda literacka  i na długo zostanie w pamięci uczniów.

Beata Wadowska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 72