Strona główna
REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU ,,GENERAŁ WŁADYSŁAW ANDERS – WIELKI POLAK XX WIEKU" PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
poniedziałek, 20 lutego 2017 17:54

REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU ,,GENERAŁ WŁADYSŁAW ANDERS – WIELKI POLAK XX WIEKU" znajduje się a w dziale Do pobrania

Poprawiony: poniedziałek, 20 lutego 2017 17:57
 
Międzyszkolny turniej czytelniczy "Za bramą mrocznego rezerwatu" PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   

W dniu 12 maja  2017 r. odbył się międzyszkolny turniej czytelniczy pt „Za bramą mrocznego rezerwatu” zorganizowany przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego.

Uczestnicy  konkursu wykazali się znajomością pięciu tomów  książek B. Mulla z serii "Baśniobór".

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. VI b: Anna Krynica, Wiktoria Fabiszewska i Szymon Klechowski.

Reprezentacja szkoły zdobyła II miejsce i puchar dla szkoły.

Laureaci otrzymali dyplomy i  nagrody.

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.

 
Majowe świętowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
piątek, 12 maja 2017 11:58

W piątkowe przedpołudnie 28 kwietnia 2017 roku uczniowie klas I-III zebrali się na uroczystym apelu z okazji świąt narodowych przypadających na początku maja. Zebranych przywitała Pani wicedyrektor Bożena Wykowska. Na wstępie wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Polski . Następnie klasy IIE i III B zaprezentowały program artystyczny, który przybliżył historię Święta Pracy przypadającego 1 maja, Święta Flagi obchodzonego 2 maja oraz okoliczności i wagę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Społeczność naszej szkoły usłyszała też piękne wiersze patriotyczne i pieśni: „Polska flaga”, „Moja Ojczyzna”, „Witaj majowa jutrzenko”. Po inscenizacji delegacje klas IIE i II B wywiesiły Flagę Polski na budynku szkoły i złożyły kwiaty przy pomniku upamiętniającym por. Aleksandra Fleurę. Następnie uczniowie każdej klasy podawali sobie z rąk do rąk polską flagę i śpiewali przygotowaną wspólnie pieśń patriotyczną. Uroczysta, podniosła atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom spotkania. Apel przygotowały panie Agnieszka Faryna i Wioletta Wądołowska.


Poprawiony: niedziela, 28 maja 2017 19:59
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
środa, 10 maja 2017 09:15

„Razem dbamy o Ziemię” to hasło przyświecało działaniom proekologicznym jakie zostały podjęte   w naszej szkole  na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku szkolnego. W ten sposób włączyliśmy się do akcji „Cała Polska pisze listy” organizowanej przez Fundację Arka.

Rozpoczęliśmy 24 kwietnia od lekcji poświęconych recyklingowi, świadomej  konsumpcji, oraz niewłaściwemu spalaniu śmieci.  W bibliotece szkolnej pani Beatka przygotowała  okolicznościową gazetkę, która  ukazywała jak dbać o  otaczającą nas przyrodę, czyste powietrze i co to jest Gospodarka Obiegowa (  poziom odpadów resztkowych ograniczony  do minimum). Następnie uczniowie klas drugich wykonali prace techniczne  w myśl hasła „Drugie życie butelki PET”. Przy okazji dowiedzieli się, że np. z 35 butelek można zrobić polar. W środę 26 kwietnia w plenerze ( plac przed szkołą) odbyło się pisanie listów dla Ziemi, a wzięli w nim udział uczniowie klas III-IV oraz kilkoro przedszkolaków. W listach dzieci zwracały się do osób dorosłych  by  wspólnie dbać o  Ziemię, być odpowiedzialnym za najbliższe otoczenie.

Podsumowując akcję na korytarzu szkolnym zorganizowana została wystawa  na której zaprezentowano listy  oraz wykonane prace  z butelek.

Koordynatorzy działań: B. Wykowska, J. Zduńczyk, M. Juchimowicz, H. Dąbrowska

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Poprawiony: środa, 10 maja 2017 09:17
 
PDF Drukuj Email

16 marca 2017 roku odbyła się XXVI edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. W konkursie brało udział 128 uczniów z naszej szkoły. W dniu konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali układankę-breloczek Magiczny sześcian.

Dostępne są już wyniki tegorocznej edycji. Najwyższe wyniki osiągnęli:

Kategoria ŻACZEK

WLECIAŁ PATRYCJA KL II e wyróżnienie

DZIEKOŃSKI KACPER KL II e wyróżnienie

KRUPIŃSKI FILIP KL II d wyróżnienie

SZELIGOWSKA GABRIELA  KL II e wyróżnienie

Kategoria MALUCH

WISZNIEWSKI STANISLAW  kl. III d  wynik  bardzo dobry

ŚWITAJEWSKI PIOTR kl. IV a wyróżnienie

KONOPKA BARTEK  kl. IV a  wyróżnienie

KARWOWSKA JULIA  kl. IV c wyróżnienie

KOZIKOWSKA PATRYCJA kl. IV a  wyróżnienie

Kategoria BENJAMIN

ŻEBROWSKI OSKAR kl. V c  wyróżnienie

MIECZKOWSKI MACIEJ kl. V c  wyróżnienie

KLECHOWSKI SZYMON kl. VI b  wynik bardzo dobry

Gratulujemy !

Szkolny Koordynator Konkursu

Anna Kozikowska

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
poniedziałek, 08 maja 2017 12:09

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi nasza szkoła brała udział w projekcie „W barwach biało-czerwonych” organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Poniżej przedstawiamy prezentację wykonaną z okazji tego wydarzenia.

Poprawiony: poniedziałek, 08 maja 2017 12:31
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 72