Strona główna
PDF Drukuj Email

We wtorek 23 marca 2010r. odbyła się kolejna edycja turnieju „Militariada – Sprawni jak Żołnierze” organizowanego przez Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży. Po wstępnych eliminacjach międzyklasowych naszą szkołę w finale tego turnieju reprezentowała klasa VIc. Uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną jak też ogromną sprawnością i wytrzymałością fizyczną pokonując „żołnierski” tor przeszkód. Ola, Magda, Karol i Sebastian wspierani gorącym dopingiem koleżanek i kolegów z klasy poradzili sobie wspaniale. Pokonali rywali z innych szkół, wygrali turniej. Pokonali ,,Żołnierski tor przeszkód” i bezbłędnie odpowiedzieli na pytania. Nagrodą główną dla  klasy, oprócz pucharu, medali i nagród rzeczowych dla zwycięskiej czwórki była wycieczka na forty w Piątnicy.                 
Uczniowie rozpoczęli wyjazd wizytą w Łomżyńskiej Jednostce Wojskowej, gdzie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji dotyczących historii Wojska Polskiego na terenie Łomży. Następnie pojechali do Piątnicy na teren fortów. Tam pod opieką płk Ludwika Zalewskiego mieli możliwość zwiedzenia muzeum, które powstało w wyremontowanym i zaadoptowanym na ten cel schronie pogotowia bojowego. Płk Zalewski pokazał uczniom wiele ciekawych eksponatów związanych z historią militarną naszego regionu. Kolejnym etapem wycieczki była strzelnica, gdzie każdy uczeń pod nadzorem płk Zalewskiego mógł sprawdzić celność swojego oka i pewność ręki strzelając do celu.
Bardzo podobała się uczestnikom wyprawy taka „nietypowa” lekcja historii o naszym mieście i okolicach.
Koleżankom i kolegom z klas V życzymy powodzenia w przyszłorocznej edycji turnieju „Militariada – Sprawni jak Żołnierze”.

 
PDF Drukuj Email

" Maciek, Michał oraz Wiki zawsze osiągają najlepsze wyniki"
 
Gratulujemy naszej koleżance i naszym kolegom z klasy III a, którzy zajęli I miejsce w międzyszkolnym konkursie wiedzy o Łomży. 
 
Uczniowie klasy III a z wychowcą

 

 
Warsztaty regionalne w Oddziale dla Dzieci MBP w Łomży PDF Drukuj Email

Dnia 23 lutego 2010 r. uczniowie klas IV b, V a i VI a wraz z nauczycielami: p.  Emilią Tesz, p. Jadwigą Tomaszewską oraz p. Janiną Czerepowicz uczestniczyli w zajęciach edukacji regionalnej pt. „Zwyczaje i zabawy karnawałowe na Kurpiach”. Były to warsztaty edukacji regionalnej realizowane przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży w ramach projektu "Skarby bursztynowej krainy". Spotkanie prowadziła pani Teresa Pardo – pracownik Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. Zajęcia składały się z części teoretyczno – poznawczej oraz części praktycznej, na której uczniowie mieli możliwość wypróbowania swoich sił w szydełkowaniu.

Poprawiony: czwartek, 25 lutego 2010 12:11
 
Walentynki w szkole. PDF Drukuj Email

Jak co roku z okazji Dnia św. Walentego - biblioteka szkolna we współpracy ze świetlicą zorganizowała walentynkową biblio pocztę. W imprezie uczestniczyła cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy. Listy doręczali walentynkowi listonosze w atmosferze pełnej radości i miłości. Walentynki wysyłano koleżankom, kolegom, nauczycielom, uczniom oraz pracownikom szkoły. Przy tej okazji obdarzano sympatią kogoś kto odgrywa ważną rolę w naszym życiu szkolnym.
Dzień św. Walentego - dzień dobrych uczuć, obchodzony w naszej szkole cieszył się ogromnym powodzeniem.

 
Drukuj Email

 Wyniki Wojewódzkiego Konkursu J.polskiego -etap rejonowy

 
PDF Drukuj Email
     10 listopada 2009 roku w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości  w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel upamiętniający 91 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
     W apelu uczestniczyli uczniowie kl. IV-VI wraz z opiekunami. W nastroju powagi i zadumy obejrzeli piękny montaż słowno-muzyczny, który został przygotowany przez kolegów i koleżanki
z kl. IVc, Vb, Vc pod kierunkiem p. Joanny Wiśniewskiej, p. Henryki Dąbrowskiej, p. Jadwigi Tomaszewskiej, p. Michała Sawickiego i  p. Andrzeja Piotrowskiego.
     Po odśpiewaniu hymnu narodowego delegacja szkoły udała się w miejsce pamięci narodowej, by złożyć kwiaty i zapalić znicze. Recytatorzy deklamowali  wiersze o tematyce wolnościowej, a chór szkolny śpiewał piękne pieśni patriotyczne.  Odświętny nastrój pokleślały odpowiednio dobrane do uroczystości dekoracje.
     Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Iwona Borawska, która serdecznie podziękowała za przygotowanie apelu i podkreśliła wagę Narodowego Święta Niepodległości.         
    Uroczystość ta przypomniała społeczności szkolnej o ważnym wydarzeniu z kart historii Polski.   
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 71 72 następna > ostatnia >>

Strona 71 z 72