Strona główna
Uczniowski Klub Sportowy 4 Łomża PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
poniedziałek, 20 marca 2017 09:06

Świetny dzień dla łomżyńskiej koszykówki i dla Uczniowskiego Klubu Sportowego 4 Łomża!!!!

11 marca 2016 roku drużyna dziewcząt wygrała dwa mecze w lidze U12 w tym jeden z liderem grupy Orkan Zambrów.

UKS 4 Łomża. 33 do 32 Orkan Zambrów
UKS 4 Łomża 33 do 28. MKS 45 Białystok

We wtorek 14 marca dziewczęta z UKS 4 Łomża odniosły kolejne zwycięstwo. Wygrały mecz rewanżowy z Orkan Zambrów 19 do 10 i tym samym udowodniły, że wcześniejsza wygrana nie była przypadkiem.

Chłopcy z UKS 4 Łomża 11 marca wygrali dwa mecze w młodej lidze Żubrów.

UKS 4 Łomża. 45 do 23 Żubry Białystok 
UKS 4 Łomża. 21 do 17 Batory 45 Białystok

Brawo i tak dalej !!!! Dumą Łomży jest tylko UKS 4.

Trenerem dziewcząt jest p. Marcin Piotrowski.
Trenerem chłopców  jest p. Piotr Dziekoński

Poprawiony: poniedziałek, 20 marca 2017 09:20
 
WYNIKI XIV EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO „ SZKOŁA MOICH MARZEŃ ” PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
wtorek, 14 marca 2017 17:16

Na konkurs nadesłano 23 prace plastyczne. Komisja w składzie: p. Ewa Filochowska –Karwowska (Teatr Lalki i Aktora w Łomży) i  p. Przemysław Karwowski (Teatr Lalki i Aktora w Łomży) przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Monika Modzelewska – Publiczne Przedszkole nr 5 w Łomży

II miejsce – Maja Norowska – Publiczne Przedszkole nr 10 w Łomży

III miejsce – Aleksandra Cwalina – Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 4  w Łomży

wyróżnienia –   Daria Niebrzydowska – Publiczne Przedszkole nr 10 w Łomży

Julia Faryna -  Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łomży

Lena Gutowska – Publiczne Przedszkole nr 9 w Łomży

 

Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły, a upominki p. Krzysztof Staniórski, właściciel sklepu „Pamiątki z Łomży ”.

Gratulujemy laureatom konkursu !

Gratulujemy nauczycielom, pod których kierunkiem powstały piękne prace plastyczne !

Serdecznie zapraszamy za rok do udziału w XV jubileuszowej edycji konkursu „Szkoła moich marzeń ”.

Małgorzata Juchimowicz

Poprawiony: wtorek, 14 marca 2017 17:20
 
Pyszne i zdrowe koktajle owocowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
wtorek, 07 marca 2017 11:53

3 marca uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli w warsztatach promujących zdrowy styl życia.  Przedstawicielka firmy Sebex (dostawca mleka  oraz owoców i warzyw  w ramach programu ARR) prezentowała sposób wykonywania w domowych warunkach pysznych koktajli  mleczno - owocowych. Zwróciła przy tym  uwagę na  wartości odżywcze mleka i jego   wpływ na rozwój młodego organizmu.  Dzieci miały możliwość   konsumowania przygotowanych  koktjali bananowo- truskawkowych.

Kilka tygodni wcześniej odbyło  spotkanie z panią dietetyk, która  omawiała  aktualną piramidę żywieniową i rolę poszczególnych produktów w codziennej diecie. To działanie edukacyjne wpisało się w realizację programu profilaktycznego szkoły.

Milo nam poinformować, że w konkursie firmy Sebex  „Owocki pl.” nagrody z naszej szkoły zdobyli: Kacper Dziekoński, Wiktoria Chojnowska, Justyna Dudas i Marek Borowski.

Gratulujemy!

Fotogaleria

Poprawiony: wtorek, 07 marca 2017 20:19
 
Łomża – moja mała Ojczyzna PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
niedziela, 26 lutego 2017 10:49

23 lutego 2017 roku  po raz XIII  odbył się w naszej szkole  konkurs wiedzy o Łomży, który promuje  lokalne wartości patriotyczne, rozbudza zainteresowania historią i przyrodą ziemi łomżyńskiej. Po powitaniu uczestników czyli   uczniów klas trzecich, którzy  pomyślnie przeszli eliminacje szkolne nastąpiło  pisanie testu sprawdzającego. Wśród 15 pytań znalazły się  zadania dotyczące  znajomości przeszłości miasta, nazw pomników, rond, zabytków, obszarów chronionych przyrodniczo.  Było też polecenie  wymagające umiejętności   opisania ciekawego miejsca w Łomży. Po wysiłku intelektualnym był też czas na słodki poczęstunek.

Zwycięzcą konkursu została  Katarzyna Głębocka z SP nr 7. Kolejne miejsca zajęli  Maksymilian  Skrodzki  i Olivia Makowska  z SP 10 oraz Kacper Piórkowski i Bartosz Krawczyk z SP 7.  Wyróżnienia zdobyli: Nikola Dołęga z SP 5 , Stanisław Wiszniewski z SP 4  i Natalia Pliszewska z SP 10.

Laureaci otrzymali pamiątkowe  statuetki , dyplomy oraz nagrody ( albumy) ufundowane przez Prezydenta Miasta Łomży oraz Radę Rodziców przy SP 4 i firmę SEBEX. Podziękowania zostały skierowane do  nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu oraz rodziców , którzy pomagali dzieciom w zdobywaniu wiedzy o naszym mieście. Zwieńczeniem  tego wydarzenia było wspólne zdjęcie i gratulacje.

Poprawiony: środa, 01 marca 2017 18:27
 
Etap Wojewódzki Konkursu Języka Angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
poniedziałek, 20 lutego 2017 17:23

W czwartek 9 lutego 2017 w Szkole Podstawowej Nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku odbył się etap wojewódzki konkursu przedmiotowego organizowanego przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. Brał w nim udział uczeń naszej szkoły Szymon Klechowski pod opieką nauczyciela pani Olgi Janucik. Szymon odniósł sukces i uzyskał najwyższy tytuł: laureata języka angielskiego – serdecznie gratulujemy. Wygrana w konkursie zwalnia go z języka obcego na egzaminie ósmoklasisty – za tę część otrzyma maksymalną liczbę punktów. Zachęcamy również innych uczniów do systematycznej pracy i aktywnego udziału w zajęciach dodatkowych, dzięki którym każdy z Was ma szansę na otrzymanie podobnego tytułu.

Poprawiony: poniedziałek, 20 lutego 2017 17:32
 
UROCZYSTE ODSŁONIĘCIE POMNIKA PAMIĘCI OFIAR SYBIRU W PODGÓRZU W 77 ROCZNICĘ DEPORTACJI NA NIELUDZKĄ ZIEMIĘ PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator www   
niedziela, 19 lutego 2017 21:15

16 lutego 2017 r. w Podgórzu odbyło się uroczyste odsłonięcie Pomnika Pamięci Ofiar Sybiru w 77 rocznicę deportacji na nieludzką ziemię, pod patronatem senator Anny Marii Anders – sekretarza stanu, pełnomocnika rządu ds. dialogu międzynarodowego. W uroczystości wziął udział Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży. Po Mszy św. nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi symbolizującej odsłonięcie pomnika poświęconego Zesłańcom Sybiru.

W budynku Biblioteki Publicznej Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu odbył się m. in. koncert pieśni patriotycznych oraz wystąpienie laureatów konkursu recytatorskiego „Syberyjskie niebo wczoraj i dziś”. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. V c Maciej Mieczkowski - laureat I nagrody w tym konkursie, który przedstawił wiersz poświęcony przyjacielowi naszej szkoły kpt Krzysztofowi Flizakowi.  W uroczystościach wzięła udział córka Generała Władysława Andersa - Anna Maria Anders, która wspominała słowa pewnego starszego pana z ostatniej  wizyty w Podgórzu, skierowane właśnie do niej: „Pani Minister, czuję, że duch Pani ojca zesłał Panią do nas”. My również wierzymy w to przesłanie i mamy nadzieję na kolejne spotkanie tym razem w murach naszej szkoły.

Jadwiga Tomaszewska

Fotogaleria

Poprawiony: poniedziałek, 20 lutego 2017 14:24
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 72