Sport
Turniej o Puchar Donalda Tuska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Wiśniewska   

TURNIEJ o PUCHAR DONALDA TUSKA

Zabrakło jednej bramki do finałowej ósemki - na pocieszenie zwycięstwo w finale B.

W dniach 9-12 października na Warszawskim Torwarze odbył się ogólnopolski finał IV edycji Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Spośród 5985 zgłoszonych zespołów w kategorii: chłopcy 10-11 lat, po raz pierwszy Łomża miała swojego przedstawiciela – drużyna SP 4 ŁKS Łomża.

Do finałowej szesnastki zakwalifikowała się drużyna SP4 ŁKS Łomża prowadzona przez Marcina Piotrowskiego i Artura Nadolnego, która wygrała eliminacje gminne przeprowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, następnie eliminacje powiatowe i na koniec zwyciężyła w finale wojewódzkim, który odbył się w Białymstoku.

W finale krajowym trafiliśmy do grupy H, wraz z zespołami: Dwunastki Włocławek – (srebrnego medalisty tego turnieju), SP 18 Tarnów i UKS Brzeg.

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną z Włocławka, której ulegliśmy 3:0. Rywale byli lepsi, jednak, nie było to jednostronne widowisko jak pokazuje wynik. Zabrakło nam trochę szczęścia i spokoju w grze, gdyż w pierwszej połowie mieliśmy trzy doskonałe sytuacje, zaś w drugiej części spotkania poprzeczka wyręczyła bramkarza rywali.

Kolejnym rywalem była ekipa SP 18 Tarnów. Mecz ten zakończył się remisem 3:3. Hattrickiem popisał się nasz zawodnik Filip Lemański trzykrotnie trafiając do bramki rywali. Piłkarze z Tarnowa strzelili wyrównującą bramkę kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem. Zwycięstwo było blisko, jednak dwukrotnie w tym meczu po naszych strzałach piłka trafiła w poprzeczkę i raz słupek.

Trzecie spotkanie musieliśmy wygrać, by myśleć o awansie do najlepszej ósemki turnieju. Początek był nerwowy. Zawodnicy z Brzegu szybko objęli prowadzenie w meczu. W drugiej połowie nasi chłopcy zaczęli powoli przejmować inicjatywę, czego efektem było zdobycie dwóch goli, których autorami byli Filip Lemański i Łukasz Korzeniecki. Zwycięstwo 2:1 dało nam nadzieję na awans, lecz potrzebowaliśmy trzybramkowego zwycięstwa lidera naszej grupy, drużyny z Włocławka nad SP Tarnów. Niestety rywale pewni awansu, gdyż drugie spotkanie wygrali aż 7:0, wystawili do gry rezerwy, które co prawda pokonały SP 18 Tarnów, ale tylko 2:0 i to właśnie te drużyny awansowały do Finału A. Przygnębionym zawodnikom SP4 ŁKS Łomża pozostała walka o miejsca 9-16 w finale B.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem drugiego dnia zmagań naszych Orlików był GUKS Dolice. Mecz był wyrównany, jednak to my strzeliliśmy zwycięską bramkę po trafieniu Łukasza Korzenieckiego i awansowaliśmy do półfinału.

Kolejnym przeciwnikiem naszych chłopców była drużyna SP2 Żary. Spotkanie to miało dwa oblicza. W pierwszej połowie to goście częściej atakowali naszą bramkę, natomiast druga połowa przebiegała już pod dyktando łomżyniaków, którzy po trafieniach Filipa Lemańskiego i Łukasza Justa wyszli na prowadzenie. W ostatniej minucie goście zmniejszyli rozmiary porażki i wynikiem 2:1 dla SP4 ŁKS Łomża zakończyło się to ciekawe widowisko. W finałowym meczu naszym przeciwnikiem była ekipa SALOS DON BOSCO z Ostródy. Już w pierwszej minucie Łukasz Korzeniecki zdobył bramkę dla naszej drużyny. To ustawiło grę, gdyż zawodnicy SALOS DON BOSCO cofnęli się, ograniczając się jedynie do kontrataków. Kilka minut później ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0. W trakcie meczu boisko opuścił kontuzjowany zawodnik z Ostródy, a że przeciwnicy nie mieli żadnego piłkarza w rezerwie, wiec nasi trenerzy Marcin Piotrowski i Artur Nadolny zachowali się „fair play” i również zdjęli jednego zawodnika z boiska. Nie zmieniło to ani obrazu gry, ani wyniku i nasz zespół wygrał finał B, co dało nam 9 miejsce w całym turnieju.

Cztery zwycięstwa, jeden remis i jedna porażka z drugą drużyną tego turnieju to ogromny sukces całego zespołu. W czasie trwania turnieju przez stadionowe głośniki wielokrotnie było słychać nazwę naszej drużyny SP4 ŁKS Łomża, która dzielnie walczyła z rywalami, co podkreślał spiker komentujący mecze. Chłopcy za swoje zaangażowanie i dobrą grę, byli chwaleni nie tylko przez swoich trenerów, ale miłe słowa usłyszeli również od opiekunów drużyn przeciwnych.

Ta wspaniała przygoda nie byłaby możliwa bez zaangażowania i wsparcia Dyrektor szkoły SP4 Pani Doktor Iwony Borawskiej, Młodzieżowego ŁKS Łomża oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, którym serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

Oby za rok Ci młodzi chłopcy znów mogli cieszyć nasze serca, promując nasze miasto Łomża na arenie krajowej.

 

Trenerzy

Artur Nadolny i Marcin Piotrowski

 
Zwycięstwo w biegach przełajowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Wiśniewska   

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 4  w Łomży  w finale wojewódzkim  Grupy Zachodniej w  biegach przełajowych.

 

Dnia 6 października 2013 roku Nina Wiśniewska - uczennica klasy Va Szkoły Podstawowej nr 4 im. Generała  Władysława Andersa w Łomży, zajęła  I miejsce w  finale  Grupy Zachodniej  w  indywidualnych biegach przełajowych w Rybakach.

Młoda biegaczka pokonała  45  pozostałych uczestniczek i tym  samym  zakwalifikowała się do finału  wojewódzkiego  w Białymstoku.

W poprzednim  etapie Nina również  zajęła   I  miejsce, wyprzedzając 50  dziewcząt.

Trenerem  zwyciężczyni jest pan Marcin Piotrowski - nauczyciel wychowania fizycznego w SP 4.

Serdecznie  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Sukces drużyny piłki nożnej chłopców SP4 Łomża ŁKS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Wiśniewska   

Sukces drużyny piłki nożnej chłopców SP4 Łomża  ŁKS

 

Drużyna chłopców SP4 Łomża ŁKS  30.09.2013 zajęła I miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Orlika o puchar premiera Donalda Tuska. Finał odbył się w Białymstoku i brało w nim udział 8 najlepszych drużyn z województwa  podlaskiego, które przeszły dwuetapowe eliminacje.

I etap- miejski  odbył się w Łomży na Orliku przy ul. Katyńskiej. Tu walczyło  o  eliminacje do półfinału  wojewódzkiego 6 drużyn i tylko jedna mogła uzyskać awans. Udało  się  to drużynie  SP4 ŁKS. W półfinale było aż 8 grup, a w każdej 5 drużyn  i tutaj SP4  Łomża ŁKS również zdobyła  I miejsce, czym uzyskała awans do finału wojewódzkiego. W finałowym  meczu zagrała drużyna  SP4 Łomża  ŁKS i  GKS Gródek (wynik 4:0).

Nagrodą za uzyskanie I  miejsca w  finale  wojewódzkim były  medale, puchar, komplet strojów sportowych i najważniejsze- awans do etapu  ogólnopolskiego Turnieju Orlika o puchar premiera Donalda Tuska w Warszawie, który odbędzie  się 9-12.10.2013, w którym  zmierzą   się najlepsze drużyny  z każdego województwa  z  Polski.

Skład drużyny SP4 Łomża ŁKS:

  1. Zacharzewski Kamil ze Szkoły Podstawowej   nr  4 w Łomży
  2. Ciecierski  Artur ze Szkoły Podstawowej   nr  4 w Łomży
  3. Just Łukasz- zawodnik ŁKS
  4. Lemański Filip- zawodnik ŁKS
  5. Korzeniecki Łukasz- zawodnikl ŁKS
  6. Wesołowski  Dawid ze Szkoły Podstawowej   nr  7 w Łomży
  7. Zalewski Jakub ze Szkoły Podstawowej   nr  4 w Łomży
  8. Wiśniewski Dominik ze Szkoły Podstawowej   nr  4 w Łomży
  9. Jesionek  Konrad ze Szkoły Podstawowej   nr  4 w Łomży
  10. Barzyk Jakub  ze Szkoły Podstawowej   nr  4 w Łomży

 

Zawodnicy z ŁKS trenowani  są  przez pana Artura  Nadolnemu, a zawodnicy z SP4 przez pana Marcina  Piotrowskiego, który bardzo  dziękuje panu Arturowi  za współpracę. W ubiegłym  roku drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w  Łomży również dotarła do finału wojewódzkiego turnieju i zajęła IV miejsce.

Gratulujemy  chłopcom i  ich trenerom i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zamieszczonych w Galerii

 
Igrzyska Lekkoatletyczne w Łomży PDF Drukuj Email

Dnia 21 maja 2013r. na stadionie MOSiR w Łomży przeprowadzone zostały IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE zorganizowane przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w Łomży. W zawodach uczestniczyło 5 drużyn dziewcząt oraz 4 drużyny chłopców. Trzy najlepsze zawodniczki i trzech najlepszych zawodników w każdej konkurencji zostało nagrodzonych medalami. Natomiast trzy najlepsze szkoły, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców wyróżniono okazałymi pucharami. Pięć pierwszych zawodniczek i zawodników z każdej konkurencji awansowało do GRUPY ZACHODNIEJ.

Szkoła Podstawowa nr 4 Łomży w kategorii dziewcząt zdobyła I miejsce z wynikiem 654 punktów
w kategorii chłopców również I miejsce z wynikiem 289 punktów.

 Serdeczne gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Opiekun Dziewcząt mgr Marcin Piotrowski
Opiekun Chłopców mgr Piotr Dziekoński

Więcej…
 
Mistrzostwa Miasta Łomży w Czwórboju Lekkoatletycznym PDF Drukuj Email

W dniu 23.04.2013 r. na stadionie MOSiR w Łomży przeprowadzone zostały zawody w CZWÓRBOJU LEKOATLETYCZNYM łomżyńskich szkół podstawowych. W zawodach uczestniczyło po 6 drużyn chłopców oraz dziewcząt. W  kategorii chłopców nasza szkoła zajęła III miejsce, a w kategorii dziewcząt V miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Opiekunowie: mgr  Piotr Dziekoński, mgr Marcin Piotrowski

 
Indywidualne biegi przełajowe o Mistrzostwo Miasta Łomży PDF Drukuj Email

W dniu 16 kwietnia 2013r. na obiektach sportowych ZSWiO Nr 7 w Łomży odbyły się INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE O MISTRZOSTWO MIASTA ŁOMŻA szkół podstawowych. Udział w zawodach wzięło po 6 drużyn dziewcząt i chłopców. Reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łomży dziewcząt zajęła II miejsce z wynikiem 711 punktów, a reprezentacja chłopców V piąte z wynikiem 177 punktów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.      

 Opiekunowie: mgr Marcin Piotrowski, mgr Piotr Dziekoński

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 4