Wizyta w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży PDF Drukuj Email

13 grudnia 2018 roku uczniowie klas siódmych wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. Celem wycieczki było poznanie jednej z instytucji rynku pracy, która wspiera m.in. młode osoby w efektywnym poruszaniu się po rynku pracy. Przewodnikiem uczniów była Pani Katarzyna Rogińska-Świecka doradca zawodowy Powiatowego Urzędu Pracy, która przyjęła nas niezwykle serdecznie i przełamała wszelkie obawy związane z podejmowaniem pierwszych kroków związanych z zawodową przyszłością. Uczniowie poznali specyfikę pracy urzędu, zadania i aktywne formy wsparcia, jakich udziela urząd pracy osobom poszukującym zatrudnienia. Należą do nich m.in.: doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, szkolenia dla osób bezrobotnych, staże pracy i programy wspomagające osoby chcące rozpocząć własną działalność gospodarczą. Wycieczka była ciekawym doświadczeniem i źródłem informacji na temat zawodów i lokalnego rynku pracy .