Biblioteka
Czar szkolnych walentynek PDF Drukuj Email

W naszej bibliotece walentynkowe świętowanie w tym roku rozpoczęło się od serduszkowego udekorowania biblioteki oraz wykonania gazetki okolicznościowej. Wspólnie z Samorządem Uczniowskim zorganizowano również pocztę walentynkową dla klas IV-VIII. Całości dopełniła wystawka książek z motywem miłości pod hasłem „Może romansik!".

Walentynkowe święto cieszyło się w szkole popularnością.

 
"Mole książkowe' w szkole - I półrocze 2018/19 PDF Drukuj Email

Przez I półrocze  trwał konkurs czytelniczy „Mole książkowe”, w którym wzięli udział  wszyscy uczniowie  klas I - VIII.

Podsumowania konkursu dokonali nauczyciele bibliotekarze pod koniec I półrocza:


Mole książkowe

KLASY I –III

KLASY IV- VIII


I miejsce

Sokołowska Natalia kl. I a
- 69 książek

Wasiulewska Natalia kl. IV b
- 30 książek


II miejsce

Janczewski Kacper kI II a
- 47 książek

Buźniak Sandra kl. V a
– 26 książek


III miejsce

Perzanowska Amelia kl. I a
- 33 książki

Oszkinis Łukasz kl. IV a
– 22 książki

 

 

 

 

 

 

 

 

NAJLEPSZE KLASY POD WZGLĘDEM CZYTELNICTWA:


KLASY I –III

KLASY IV- VIII

I miejsce

I a (śr. 11)

IV a i IV b (śr. 4,2)

II miejsce

II a (śr. 9,9)

IV e i V a ( śr. 3,8)

III miejsce

III a ( śr. 6,3)

IV d (śr. 2,9)

Gratulujemy uczniom!

 
Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej PDF Drukuj Email

W dniu 23 listopada 2018 roku w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w bibliotece odbyło się szereg ciekawych działań. Przygotowano wystawy pt. "Mis Wojtek - polski żołnierz" oraz "Misiowe lekturki". Książki o misiach przyciągały wzrok czytelników. Przeprowadzono zajęcia dla grup przedszkolnych 0 A, 0B i 0c na których opowiadano historię Misia Wojtka - żołnierza armii Generała Władysława Andersa. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem słuchały ciekawostek z życia Misia Wojtka oraz fragmentów książek, oglądały zdjęcia.

 
Zawsze pamiętamy o Niepodległej... PDF Drukuj Email

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klasa II c pod kierunkiem pani Małgorzaty Juchimowicz i pani Beaty Wadowskiej wystąpili z programem patriotycznym pt. "Dla Niepodległej". Spotkanie odbyła się 22 listopada 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej Oddziale dla Dzieci w Łomży. Publiczność, wśród której znaleźli się  seniorzy z Klubu Seniora, uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 8 oraz dzieci z Przedszkola N 2 oraz nauczyciele, rodzice i dziadkowie gromkimi brawami nagrodzili występ drugoklasistów. Miłość do ojczyzny, pamięć i tożsamość połączyła pokolenia Polaków.

Miłym akcentem występu był wspólny śpiew pieśni patriotycznych oraz słowa uznania, które skierowały do uczniów i nauczycieli - pani Danuta Waśko oraz pani Renata Igielska. To wzruszające spotkanie pozostanie nam na długo w pamięci. Galeria

 
Czwórka dla Niepodległej - I Dzień Narodowego Czytania PDF Drukuj Email

Dnia 5 listopada 2018 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Projekt pt. „Czwórka dla Niepodległej” rozpoczął się od Narodowego Czytania.
Dnia 28 lutego 2018 r inaugurując Narodowe Czytanie Prezydent RP Andrzej Duda napisał w liście do Polaków: "W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu.”
W odpowiedzi na apel Prezydenta przedstawiciele społeczności naszej szkoły w osobach Pani Dyrektor dr Iwony Borawskiej, przewodniczącej Rady Rodziców Pani Krystyny Modzelewskiej oraz przedstawiciela uczniów Bruno Przybylskiego odczytali uczniom klas IV-VIII wybrane fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego”.
Całość spotkania klamrą spięła piosenka „Radosna Niepodległość”, której refren „W listopadowe święto, niech młodość włada Polską, radosna niepodległość i uśmiechnięta wolność.” w pełni oddaje nastrój w naszej szkole w tym tygodniu.
Następnie uczniowie klas IV-VIII obejrzeli fragment ekranizacji "Przedwiośnia" w reżyserii Filipa Bajona.

Galeria

 
„Czwórka dla Niepodległej” - II Dzień Narodowego Czytania PDF Drukuj Email

Dnia 6 listopada w naszej szkole kontynuowaliśmy realizację Projektu edukacyjnego „Czwórka dla Niepodległej” z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W uroczystości wzięły udział grupy przedszkolne oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: pani Danuta Waśko z Klubu Seniora w Łomży, pani Ewa Filochowska - Karwowska z Teatru Lalki i Aktora w Łomży oraz pani Magdalena Mucha z Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomży oraz wicedyrektorzy: pani  Bożena Wykowska i pani Małgorzata Kuczewska.
Uroczystość rozpoczęliśmy od Narodowego Czytania. Uczniowie z uwagą wysłuchali fragmentów książek historycznych dla dzieci pt.:  „Czy wojna jest dla dziewcząt?”  Pawła Beręsewicza oraz „Pomolowana historia”  Kazimierza Szymeczko odczytanych przez zaproszonych gości. Następnie pani Danuta Waśko opowiadała o swojej przygodzie z muzyką i zaprosiła uczniów do wspólnego odśpiewania pieśni patriotycznych  przy akompaniamencie akordeonu. Zabrzmiały  słowa pieśni „Rota”, „Wojenko, wojenko…, „Rozkwitały pąki białych  róż”, a mocne dźwięki  akordeonu unosiły się na całą szkołę. Prym w śpiewaniu wiodła klasa II c, która realizuje program patriotyczny w naszej szkole. Pani wicedyrektor porwała przedszkolaków do wspólnego maszerowania dookoła sali gimnastycznej w rytm pieśni „Maszerują strzelcy, maszerują…”. Na koniec pani Danuta zaprosiła wszystkich nauczycieli i wspólnego odśpiewania  pieśni "O mój Rozmarynie...". Nauczyciele stanęli na wysokości zadania i otrzymali gromkie brawa od swoich uczniów.
Pani wicedyrektor podziękowała zaproszonym gościom za udział w uroczystości, a  uczniom za postawę patriotyczną. Ten wyjątkowy i wzruszający dzień  na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników uroczystości.

Galeria

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 29