wtorek, 14 maja 2019 11:48

Majowa audycja muzyczna agencji MAT poświęcona była twórczości Stanisława Moniuszki.  Uczniowie klas 0- III  poprzez uczestnictwo w bajce słowno – muzycznej poznali dzieciństwo oraz lata młodości wybitnego polskiego kompozytora, który napisał ponad  300 pieśni,   8 oper, był też twórcą i  dyrektorem Opery Narodowej . Rok 2019 został ogłoszony rokiem Moniuszki. Dzieci  wysłuchały  znanych  pieśni Moniuszki” Prząśniczka”, „Krakowiaczek Ci ja”, „Pieśń wieczorna” a finale arię Skołuby z opery Straszny dwór”.

W konkursie wokalnym swoimi umiejętnościami popisały się dzieci z oddziałów przedszkolnych: Gloria Szeligowska 0a, Latifa Debizova 0b, Klaudia Alicka 0c.  Dziewczynki  tak zachwyciły prowadzącego, że wszystkie otrzymały I miejsce.   W przeprowadzonym półfinale wiedzy do dalszego etapu przeszli: Nikola Pac 0b, Jakub Cwalina II b i Michał Andrzejczyk III a.