Konkurs o Prymasie Tysiąclecia PDF Drukuj Email

I edycja międzyszkolnego konkursu ,, Z Kardynałem Wyszyńskim w III Tysiąclecie- przed beatyfikacją Syna Ziemi Łomżyńskiej.
Konkurs zorganizowano w trzech kategoriach tematycznych:
1.,,Wszystko postawiłem na Maryję prace plastyczne.
Uczennica kl. VII b Szymańska Gabriela zdobyła wyróżnienie w tej kategorii. Dyplom i upominek odebrała w czasie finału konkursu 28.05.2019r.
2.,,Prymas Wyszyński- zasłużona postać w oczach ludzi i historii- prezentacja multimedialna.
3.,,Syn Ziemi Łomżyńskiej- Kardynał Wyszyński przed beatyfikacją - konkurs wiedzy. W eliminacjach szkolnych konkursu wzięło udział 18 uczniów z klas IV- VII i pięcioro z nich zakwalifikowało się do dalszego etapu:
Wleciał Patrycja kl. IVe
Getek Wiktoria kl. Vc
Gołaś Piotr kl. Vd
Bagiński Oliwier kl. Vd
Żebrowski Oskar kl. VIIc

Na etapie szkolnym dzieci wykazały się szeroką wiedzą o Prymasie Polski , tak samo było na etapie międzyszkolnym, który odbył się 28 maja 2019r, w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. Komisja podsumowując  konkurs wiedzy podkreśliła, że poziom był bardzo wysoki. Etap wiedzy ( na 10 szkół biorących w nich udział) wygrał uczeń naszej szkoły Oskar Żebrowski.  Zwycięzcy bardzo gratulujemy!
Koordynatorem konkursu był ks. Paweł Szabłowski. Prace plastyczne uczniowie wykonali pod opieką p. Andrzeja Piotrowskiego, nad przygotowaniem prezentacji multimedialnych czuwał p. Jan Kraiński. Do konkursu wiedzy uczniów  przygotowała p. Regina Parzych. Galeria