Uroczystość zakończenia roku szkolnego klas VIII PDF Drukuj Email

Wyczekiwane z utęsknieniem wakacje w końcu zapukały do szkolnych drzwi. Przed nami czas miłego relaksu, odpoczynku od codziennych obowiązków, ale też czas pożegnań… Większość uczniów po wakacyjnych przygodach zawita ponownie w progi naszej szkoły, jednak dla klas VIII szkolne dzwonki zabrzmiały już po raz ostatni. Nadszedł dzień ich pożegnania ze szkołą.

18 czerwca bieżącego roku o godzinie 17.00 wszyscy ósmoklasiści  ubrani w galowe stroje zjawili się na odświętnie udekorowanej przez pana Andrzeja Piotrowskiego sali gimnastycznej, aby z rąk pani dyrektor dr Iwony Borawskiej oraz swoich wychowawców  pani Joanny Wiśniewskiej i pani Grażyny Fiertek odebrać świadectwa ukończenia szkoły, dyplomy absolwentów oraz różne nagrody i podziękowania.

Na uroczystości zjawili się też zaproszeni goście: pani poseł Bernadeta Krynicka, pani Krystyna Modzelewska- przewodnicząca Rady Rodziców oraz rodzice i nauczyciele.

Spotkanie miało bardzo uroczysty charakter. W części oficjalnej, prowadzonej przez panią wicedyrektor Małgorzatę Kuczewską, po wystąpieniu pani dyrektor Iwony Borawskiej, absolwenci złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, obiecując strzec jej honoru, po czym nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły na ręce przedstawicieli klas VII.

Po części oficjalnej siódmoklasiści pożegnali starszych kolegów, wręczając im słodkie podarunki, a ósmoklasiści w krótkim refleksyjnym programie artystycznym słowami poetów i własnymi podziękowali dyrekcji, nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom administracji i obsługi. Dziękowali   za codzienne pochylanie się nad nimi, za cierpliwość, wyrozumiałość, za rozwijanie i pielęgnowanie ich talentów, za prowadzenie po zawiłych ścieżkach edukacji. W podziękowaniu wręczyli wszystkim kwiaty.

Występy  absolwentów wsparły wokalnie uczennice klas VII, które pod kierunkiem pani Magdaleny Sinoff przygotowały piękne interpretacje znanych utworów, miedzy innymi  Marka Grechuty i Anny Jantar.

To nastrojowe pożegnanie przygotowane pod kierunkiem pani Joanny Wiśniewskiej i pani Grażyny Fiertek wzruszyło wielu obecnych, którzy otarli w jego trakcie niejedną łzę. Młodzi aktorzy spisali się na medal. Szkoda, że już więcej nie wystąpią na naszej szkolnej scenie…

Wszystkim tegorocznym absolwentom Szkoły Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży życzymy powodzenia. Szukajcie prawdy jasnego płonienia. Szukajcie nowych nieodkrytych dróg… - jak pisał Adam Asnyk. Galeria