10 listopada 2009 roku w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości  w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel upamiętniający 91 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
     W apelu uczestniczyli uczniowie kl. IV-VI wraz z opiekunami. W nastroju powagi i zadumy obejrzeli piękny montaż słowno-muzyczny, który został przygotowany przez kolegów i koleżanki
z kl. IVc, Vb, Vc pod kierunkiem p. Joanny Wiśniewskiej, p. Henryki Dąbrowskiej, p. Jadwigi Tomaszewskiej, p. Michała Sawickiego i  p. Andrzeja Piotrowskiego.
     Po odśpiewaniu hymnu narodowego delegacja szkoły udała się w miejsce pamięci narodowej, by złożyć kwiaty i zapalić znicze. Recytatorzy deklamowali  wiersze o tematyce wolnościowej, a chór szkolny śpiewał piękne pieśni patriotyczne.  Odświętny nastrój pokleślały odpowiednio dobrane do uroczystości dekoracje.
     Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Iwona Borawska, która serdecznie podziękowała za przygotowanie apelu i podkreśliła wagę Narodowego Święta Niepodległości.
    Uroczystość ta przypomniała społeczności szkolnej o ważnym wydarzeniu z kart historii Polski.