”Jak dzieci bawiły się w Jasełka?”
Wpisany przez Ewa Bargielska

W dniu 21 grudnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia pt. ”Jak dzieci bawiły się w Jasełka?”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: ks. Dziekan Marian Mieczkowski, przewodnicząca Rady Rodziców p. Edyta Mroczko, emerytowani nauczyciele, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży oraz rodzice. Program zaprezentowali uczniowie klas IV a, VI c i IV b pod kierunkiem nauczycieli religii: p. Elżbiety Zapert i p. Reginy Parzych oraz chór szkolny pod batutą p. Andrzeja Piotrowskiego. Treści prezentowane przez uczniów nawiązywały do wydarzenia zbawczego – Narodzenia Pana Jezusa, a jednocześnie ukazywały jego wpływ na dzień dzisiejszy, a szczególnie rzeczywistość szkolną. Ważną rolę w odbiorze przedstawienia odegrała dekoracja, która przedstawiała panoramę Betlejem, stajenkę z Rodzina Świętą oraz komnatę Heroda.

Pani Dyrektor podziękowała uczniom i nauczycielom za wkład pracy włożony w przygotowanie uroczystości i wyraziła nadzieje, że przyrzeczenia, które składały dzieci podczas programu artystycznego znajdą odzwierciedlenie w ich postawach. Wszystkim złożyła piękne życzenia świąteczne.

Po części artystycznej pracownicy naszej szkoły oraz zaproszeni goście uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym.

Powyższe wydarzenie wprowadziło nas w zadumę oraz nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

mgr Elżbieta Zapert